Neskatoties uz atalgojuma lielumu, ikvienam reiz pienāk situācija, kad vajadzīgs aizdevums. Algas kredīti ir viens no tiem pakalpjumiem, kas noder, kad steidzami vajag naudu. Minimālais laiks līdz naudas saņemšanai nepārsniedz 10 – 15 minūtes, Piemērs – aizņemies 10 Ls līdz 200 Ls un 30 dienu laikā atmaksā, cik paņēmi. Uzzini vairāk par šo iespēju portāla atraiskredits.com sākumlapā. Aizņemies atbildīgi.

Uz kādiem noteikumiem ir pieejami algas kredīti ?

Saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem noteikumiem, aizņemties līdz algai var ikviens LR iedzīvotājs, kas sasniedzis 18 gadu vecumu, bet nav vecāks par 75 gadiem. Tiesa, katram, kas vēlas aizņemties ir jāizpilda vairāki nosacījumi, no kuriem būtiskākie ir (a) regulāri ienākumi, (b) tīra kredītvēsture. Ar pirmo no nosacījumiem viss ir skaidrs. Aizņēmējam ir jābūt oficiāliem, pārbaudāmiem ienākumiem tādā apmērā, kas ļauj atmaksāt aizņēmumu noteiktajā termiņā. Savukārt kredītvēsturei* ir jābūt pozītivai, jo pretējā gadījumā aizņemties bez ķīlas nebūs iespējams.

Cik maksā aizņemšanās ?

Minimālā maksa par kredīta izmantošanu ir 0,- Ls. Šādi nosacījumi attiecas uz tiem gadījumiem, kad tiek izmantoti akcijas algas kredīti, kas ļauj jaunajiem klientiem aizņemties bez komisijas maksas un bez procentiem. Tā kā šis piedāvājums ir ļoti ierobežots, tad jāpiemin arī citas izmaksu pozīcijas. Standarta maksa par ātrā patēriņa kredīta izmantošanu internetā ir 10% līdz 29% mēnesī. Aptuveni tikpat liela ir arī maksa par kredīta termiņa pagarināšanu situācijās, kad atmaksāt parādu savlaicīgi nav iespējams. Visdārgāk sanāk tad, ja nauda netiek atmaksāta noteiktajā laikā. Šādā scenārijā ir jārēķinās, ka kreditoram ir tiesības pieprasīt soda naudu, kuras apmērs var sasniegt pat 1% no neatmaksātās summas dienā. Lai pasargātu sevi no nepatikšanām un nodrošinātu, ka algas kredīti ir atbalsts nevis sods ir svarīgi pirms aizņemšanās rūpīgi izvērtēt savu maksātspēju.

*Papildus informācija par kredītvēsturi

Kredītvēsture atspoguļo ikviena cilvēka aizņemšanās vēsturi. Ja iepriekš nekad neesi aizņēmies, tad Tev nav kredītvēsture. Ja esi aizņēmies un visas parādsaistības esi sedzis savlaicīgi, tad kredītvēsture ir pozitīva. Vissliktāk klājas tiem, kas savas saistības nav spējuši izpildīt noteiktajā termiņā, ir kāvējuši parāda atmaksu. Šādā scenārijā kredītvēsturi var uzskatīt par sliktu, negatīvu jeb sabojātu. Daļa uzņēmumu izvēlas par tādiem klientiem nodot informāciju parādnieku reģistros, kā rezultātā par to var uzzināt arī visi pārējie uzņēmumi, kas maksā abonēšanas maksu par attiecīgās datu bāzes izmantošanu. Klienti, kuru kredītvēsture ir sabojāta, lielākoties, nevar aizņemties bez ķīlas un pat internets tiek pieslēgts tikai tad, kad ir iemaksāta atbilstoša drošības nauda.