Zemas procentu likmes samazina ikmēneša maksājumu un ļauj aizņemties lielāku kredīta summu, kas bieži vien ir no svara. Tādējādi no kredītņēmēju viedokļa  visizdevīgākie ir kredīti ar zemiem procentiem. Lai arī ātrie kredīti pirmajā reizē, īstermiņā var būt pieejami bez komisijas maksas (skat. portāla sākumlapu), to procentu likmes vairumā gadījumu pārsniedz 100% vai pat 200% gadā. Tas ir ļoti daudz, jo, piemēram,  patēriņa kredīti ir iegūstami ar procentu likmi pat zem 30% gadā, turklāt tos var saņemt uz laiku līdz 5 gadiem.

Pieteikties kredītam ar zemiem procentiem

Tradicionāli naudas kredīti ar zemiem procentiem tiek piedāvāti komercbankās, taču mūsdienās to prasības ir tik stingras, ka tās pa spēkam izpildīt ir vien retajam.

pieteikties kredītam šeit
Šajos apstākļos liela daļa LR iedzīvotāju nosliecas uz privātajiem uzņēmumiem, kur procenti sākas no 22% gadā un iespējams izvēlēties elastīgu kredīta atmaksas termiņu. Minimālais vecums aizdevuma saņemšanai bez ķīlas ir 20 gadi, savukārt aizņemties pret ķīlu iespējams jau no 18 gadiem. Atkarībā no tā, kurš patēriņa kredīts izvēlēts ir iespējami divi varianti – pieteikšanās kredītam ir bez maksasatbilde par aizdevuma pieejamību, kā arī individuāls kredīta piedāvājums tiek sniegts pāris stundu laikā. Otrs variants, pirms aizdot naudu, kreditors lūdz pārskaitīt 0,01 Ls uz savu kontu, lai pārliecinātos, ka pieteikuma iesniedzējs ir reāla persona. Pirmajā gadījumā iespējams aizņemties ar zemiem procentiem, savukārt otrajā variantā nauda kontā var būt pieejama pat 1 dienas laikā.

Priekšnoteikumi naudas kredīta saņemšanai internetā

Lielākā daļa no priekšnoteikumiem aizdevuma saņemšanai jau ir izklāstīta ievadā, taču ir vērts pieminēt, ka, veicot klientu izvērtējumu, kreditori ņem vērā trīs faktorus:

  • klienta maksātspēja (cik lieli ir ikmēneša ienākumi un izdevumi);
  • kredītsaistības (vai šobrīd ir spēkā jau kādi citi kredīti);
  • kredītvēsture (maksājumu disciplīna gan pagātnē, gan šobrīd).

Ar pirmajiem diviem faktoriem viss būtu skaidrs bez liekiem komentāriem, taču trešais prasa paskaidrojumu. Kredīti ar zemiem procentiem Latvijā ir pieejami cilvēkiem, kuriem ir tīra kredītvēsture tas  nozīmē, ka nav kavētas parādsaistības vai kredītsaistības. Ja saistības nav pildītas pāris dienas, tā vēl nav nelaime. Problēmas sākas, ja līguma noteikumi nav pildīti ilgāk par 60 dienām un parāda summa kopā ar soda sankcijām un procentiem ir pārsniegusi 100 Ls. Šajos apstākļos pastāv samērā liela iespēja, ka klients ir iekļauts kādā no parādnieku datu bāzēm un tas ir slikti. No otras puses, liela daļa LR iedzīvotāju ir parādā komercbankām, taču nebanku kreditori nevar iegūt šo informāciju, jo bankas ne ar vienu ar to nedalās. Ko tas nozīmē praksē? Ja jums ir slikta kredītvēsture attiecībā pret bankām, jums joprojām var būt pieejams patēriņa kredīts bez banku starpniecības ar zemiem procentiem.

Apstākļos, kad pašreizējie ienākumi vai spēkā esošās kredītsaistības nepieļauj aizdevuma saņemšanu kārotajā apmērā, kreditors var piedāvāt piesaistīt galvotāju vai ķīlu. Aizņemties pret nekustamā īpašuma ķīlu būtu neprāts, tādēļ daudzos gadījumos krietni izdevīgākas var būt naudas kredīts pret auto ķīlu. Šis risinājums paredz auto ieķīlāšanu uz papīra, saglabājot tiesības ar to pārvietoties visu naudas aizdevuma atmaksas laiku. Maksimālā summa, ko ļauj iegūt auto aizdevums ir 90% no automobiļa vērtības, taču ne vairāk kā 10 tūkstoši latu. Pretendēt uz šo aizdevumu var ikviens auto īpašnieks, kura spēkrats nav vecāks par 20 gadiem un ir darba kārtībā.

Kopumā kredīti ar zemiem procentiem ir visi tie aizdevumi, kas ļauj aizņemties maksimāli izdevīgi, taču nestrebiet karstu. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas spējas atmaksāt aizdevumu līgumā noteiktajā termiņā.