Jau mūsu senči zināja, ka parāds nav brālis. Aizņemties ir viegli, bet atmaksāt naudu krietni vien sarežģītāk. Apstākļos, kad rodas problēmas ar aizdevuma atmaksu, sekas var būt bēdīgas. Tajā pašā laikā kredīts ar nenokārtotām parādsaistībām joprojām ir pieejams vairākās situācijās. Kam, kā un, cik viegli to ir saņemt, par to turpinājumā. 

Kā iegūt kredītu ar nenokārtotām parādsaistībām ?

Nenokārtotas parādsaistības šobrīd ir ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas ir paņēmis hipotekāro kredītu, auto līzingu vai mazāka apmēra aizdevumu. Šādā izpratnē ātrie kredīti ar nenokārtotām parādsaistībām ir iegūstami salīdzinoši viegli, taču ir divi priekšnosacījumi, ko jāvar izpildīt, lai saņemtu aizdevumu internetā:

  • jābūt regulāriem ienākumiem;
  • jābūt tīrai kredītvēsturei (aizņēmejs nedrīkst būt iekļauts parādnieku reģistros).

Ja Tev šobrīd ir aizņēmums kādā bankā vai līzinga sabiedrībā, Tev var būt pieejami dažādi ātrie kredīti. Pašlaik vairākos uzņēmumos ir spēkā akcijas piedāvājumi, kas ļauj aizņemties bez komisijas maksas un procentiem uz 1 mēnesi. Pirms izmantot šo piedāvājumu gan ir svarīgi atcerēties, ka ātrais kredīts internetā ir paredzēts tikai un vienīgi īstermiņa vajadzībām. Atmaksājot naudu savlaicīgi, vari būt priecīgs par veiksmīgu darījumu. Ja sanāk aizkavēšanās, tad diemžēl būs jāmaksā papildus saskaņā ar aizdevuma līguma nosacījumiem.

Kā pārbaudīt savu kredītvēsturi ?

Ātro aizdevumu uzņēmumi iegūst informāciju no parādnieku reģistriem, ko apkopo privātie uzņēmumi – Creditreform, Paus Konsults un Julius Inkasso vai UAB Gelvora. Kreditori nevar iegūt informāciju no Latvijas Bankas uzturētā kredītu reģistra, kur parādnieku sarakstu glabā Latvijā reģistrētās komercbankas. Lai iegūtu informāciju par sevi, sazinies ar iepriekš minēto uzņēmumu administrāciju un noskaidro, pie kādiem nosacījumiem viņi ir gatavi šos datus sniegt. Daļa ir izveidojusi mājas lapas, kurās var iegūt ziņas par sevi attālināti, taču var būt nepieciešamība arī ierasties birojā personīgi.

Teorētiski, pirms iekļaut cilvēku parādnieku sarakstos, uzņēmumam būtu jāsazinās un jāinformē par šādu soli. Realitātē tas ne vienmēr tā notiek un, ja iepriekš esi kavējis parādsaistības ilgāku laiku, pastāv iespēja, ka esi jau iekļauts parādnieku reģistrā. Ko darīt šādā situācijā ? Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju šādās situācijās, visticamāk, nemaz nemēģinātu noskaidrot patiesību un tā vietā pieteiktos kādam no atraiskredits.com sākumlapā apkopotajiem aizdevumiem. Saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu aizdevējam ir jāpārbauda, vai klientam ir pozitīva kredītvēsture un tas arī tiek darīts. Ja aizdevums tiek atteikts dēļ negatīvas kredītvēstures, klients par šo faktu ir jāinformē.

Apstākļos, kad naudas kredīts ar nenokārtotām parādsaistībām (neatmaksātu citu kredītu) netiek piešķirts, ir vērts izvērtēt iespējas  aizņemties pret auto ķīlu vai dabūt kredītu pret nekustamo īpašumu. Mūsu skatījumā izdevīgāks ir kredīts pret automašīnu, jo tas ļauj saņemt naudu 1 dienas laikā. No otras puses, aizņemoties pret nī ķīlu, tiek piedāvātas zemākas procentu likmes. Jāatceras gan, ka vienmēr pastāv risks arī zaudēt savu ķīlu, jo dzīvē ne vienmēr visu var paredzēt. Lai izvairītos no šādiem pārsteigumiem, pirms aizņemšanās rūpīgi izvērtē savas vajadzības, finansiālās iespējas un perspektīvas. Kad pieņemts lēmums, rīkojies. Aizņemies atbildīgi.