Daudziem vajag naudu, bet atmaksāt kredītu vienā mēnesī nav fiziski iespējams. Šādās situācijās talkā nāk ātrais kredīts uz gadu ir pieejams ikvienam no 18 gadu vecuma. Tu vari aizņemties 10 – 7000 latus uz vienu gadu vai diviem. Ja pēkšņi parādās brīvi līdzekļi, naudu var atmaksāt arī ātrāk bez jebkādas papildus maksas. Uzzini, kurš ir izdevīgākais ātrais kredīts uz gadu portāla sadaļā – patēriņa kredīti –  vai turpini lasīt un uzzini visas darījuma nianses.

Kā aizņemties uz gadu internetā?

Priekšnoteikumi ātrā kredīta saņemšanai ir salīdzinoši vienkārši un izpildāmi jebkuram. Lai aizņemtos ir vajadzīgs dators ar interneta pieslēgumu, internetbanka un mobilais telefons. Pēc pieteikšanās kredītam, naudu iespējams saņemt 10 minūšu līdz 2 dienu laikā. Šobrīd ātrais kredīts uz gadu ir vajadzīgs daudziem un tādēļ ir kļuvis par vienu no populārākajiem aizdevumu veidiem Latvijā. Lai saņemtu naudu ir  jārīkojas šādi:

  • salīdzini, kurš kredīts ir izdevīgākais (iespēja ietaupīt vairākus desmitus vai pat simtus latu);
  • aizpildi reģistrācijas anketu kreditora mājas lapā (pieteikuma aizpildīšana neuzliek nekādas saistības);
  • pārskaiti reģistrācijas maksu 1 santīma apmērā (ja tāda tiek prasīta);
  • saņem naudu kontā (uzņēmumi, kas izsniedz kredītus virs 1500 latiem parasti papildus prasa parakstīt līgumu papīra formā).

Maksimālais termiņš uz kuru tiek izsniegti kredīti internetā ir 5 gadi.

Kam kredīts tiek atteikts?

Visbiežāk ātrais kredīts tiek atteikts divos gadījumos – (1) kredītņēmājam ir kavētas parādsaistības vai kredītsaistības, (2) kredītņēmējam nav pastāvīgi ienākumi vai darba vietas. Tradicionāli kredītvēsture tiek sabojāta gadījumos, kad maksājumi ir kavēti ilgāk par 60 dienām un parāda summa kopā ar procentiem ir pārsniegusi 100 Ls. Tomēr ir arī kāda laba ziņa. Piešķirot aizdevumu, kreditors veic individuālu klienta novērtēšanu, kas nosaka, ka tiek novērtēts arī katra pārkāpuma smagums un tas, cik ātri tas tika novērsts. Praksē tas ļauj saņemt kredītu krietni vien lielākam iedzīvotāju skaitam nekā sākotnēji varētu likties.

Cik izmaksā aizņemšanās uz vienu gadu?

Ātrais kredīts uz gadu tiek izsniegts ar daudz zemākām procentu likmēm nekā patēriņa kredīti uz vienu nedēļu vai mēnesi. Minimālā procentu likme šī tipa aizdevumiem sākas no 22% gadā, taču konkrēts procentu likmes apmērs ir atkarīgs no aizņēmēja kredītvēstures, ienākumiem un līdzšinējās sadarbības ar aizdevēju. Ja nepieciešams aizdevums vien pāris desmitu vai simtu latu apmērā, tad to iespējams iegūt pilnīgi bez komisijas maksas. Tiesa, jāņem vērā, ka nauda jāatmaksā viena mēneša laikā. Ja tas neizdodas, jāveic līguma pagarināšana, taču tas jau būtu maksas pakalpojums. (Precīzu likmes apmēru skat. atraiskredits.com sākumlapā.) Paralēli jāņem vērā arī tas, ka ātrā patēriņa kredīta devēji ir samērā nesaudzīgi pret nemaksātājiem. Soda nauda par saistību nepildīšanu var pārsniegt pat 1% dienā, tādēļ problēmu gadījumā ir vērts vienmēr meklēt kompromisu ar aizdevēju, nevis vienkārši mēģināt izlikties, ka problēma nepastāv.

Kādas ir alternatīvas?

Viss iepriekš aprakstītais attiecas tikai un vienīgi uz kredītiem, kas tiek izsniegti bez ķīlas internetā (sk. vivuscredit.lv). Cilvēki, kuriem ir problēmas vai vienkārši nepieciešama krietni vien lielāka naudas summa var saņemt aizdevumu pret auto ķīlu. Auto lombards ļauj iegūt līdz pat 90% no auto vērtības 1 dienas laikā. Maksimālā kredīta summa ir 15 tūkstoši lati, taču pētījumi liecina, ka cilvēki parasti neaizņemas vairāk par 1 – 3 tūkstošiem latu. Pieteikšanās kredītam ir bez maksas. Protams, ātrais kredīts uz gadu daudziem var likties pievilcīgāks, jo to var saņemt mazāk kā vienas stundas laikā. Paralēli vērts izvērtēt iespējas aizņemties bankā, taču pēc ekonomiskās krīzes komercbankas aizdod naudu krietni vien negribīgāk nekā iepriekš, taču mēģināts nav zaudēts.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.