Ziemas atnākšana atnes ne tikai sniegu un Ziemassvētkus, bet arī galvsassāpes par apkures rēķiniem. Situācijās, kad iekrājies parāds vai pietrūkst nauda rēķinu apmaksai, ātrais kredīts var šķist laba izvēle. Tomēr ir jāatcerās, ka par kredīta izmantošanu vairumā gadījumu ir jāmaksā komisijas procenti, kas nereti pārsniedz 100% gadā, savukārt soda nauda par apkures rēķinu nemaksāšanu parasti nepārsniedz dažus procentus gadā.

Ja plāno aizņemties, dari to apdomīgi un uzzini vairāk un atrodi, kurš ātrais kredīts ir izdevīgāks atraiskredits.com sākumlapā.

Kam ir izdevīgs ātrais kredīts apkures periodā ?

Vienīgie cilvēki, kuriem ir vērts domāt par ātro kredītu, lai nomaksātu apkures rēķinus ir īrnieki, kuriem nav pārāk labas attiecības ar dzīvokļa īpašnieku. Gadījumā, ja īres līgums, ka visiem komunālajiem maksājumiem ir jābūt nosegtiem līdz mēneša beigām, tad tas ir arī jāizdara. Dažos līgumos soda nauda par saistību nepildīšanu ir visai ievērojama, taču jāatceras, ka absolūti lielākā daļa dzīvokļa īpašnieku pat lielu parādu gadījumā neies uz tiesu. Protams, vienmēr ir izņēmumi, bet par tiem katrs pats vienmēr zina labāk.

Kā samaksāt par apkuri un ietaupīt ?

Rīgas pašvaldības namu apsaimniekotājs – Rīgas namu apskaimniekotājs reizi gadā vai reizi divos gados rīko grēku atlaišanu. Šī akcija ļauj parādniekiem, noslēgt līgumu par atmaksas grafiku un to ievērojot izvairīties no soda sankcijām (uzkrātās soda naudas procentiem). Tas, protams, nav izdevīgi pret godprātīgajiem maksātājiem. No otra puses, šāda pretimnākšana reizēm ir vienīgā iespēja kā reāli atgūt parādus. Ņemot vērā, ka šādas akcijas nav regulāras un tās nepiedāvā visi nekustamo īpašumu apsaimniekotāji, katram pašam ir rūpīgi jāizvērtē, vai parādu krāšana ilgtermiņā būs izdevīga. Ātrie kredīti internetā var palīdzēt tikt pie papildus naudas pavisam ātri, taču par apkuri ir jāmaksā daudzus mēnešus gadā. Tādējādi pat nomaksājot šī mēneša parādu ar kredītu, nākamajā mēnesī kontā būs mazāk brīvie naudas līdzekļi, bet par apkuri būs jāmaksā atkārtoti.

Dažas pašvaldības nāk pretī saviem iedzīvotājiem un piedāvā segt apkures rēķinus ar izlīdzināto maksājumu. Šis variants ļauj katru mēnesi  maksāt vienādu naudas summu, tādējādi samazinot ikmēneša maksājumu apmēru. Negatīvais – vasarā tradicionāli ceram ietaupīt uz komunālajiem rēķiniem, bet izvēloties izlīdzināto maksājumu esam spiesti maksāt tikpat, cik ziemā.