Patēriņa kredīti ir naudas aizdevumi lieliem mērķiem un nāk palīgā tad, kad ātrais kredīts vai pat pirmais kredīts bez maksas nav pietiekams. Latvijā pieejamie patēriņa kredīti ļauj aizņemties līdz pat 3000 eur bez ķīlas uz 4 gadiem. Izvēlēties sev noderīgāko. Izvērtē savu maksātspēju. Aizņemies atbildīgi.

Aizdevējs
Pirmais kredīts bez % uz 30 d.
Pirmais kredīts līdz (EUR) Izsniedz aizdevumu
1. kredīta % likme 1 mēnesim
Vecums Aizdevuma termiņš
 
credit kredīts 5000 EUR 15 minūtes pēc vienošanās 18 – 70 līdz 4 gadiem Paņemt ātro kredītuPapildus informācija
425 eiro 5 minūtes pēc vienošanās 20 – 75 līdz 2 gadiem

Kā iegūstami patēriņa kredīti?

*Pēc reģistrēšanās izvēlētā uzņēmuma mājas lapā atbildi par patēriņa kredīta pieejamību saņemsi vēlākais 1 dienas laikā. Ja saņemtais piedāvājums apmierina, atliks vien parakstīt līgumu. Atkarībā no aizdevēja nosacījumiem, to iespējams izdarīt elektroniski vai kreditora filiālē. BigBank piedāvā atsūtīt līgumu ar kurjeru uz mājām. Savukārt Vivus aizdevumu iespējams saņemt bez reģistrācijas maksas jau 15 minūtēs. 

Kam pieejami patēriņa kredīti internetā ?

Atšķirībā no ātrajiem kredītiem, kurus pilnībā var pieteikt un saņemt internetā, neizejot no mājas, patēriņa kredīti šādu iespēju reizēm nepieļauj.  Neskatoties uz to, jūs variet ietaupīt laiku (nav jāsēž rindās) un naudu,  piesakoties kredītam internetā. Pieteikšanās ir bez maksas,  neuzliek  nekādas saistības un ļauj mierīgā atmosfērā izvērtēt saņemto piedāvājumu. Ja tas apmierina, tālākais jau ir tikai gribēšanas jautājums. Parakstiet līgumu un saņemiet naudu kontā.

Patēriņa kredīts tiek izsniegts tikai tiem cilvēkiem, kam ir regulāri un pienācīgi ienākumi, kā arī tīra kredītvēsture. Precīzs pieejamā kredīta apjoms  un procentu likme būs tieši atkarīgi no abiem iepriekšminētajiem faktoriem.Patēriņa kredīti bez ķīlas ir pieejami cilvēkiem ar tīru kredītvēsturi, savukārt patēriņa kredīts pret auto ķīlu ir pieejams arī bez darba vietas un bez regulāriem ienākumiem. Šī tipa aizdevums ir pieejams gandrīz ikvienam autoīpašniekam, turklāt ieķīlāšana notiek tikai uz papīra, t.i. jūs variet turpināt braukt ar savu automobili arī pēc tā ieķīlāšanas. Līdzīgi kā ar ātrajiem kredītiem, arī patēriņa kredīti būs vieglāk iegūstami tiem cilvēkiem, kuriem ir pastāvīgi ienākumi. Vienlaikus, ja šobrīd esiet bez darba vietas, ir vērts pieteikties aizņēmumam, jo daļa kreditoru ienākumu pārbaudi veic pavirši vai arī neveic vispār un pilnībā paļaujas uz klienta spēju atmaksāt naudu savlaicīgi.

Kādos gadījumos izmantot patēriņa kredītu?

Vairums kredītņēmēju izmanto patēriņa kredītu, lai iegādātos kārotu pirkumu (līzings), dotos ceļojumā vai saremontētu mājvietu. Tomēr ne visi, kas izvēlas šī tipa kredītu dara to lielāku mērķu īstenošanai. Daļai aizņēmēju patēriņa kredīti ir laba alternatīva situācijās, kad nepieciešams aizdevums uz vairākiem mēnešiem. Saņemot naudas kredītu, tam līdzi nāk līgums (iespējams iepazīties pirms noslēgšanas) un kredīta atmaksas grafiks,  kas ļauj vieglāk plānot savus ikmēneša maksājumus. Tādējādi var apgalvot, ka patēriņa kredīti ir sava veida zelta vidusceļš. Naudu var atmaksāt pakāpeniski, bet procentu likmes mēdz būt pat vairākas reizes zemākas nekā ātrajiem kredītiem.

Praksē patēriņa kredīts tiek izmantots arī gadījumos, kad vajadzīgs 100 ls kredīts, bet visi bezprocentu aizdevumu veidi jau ir izmantoti. Ja vēlaties iegūt maksimāli zemu ikmēneša maksājumu, ir vērts izvērtēt iespēju aizņemties uz ilgāku termiņu nekā nepieciešams. Saskaņā ar LR likumdošanu, patēriņa kredīts un jebkurš cits finanšu pakalpojums var tikt atlīdzināts pirms termiņa un aizdevējs par to nedrīkst pieprasīt nekādu papildus maksu. Ja naudu nespēsiet atlīdzināt tik ātri kā plānojāt, vismaz neiekulsieties papildus nepatikšanās, jo maksa par patēriņa kredītu pagarināšanu mēdz būt krietni augstāka nekā situācijās, kad vienkārši tiek izvēlēts naudas kredīts uz noteiktu termiņu. Jebkuras izmaiņas līgumā, t.sk. kredītlīguma pagarināšana var būt par pamatu, lai aizdevējs pārskatītu kredīta procentu likmes, tādēļ bez īpaša iemesla to nevajadzētu darīt.

Kā atmaksāt kredītu internetā?

Patēriņa kredīti ir jāatmaksā pārskaitot naudu uz kreditora norādīto bankas kontu. Esiet rūpīgi un norādiet precīzi visu nepieciešamo informāciju par sevi un kredītu (līguma un kredīta numurs), jo pretējā gadījumā var nākties maksāt komisijas maksu par naudas kredīta novēlotu atmaksu.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt. Patēriņa kredīti ir šobrīd kļuvuši par vienu no vispopulārākajiem aizdevumu veidiem Latvijā, taču kredīta vieglā pieejamība papildus rada arī nepārdomātas aizņemšanās risku. Neļaujieties kārdinājumam, pirms aizņemšanās izvērtējiet visus par un pret. Ja jums rodas kādas neskaidrības par līguma nosacījumiem un to atbilstību jūsu interesēm, sazinieties ar PTAC speciālistiem, viņi atbild arī uz epasta vēstulēm.