Aizņemties ar negatīvu kredītvēsturi nevar bez ķīlas 99% gadījumu nevar. Vēl pirms pāris gadiem slikta kredītvēsture nebija nekāda problēma. Cilvēki, kas bija ņēmuši kredītu vienā bankā un nevarēja vai negribēja to atdot devās uz citu banku un saņēma jaunu kredītu. Tobrīd bankām vēl nebija izveidots vienots kredītreģistrs un informācijas aprite notika ļoti fragmentāri. Šajā kontekstā arī ātrais kredīts ar sliktu kredītvēsturi bija ļoti viegli pieejams jebkuram, aizdevēji bija spiesti lielā mērā paļauties tikai uz klientu godaprātu.

Kas pašlaik notiek ātro kredītu tirgū ?

Šobrīd situācija ir kardināli mainījusies un bankas iegūst informāciju par klientu maksātspēju, līgumsaistībām un parādsaistībām attiecībām pret visām bankām un to meitasuzņēmumiem pāris minūšu laikā. Lai arī nebanku kreditoriem nav pieeja iepriekš minētajai datu bāzei, tie tomēr pārbauda informāciju privāto uzņēmumu uzturētajās parādnieku datu bāzēs, kas ir gana precīzas. Tā rezultātā aizņemties ar negatīvu kredītvēsturi bez ķīlas ir praktiski neiespējami.  Lai aizņemtos klientam vajag : (a) regulārus ienākumus, (b) tīru kredītvēsturi.

Tev ir regulāri ienākumi un pozitīva kredītvēsture ? Aplūko savas iespējas. 

pieteikties kredītam šeit

Uzņēmumu galvenā interese ir peļņas gūšana un pirms aizdevuma izsniegšanas tiek vērtēti trīs faktori – (1) ienākumu apjoms, (2) pašreizējās saistības, (3) kredītsaistības un to vēsture. Aizdot naudu klientam, kuram ir negatīva kredītvēsture nevēlas neviens, jo tas apliecina, ka klients nav uzticams.

Jau pieminējām, ka pirms piešķirt kredītu aizdevēji izvērtē katra klienta kredītvēsturi (privāto uzņēmumu uzturētās parādnieku datu bāzu datus). Absolūti lielākajā daļā gadījumu negatīva kredītvēsture būs pamats, lai atteiktu aizdevuma piešķiršanu.

Procedūra, kurā tiek izsniegts ātrais kredīts internetā ir gandrīz vai automatizēta. Uzņēmuma darbinieki pārbauda tikai pamatinformāciju un cenšas maksimāli ātri apmierināt klientu pieprasījumu pēc naudas. Problemātiskie klienti tiek atsijāti pirmie, jo neviens nevēlas krāmēties ar naudas atgūšanu. Tas tomēr ir dārgi un nepatīk nevienam.

Kā saņemt kredītu internetā ?

Lai arī ātrais kredīts ar sliktu kredītvēsturi liekas vilinošs, tomēr tas nav pieejams. Klientiem, kas pagātnē ir rūpīgi kārtojuši visas saistības un ir labvēlīga kredītvēsture ir daudz plašākas aizņemšanās iespējas nekā grēkotājiem. Viens no veidiem kā atrast sev piemērotāko piedāvājumu “labajiem klientiem” ir aplūkot, kuri kredīti bez komisijas maksas pašlaik ir izdevīgākie.

Kāda ir standarta kredīta aizdevuma saņemšanas procedūra:

  1. jāsalīdzina visi ātro kredītu piedāvājumi;
  2. jāreģistrējas pie izvēlētā aizdevēja;
  3. poztitīvas atbildes gadījumā nauda kontā būs 20 minūšu līdz vienas stundas laikā (ja klientam un aizdevējam ir konts vienā un tajā pašā bankā).

pieteikties kredītam šeit
 

Daļa kredītu uzņēmumu piedāvā pirmo kredītu bez komisijas maksas, uz laiku līdz 30 dienām. Maksimālā summa, aizņemoties pirmajā reizē, ir 200 Ls. Lai saņemtu naudu, būs nepieciešams arī mobilais telefons (saņemsiet sms ar unikālo kodu) un bankas konts, kurā ieskaitīt naudu.

Alternatīva ātrajiem kredītiem ir patēriņa kredīti, kas ļauj saņemt aizdevumu uz laiku līdz 5 gadiem ar maksimālo summu (10 tūkstoši latu). Komisijas maksas šādiem aizdevumiem ir daudz zemākas nekā ātrajiem kredītiem, turklāt arī katra situācija tiek vērtēta individuāli un nepastāv konveijera princips.  Tiesa ir kāds mīnuss, arī par pirmo patēriņa kredītu ir jāmaksā komisijas maksa un naudu iespējams saņemt vidēji četrās dienās. Šaubu gadījumā kreditors prasīs galvotāju vai ķīlu (nekustamais īpašums).

Papildus alternatīvas būtu lombardi un aizņemšanās no privātpersonām. Izvēloties lombardu, būs jāšķiras, vismaz uz laiku no sev tuva priekšmeta, savukārt privātpersonu aizdevumi ir samērā bīstami un būtu īstenojami, tikai gadījumos, kad esat pārliecināt par aizdevēja personību. Vislabāk būtu aizņemties no draugiem, radiem vai paziņām, taču jārēķinās, ka nespējot atmaksāt savlaicīgi jūs riskējat sabojāt attiecības ar šiem, sev tuvajiem cilvēkiem. Tomēr lielākais pluss ir tas, ka viņi nevērtēs jūsu kredītvēsturi un izsniegs naudu pilnīgi bez komisijas maksas, pie nosacījuma, ka jums ir labas savstarpējās attiecības un viņiem būs pieejami brīvi finanšu līdzekļi.

Nobeigumā, slikta kredītvēsture parasti ir nepārvarams šķērslis. Ātrais kredīts ir paredzēts tika īstermiņa finanšu problēmu risināšanai cilvēkiem ar pozitīvu kreditēšanas vēsturi. Ja atbilsti visām kreditoru prasībām, rūpīgi izvērtē savas finansiālās iespējas un vajadzības. Aizņemies atbildīgi.