Šobrīd nekustamo īpašumu izsoles ir ērts veids, kā iegādāties māju, dzīvokli, zemi vai mežu par daudz zemāku cenu nekā ierasts. Tiesa, jārēķinās, ka bankas nepiedāvā kredītus, lai nopirktu nekustamo īpašumu izsolē. Tajā pašā laikā Latvijā darbojas daži uzņēmumi, kuru piedāvājumā ir kredīta aizdevums, kas ļauj iegādāties nekustamo īpašumu izsolēs.

Pieteikties kredītam dalībai nekustamo īpašumu izsolē ?

Pēc pieteikšanās kredītam nekustamā īpašuma iegādei izsolē, Tev būs jāaizpilda salīdzinoši ļoti detalizēta anketa, kurā jānorāda informācija par sevi, darba vietu, laulāto draugu un īpašumu. Svarīgi aizpildot anketu ir OBLIGĀTI jāpievieno īpašuma tiesību apliecinoši dokumenti (detalizātāka informācija zemāk).  Ja tavā rīcībā nav šie dokumenti, vari tos iegūt, sazinoties ar izsoles rīkotājiem. Atsaucīgākie pārsūtīts kopijas uz epastu, bet mazāk atsaucīgie aicinās pie sevis uz biroju un ļaus tās nokopēt klātienē.

Aizpildāmās anketas paraugs

Kredīta izsniegšanas nosacījumi

Lai saņemtu kredītu izsoles īpašumam, aizpildot pieteikuma anketu Tev būs jāpievieno šādi dokumenti (sagatavo tos jau iepriekš):

  • kredīta pieteikums (anketa, kas norādīta iepriekš);
  • nekustamā īpašuma novērtējums (dokumenta kopiju vari iegūt pie izsoles rīkotāja – novada vai pilsētas domes, maksātnespējas administratora vai zvērināta tiesu izpildītāja);
  • aizņēmēja un laulātā drauga pases kopija;
  • izziņa par ienākumiem no Valsts ieņēmumu dienesta (ja kredīta summa pārsniedz 100 minimālās mēnešalgas (20 000 LVL));
  • izsoles akts (tikai tad, ja izsole jau ir notikusi un pietrūkst nauda pirkumam)

Uz cik ilgu laiku varu aizņemties ?

Kredīts nekustamā īpašuma iegādei nekad nav lēts prieks. Aizņemoties naudu dalībai izsolē ir jārēķinās, ka summa būs ievērojama. Par to ir informēti arī kredīta devēji un šī iemesla dēļ Tu vari aizņemties uz laiku līdz pat 15 gadiem. Ņem vērā – lielākas iespējas saņemt kredītu ir tajās reizēs, kad izsolāmais īpašums atrodas Rīgā, Rīgas reģionā vai Jūrmalā. Saņemt aizdevumu, lai īpašumu iegādātos citā Latvijas novadā ir salīdzinoši ļoti problemātiski. Šādās situācijās iesakām izvēlēties kādu no patēriņa kredītiem, kas ļauj aizņemties līdz 7000 Ls bez ķīlas. Savukārt pret nekustamā īpašuma ķīlu vai vajadzības gadījumā pret auto ķīlu vari iegūt jau krietni lielāku naudas summu. Vērts pieminēt, ka pēdējo no pieminētajiem aizdevuma veidiem vari saņemt pat 24 – 48 stundu laikā.

Galvenie riski

Kredīts īpašuma pirkšanai izsolē var būt noderīgs instruments, lai iegādātos nekustamo īpašumu lētāk. Tajā pašā laikā ir svarīgi atcerēties, ka izsoļu noteikumi paredz, ka nauda ir jāsamaksā ne vēlāk kā 1 mēneša laikā pēc izsoles noslēgšanās. Situācijās, kad pircējs nav spējīgs samaksāt visu summu noteiktajā termiņā viņš zaudē iemaksāto izsoles līdzdalības naudu. Ja piedalies izsolē, kuru rīko zvērināti tiesu izpildītāji vai maksātnespējas administrators tiek zaudēti 10% no īpašuma novērtējuma. Pašvaldību izsolēm maksa par dalību izsolē var būt atšķirīga un tiek noteikta, pamatojoties uz pašvaldības lēmumiem un ir atspoguļota izsoles noteikumos.

Aplūkotajā gadījumā uzņēmums ļauj saņemt kredītu dalībai nekustamā īpašuma izsolē arī pēc izsoles. Tajā pašā laikā ir jārēķinās, ka kredīta noformēšana aizņem laiku un uzņēmēja piedāvātie nosacījumi var jums nebūt piemēroti. Lai izvairītos no nepatikšanām un naudas zaudējuma, ir svarīgi precīzi noskaidrot, cik liels finansējums jums ir pieejams jau pirms nekustamo īpašumu izsoles.

Aizņemies atbildīgi un izvērtē savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.