Latvijas Loto 100% apmērā pieder Latvijas valstij (Finanšu ministrijai), līdz ar to visi ienākumi, kas tiek gūti no biļešu pārdošanas kioskos vai internetā nonāk valsts kasē. Saskaņā ar latloto sniegto informāciju laimestos tiek izmaksāti vismaz 45% no pārdošanas ieņēmumiem. Raksta turpinājumā noskaidrosim, kādi ir (1) lielākie laimesti, (2) cik liela ir varbūtība laimēt latloto, (3) dosim ieteikumus latloto darbības uzlabošanai un uzzināsiet, kur atrast vairāk informāciju par šo jautājumu.

Kādi ir lielākie laimesti LATLOTO vēsturē ?

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju vislielākais laimests latloto vēsturē ir ticis laimēts divas reizes – 2006. gadā Aizkrauklē un 2010. gadā Rīgā. Abos gadījumos laimesta lielums bija identisks un katrs laimīgais ieguva 240 tūkstošus latu. Trešais lielākais laimests bija tieši divas reizes mazāks (120 tūkstoši latu) un tas tika laimēts 2003. gadā Rīgā. Interesanti, ka visos trīs gadījumos lielākie laimesti tika iegūti, spēlējot latloto piedāvāto spēli KENO.

Ceturtais lielākais laimests latloto vēsturē tika laimēts, spēlējot latloto 5 no 35. Laimīgais uzvarētājs 2010. gadā iegādājās biļeti Rīgā un savā īpašumā ieguva nedaudz vairāk kā 110 tūkstošus latu.

Laimestu vēl vismaz 100 tūkstošu latu vērtībā kopā ar latloto ir ieguvuši vēl trīs spēlētāji, attiecīgi 2009. gadā Rīgā, 2011. gadā Valmierā un 2012. gadā atkal Rīgā. Visi uzvarētāji bija piedalījušies latloto spēlē Džokers.

Astotajā vietā ierindojas Superbingo spēlētājs, kas ar 2010. gadā Salacgrīvā iegādātu biļeti laimēja 96`378 Ls, devītajā vietā ir Latloto 5 no 35 spēlētājs, kas 2011. gadā iegādājās biļeti Viļānos (laimēti 93`296 Ls), bet desmitajā vietā Superbingo spēlētājs, kas 2009. gadā laimēja 92`266 Ls (biļete iegādāta Jēkabpilī). Visi pārējie latloto laimesti ir bijuši mazāki par 80 tūkstošiem latu, taču arī to skaits nav pārlieku liels. Interesanti, ka laimīgās biļetes ir iegādātas dažādos Latvijas reģionos, kas liecina par to, cik plaši azartspēles ir izplatītas visā Latvijā.

Cik liela ir iespēja laimēt latloto spēlēs ?

Saskaņā ar latloto mājas lapā publicēto informāciju iespēja laimēt lielo laimestu ir gaužām niecīga.

LATLOTO 5 no 35

Iespēja laimēt Latloto 5 no 35  lielo laimestu, atminot piecus pamatskaitļus un vienu pamatskaitli ir viens pret vairāk kā 3 miljoniem (1: 3`246 `320), savukārt iespēja atminēt piecus skaitļus ir viens pret vairak kā 360 tūkstošiem (1:360`702). Savukārt uzminēt vismaz četrus skaitļus, spēlējot latloto 5 no 35 jau ir daudz lielāka (1:2`164), bet iespēja atminēt 3 pamatspēles skaitļus ir 1:75.

SuperBingo

Varbūtība laimēt latloto spēlē superbingo lielo laimestu irviens pret vairāk kā 2,5 miljoniem (1:2`650`447). Varbūtība, ka spēlētājs uzmin rāmi ir 1:3`360, savukārt iespēja atminēt superbingo centru ir 1:25.

KENO

Ievadā, aplūkojot vēsturisko laimestu statistiku jau norādījām, ka līdz šim KENO ir laimēts vislielākais laimets Latvijas valsts latlotovēsturē. Diemžēl tas, cik liela iespēja ir laimēt lielo laimestu KENO loterijā ir saprotams tikai pašiem latloto darbiniekiem, vai ilgstošiem spēlētājiem (skat. ekrānšāviņu no latloto mājas lapas pa labi). Tomēr ir vairāk kā skaidrs, ka iespēja laimēt šāda tipa latloto loterejās ir ārkārtīgi niecīga. Nemetiet naudu vējā.

Ieteikumi un kopsavilkums

Katru mēnesi latloto azartspēlēs piedalās vairāki desmiti vai pat simti tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, no kuriem katrs “ziedo” valsts attīstībai. Tādējādi Latvijas valstij piederošais Latloto (Latvijas loto) ir viens no ērtākajiem veidiem kā papildināt valsts budžetu uz iedzīvotāju netikumu, bezcerības un vienlaikus arī sapņu rēķina. Diemžēl Latvija neseko arābu valstu piemēram, kas azartspēles ir aizliegušas jau pašos pamatos. Nav noslēpums, ka daudzi azartspēļu spēlmaņi sagrauj ne tikai savu, bet arī savas ģimenes dzīvi. Viens gan ir skaidrs, ja azartspēles neaizliedz, labāk, lai pelna latloto, nevis privātie uzņēmumi.

Tradicionāli vismaz puse no latloto gūtajiem ienākumiem no biļešu pārdošanas tiek atvēlēti laimestu izmaksai, taču ir arī gadi, kad latloto cieš zaudējumus.  Ieteikums – ja vēlaties iegūt naudu, domājiet un strādājiet. Loterejas nav pareizais risinājums.

Viens gan ir skaidrs, Latloto mājas lapas veidotāji un vadība līdz šim nav darījuši pietiekami, lai informētu par to, cik liela ir varbūtība laimēt latloto spēlēs. Sadaļā “laimestu statistika” lapas augšpusē ir atrodamas ziņas tikai par lielākajiem laimestiem, bet informācija par matemātisko varbūtību uzvarēt ir noslēpta tālu, tālu.  Ja jūs ieinteresēja šis jautājums un vēlaties uzzināt, cik liela ir iespēja laimēt arī citās latloto spēlēs, ielūkojieties LATLOTO mājas lapā (pašā apakšā) vai vietnes augšā. Uzspiežot uz attiecīgās izvēlnes atvērsies jauns logs un katrai spēlei būs pieejama jautājumu un atbilžu sadaļa, t.sk. par to, cik liela ir varbūtība laimēt katrā latloto spēlē. Ideālā gadījumā šai informācijai būtu jābūt redzamai sadaļā – laimestu statistika.

latloto.lv