Kad vajadzīgs aizņēmums, bankas var arī nebūt labākā izvēle. Kredīts pret automašīnas ķīlu ļauj iegūt naudu ātri (1 – 2 dienas) līdz pat 90% no auto tirgus vērtības uz laiku līdz 5 gadiem. Maksimālā summa, ko šādā veidā iespējams iegūt ir 15 000 LVL, turklāt arī situācijās, kad nav pastāvīgi ienākumi vai ir slikta kredītvēsture. Reģistrējies kredītam pret automašīnas ķīlu uzreiz vai izlasi rakstu līdz beigām un uzzini visas šī aizdevuma veida nianses.

Kā iegūstams kredīts pret automašīnas ķīlu

Aizdevums pret automašīnas ķīlu ļauj iegūt kredītu un turpināt braukt ar savu auto visu aizņēmuma atmaksas periodu. Lai dabūtu naudu ieķīlājamajam auto ir jāatbilst dažiem priekšnoteikumiem, no kuriem galvenie ir:

 • automašīnai jābūt reģistrētam uz kredītņēmēja vārda;
 • auto ir jābūt OCTA apdrošināšanai un izietai tehniskajai apskatei;
 • automašīna nedrīkst būt vecāka par 20 gadiem;
 • auto nedrīkst būt nenokārtots līzings (ja automašīnas līzinga atlikums ir neliels, tad vari paņemt auto kredītu un daļu no iegūtās naudas novirzīt līzinga nomaksai).

pieteikties kredītam pret automašīnas ķīlu šeit

Papildus tam jāņem vērā, ka gadījumā, ja gribēsi aizņemties vairāk par 2000 Ls, Tev uz līguma darbības termiņu būs jāiegādājas KASKO apdrošināšana.

Praktiski padomi, kā ieķīlāt automašīnu

Internets ir atvieglojis daudzas dzīves jomas, t.sk. kredītu izsniegšanu. Līdzīgi kā ātrais kredīts, kas ļauj aizņemties līdz 200 Ls bez procentiem arī kredīts pret automašīnas ķīlu ir brīvi pieejams internetā. Kredīta iegūšanai Tev ir jāizpilda trīs vienkāršas darbības:

 1. piesakies aizdevumam pret auto ķīlu internetā (reģistrācijas procesā būs jāaizpilda neliela anketa, kurā jānorāda informācija par automašīnu (reģistrācijas numurs, tehniskās pases numurs) un sevi (vārds, uzvārds, personas kods). Atbildi par kredīta pieejamību saņemsi 30 minūtēs, bet parakstīt līgumu varēsi elektroniski vai, ja vēlēsies arī klātienē uzņēmuma Rīgas birojā.
 2. pēc līguma parakstīšanas aizdevējs uz Ceļu satiksmes un drošības direkciju (CSDD) nosutīs pilnvaras projektu, kas ļaus iegūt kredītu. Lai reģistrētu pilnvaru, kas padarīs auto kā nodrošinājumu kredīta saņemšanai, Tev būs jādodas uz tuvāko CSDD filiāli (neaizmirsti paņemt pasi).
 3. Pēc pilnvaras apstiprināšanas, kredīts pret automašīnas ķīlu tiks ieskaitīts tavā kontā dažu desmitu minūšu laikā. Saņem aizdevumu un turpini braukt ar savu auto tāpat kā iepriekš.

Kredīta pret automašīnu galvenās priekšrocības

 • vari uzzināt precīzu sev pieejamā kredīta apjomu un nosacījumus 30 minūšu laikā;
 • ja piedāvājums apmierina, vari iegūt kredītu pret automašīnas ķīlu 1 dienas laikā;
 • maksimālā aizdevuma summa ir līdz 90% no automašīnas vērtības;
 • elastīgas atmaksas termiņš (1 līdz 60 mēneši);
 • aizņēmumu vari iegūt bez darba vietas vai ar sliktu kredītvēsturi (ķīla kalpo kā nodrošinājums);
 • kredītu vari atmaksāt ātrāk un ietaupīt naudu (bez soda sankcijām).

Komisijas maksas un procentu maksājumi

Bez maksas šajā dzīvē reti, kad iespējams iegūt ko patiešām noderīgu. Izņēmums ir dzīves mazie prieciņi – saulriets, peldēšanās jūrā, atpūta pie dabas, taču ja nepieciešams aizdevums, tas nekad nebūs pilnīgi bez maksas. Ja izvēlēts ātrais kredīts pret automašīnas ķīlu, tad jārēķinās ar divu veidu izdevumiem – (1) valsts nodeva par pilnvaras reģistrāciju CSDD (21 Ls) un (2) procentu maksājumi par kredīta izmantošanu.

Valsts nodeva ir konstanta visu auto marku un modeļu automašīnām, taču procentu likme atšķirsies atkarībā no aizņēmuma termiņa, summas un auto īpatnībām. Precīzu procentu likmi vari uzzināt uzņēmuma mājas lapā , taču orientējoši jārēķinās, ka par, piemēram, 2000 Ls kredītu pret automašīnas ķīlu uz sešiem mēnešiem būs jāmaksā 412 Ls mēnesī jeb 2472 Ls par visu periodu. Kopumā šeit darbojas sakarība, kas nosaka, ka, jo lielāks ir kredīta termiņš, jo mazāks būs ikmēneša maksājums. Vienlaikus jārēķinās, ka pagarinot aizdevuma atmaksas termiņu palielināsies kopējā summa, ko laika gaitā samaksāsi kreditoram. Situācijās, kad ikmēneša maksājumu pēkšņi nav iespējams veikt, iespējams vienoties ar aizdevēju par termiņa pagarinājumu, taču tas būs maksas pakalpojums.

pieteikties kredītam pret automašīnas ķīlu šeit

Naudas atmaksa un atbildīga aizņemšanās

Parāds nav brālis un arī kredīts nav brālis, tādēļ vērts darīt visu iespējamo, lai to atmaksātu maksimāli ātri. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu aizdevējs nav tiesīgs prasīt soda procentus par negūto peļņu gadījumos, kad klients naudu atmaksā ātrāk. Tādējādi jebkurš Latvijas iedzīvotājs var paņemt kredītu ar garāku atmaksas termiņu un iegūt mazāku ikmēneša maksājumu. Brīdī, kad parādīsies lieka nauda, aizdevumu iespējams nosegt ar vienu lielu maksājumu un sanāks pamatīgs ietaupījums. Šis risinājums gan ir piemērots tikai tiem iedzīvotājiem, kas tuvākā vai tālākā perspektīvā tiešām var rēķināties ar papildus ienākumiem un tādu Latvijā nav daudz.

Jaunākajām tehnoloģijām ienākot mūsu dzīvē, cilvēki kļūst aizvien aizmāršīgāki. Lai neaizmirstu, kurā dienā ir jāveic kārtējais maksājums, Tu vari pieteikties atgādinājumam, ko pēc izvēles varēsi saņemt epastā vai īsziņā uz mobilo telefonu dažas diens pirms noteiktā termiņa. Kopumā kredīts pret automašīnas ķīlu mūsdienās kļūst par vienu no galvenajiem aizdevumu veidiem cilvēkiem, kas vēlas saņemt aizdevumu pret ķīlu. Nekustamais īpašums – zeme, dzīvoklis vai māja personīgā īpašumā ir reti kuram, taču sava automašīna ir gandrīz ikvienā mājsaimniecībā.

Lai izvairītos no nepārdomātas aizņemšanās riska, rūpīgi izvērtējiet savas spējas un iespējas atmaksāt naudu noteiktajā termiņā.