Rīgas un visas Latvijas iedzīvotājiem ar pastāvīgiem ienākumiem ir iespēja aizņemties kredītā līdz 1000 eiro ar atmaksas termiņu līdz 2 gadiem. Lai saņemtu aizdevumu pieteikuma iesniedzējam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam un  nedrīkst būt iekļauts parādnieku datu bāzēs. Tas viss ir nepieciešams, lai kredītņēmējs reāli spētu atmaksāt 1000 eiro kredītu, kas tomēr ir krietni lielāka summa nekā piedāvā mazo patēriņa aizdevumu devēji. Aizņemies atbildīgi.

Kad aizņemties kredītu 1000 eiro apmērā ?

Atšķirībā no ātrajiem kredītiem, kas pieejami internetā un paredzēti vien īstermiņa vajadzībām (1 – 2 mēneši), vidēja termiņa un ilgtermiņa patēriņa kredīti ir paredzēti lielu mērķu un pirkumu īstenošanai. Salūzis auto, īpaša akcija, nauda mācību vajadzībām vai mājokļa remontam. Šie ir tikai daži no variantiem, kad vērts aizņemties internetā 1000 eiro vai lielāku summu. Tradicionāli izdevīgāk ir aizņemties savā bankā, taču, ja banka tādu iespēju nepiedāvā vai nauda vajadzīga mazāk kā 1 stundas laikā, tad vērts aplūkot, ko piedāvā mazo kredītu uzņēmumi. Šobrīd Latvijā vairāki uzņēmumi ļauj aizņemties līdz 500 eiro bez ķīlas, taču tikai daži nebanku kreditori sniedz iespēju saņemt aizdevumu tūkstots eiro un vairāk.

Aizņemties vajadzētu tikai tiem, kas ir pilnīgi pārliecināti, ka spēs atmaksāt parādu savlaicīgi un tiešām izjūt reālu vajadzību pēc aizdevuma. Aizņemties, lai nopirktu nevajadzīgas lietas vai izlietotu kredītu ballītei nebūtu prātīgi, jo ir vairāk kā skaidrs, ka atmaksāt parādu vienmēr ir daudz grūtāk nekā aizņemties. Pirms aizņemties vienmēr vajadzētu izsvērt, vai kredīts internetā ir labākais variants. Ja iespējams, aizdevums no draugiem vai tuviem radiem būs daudz labāks variants, jo neviens no šiem cilvēkiem nekad, visticamāk, neprasīs maksāt procentus.

Kā pieteikties aizdevumam ?

Patlaban izvēle ātro aizdevumu tirgū ir salīdzinoši plaša, bet vidēja termiņa un ilgtermiņa aizdevēji nav nemaz tik daudz (skat. linku raksta sākumā). Aizņemties līdz 300 eiro joprojām daudzos gadījumos ir iespējams bez procentu likmes (1 mēnesi), taču lielākiem aizdevumiem tik lielas atlaides nekad netiek piedāvātas. Brīdi, kad izvēlēts aizdevējs, kas atbilst visām prasībām un neprasa ķīlu ir jārīkojas šādi:

  • piesakies aizdevumam (skat. atraiskredits.com sākumlapu);
  • aizpildi anketu (jānorāda vārds, uzvārds, kontaktinformācija, darba vieta, amats u.t.t.);
  • pārskaiti simbolisku reģistrēšanās maksu uz kreditora bankas kontu (0,01 eur);
  • saņem naudu bankas kontā.

Aprakstītā darbības secība var nedaudz atšķirties, jo reizēm kreditors vispirms lūdz pārskaitīt reģistrēšanās maksu, lai pārbaudītu, ka pieteikuma iesniedzējs ir sasniedzis minimālo vecumu (18 gadi). Vairumā gadījumu (darba laikā) nauda klientam tiek ieskaitīta mazāk kā 60 minūtēs, taču ir situācijas, kad aizņemoties 1000 eiro vai vairāk ir jāgaida pat vairākas dienas. Iemesls kavējumam ir banku norēķinu īpatnības, kas neļauj pārskaitīt naudu uz citu banku biežāk kā 2 – 4 reizes mēnesī. Lai izvairītos no šādām situācijām vairāki uzņēmumi ir atvēruši kontus vairākās komercbankās, taču ne vienmēr tas tā ir.

Kopumā varam secināt, ka apstākļi, kuros vērts aizņemties lielāku summu ir dažādi un katram ir pašam jāpieņem lēmums par aizņemšanos vai iztikšanu bez kredīta. Lai darījums būtu veiksmīgs ir izšķiroši svarīgi pirms tam rūpīgi izvērtēt savas finansiālās iespējas, izlasīt līgumu līdz galam un precizēt visus neskaidros jautājumus. Reizēm tieši kautrēšanās uzdot jautājumus rada vislielākās problēmas, ko vēlāk nākas rūgti nožēlot. Standarta maksa par lielajiem aizdevumiem online var sasniegt pat 10% mēnesī, kas ir daudz. Esiet apdomīgi. Aizņemieties atbildīgi.