Ja nepieciešams ātrais kredīts, internetā to iespējams saņemt bez ķīlas, galvotāja vai izziņām. Maksimālā kredīta summa 7000 Ls, termiņš  līdz 5 gadiem. Vienlaikus īstermiņā ātrais mikrokredīts līdz 200 ls internetā pieejams bez procentu maksas. Atdod tik, cik aizņēmies un ne santīmu vairāk. [Salīdzināt top kredītus] Aizņemies atbildīgi.

Kas ir ātrais kredīts internetā?

Ātrais kredīts internetā ir samērā jauns finanšu pakalpojums, kas ļauj jebkuram saņemt nelielu aizdevumu steidzamās situācijās. Praksē kredīts tiek izsniegts bez ķīlas uz laiku līdz 30 dienām un Latvijā uz to var pretendēt jebkurš pastāvīgais iedzīvotājs no 18 gadiem. Galvenie priekšnosacījumi, kas jāizpilda, lai aizņemtos ir divi: (1) tīra kredītvēsture (nav kavētas kredītsaistības vai parādsaistības) un (2) regulāri ienākumi.

Atsevišķos gadījumos ātrais kredīts var tikt izsniegts arī situācijās, kad kredītsaistības ir pārkāptas sen un pārkāpums ticis ātri novērsts, taču tas notiek reti. Kreditori patur tiesības atteikt kredīta izsniegšanu bez jebkāda pamatojuma, tādēļ, ja jums ir bijušas problēmas ar savlaicīgu saistību izpildi, tad atteikuma gadījumā variet citus iemeslus neminēt.

Kā saņemt kredītu bez ķīlas?

Kredīta saņemšanas procedūra ir samērā ātra un ietver četrus galvenos soļus – (1) kredītu salīdzināšana, (2) reģistrēšanās kreditora mājas lapā, (3) reģistrācijas maksas (parasti 1 santīms) pārskaitīšana uz uzņēmuma kontu, (4) naudas saņemšana savā bankas kontā. Daudziem jautājumus rada 1 santīma pārskaitīšana, taču uzreiz vērts nomierināt. Šī ir standarta procedūra, kuras mērķis ir pārbaudīt klienta vecumu un kredītvēsturi un nekāda papildus informācija šajā procesā iegūta netiek. Kredītvēsture tiek pārbaudīta speciālās datu bāzēs – kredītu reģistros.

Lai arī var šķist nebūtiski, tomēr kredītu salīdzināšana ir pats būtiskākais faktors, lai aizņemšanās būtu lētāka. Ātrie kredīti ir ļoti atšķirīgi divos galvenajos parametros – naudas izsniegšanas ātrumā un kredīta pagarināšanas likmē. Ja ātrums vēl varētu likties ne tik būtisks, jo pat lēnākie aizdevēji pārskaita naudas kredītu 3 dienās, tad ātrā kredīta pagarināsānas likme ir ļoti svarīga, jo var atšķirties gandrīz trīs reizes un variēt robežās no 12,5% līdz gandrīz 30% no neatmaksātās summas.

Tieši līguma pagarināšana ir tā pozīcija, kas ļauj ātro kredītu izsniedzējiem gūt vislielāko peļņu. Cilvēks pēc dabas ir slinks un pat tie, kas varētu saņemties un naudu atmaksāt norādītajā termiņā to, bieži vien, aizmirst izdarīt un līdz ar to ir spiesti maksāt par līguma pagarināšanu. Papildus tam, ja nepieviešams aizdevums līdz 200 LVL, tad ir vērts analizēt tikai tos piedāvājums, kuros ieķļauts pirmais kredīts bez maksas procentiem. Lai arī šie nosacījumi ir spēkā tikai uz 1 mēnesi, tas tomēr ir finansiāli izdevīgi.

Kādos gadījumos izvēlēties ātro kredītu bez ķīlas?

Kredīts bez ķīlas internetā ir labs risinājums, ja ieguvums aizņemoties ir lielāks nekā izmaksas, kas saistītas ar naudas kredīta piesaistīšanu un atmaksu. Hipotekārā kredīta maksājuma nokārtošana, auto salabošana, lai dotos uz darbu, veselības problēmu kārtošana. Šie visi ir saprotami iemesli, kas var būt par pamatu, lai aizņemtos internetā. Ir reizes, kad nauda nepieciešama ārkārtīgi steidzami un nav svarīgi, cik liela ir komisijas maksa, taču šādas situācijas ir ļoti retas.

Visos pārējos gadījumos ir izškiroši svarīgi atbildēt uz trīs jautājumiem: (1) vai kredīts bez ķīlas ir nepieciešams, (2) vai spēšu kredītu atmaksāt savlaicīgi, (3) vai apzinos sekas, ko var radīt ātrā kredīta neatdošana. Trīs vienkārši un atklāti jautājumi, bet tikai retais tos uzdod un galarezultātā var palikt neapmierināts.

Ātrie kredīti internetā lielā mērā tiek izsniegti, balstoties uz nepilnīgu informāciju par klientu un kreditora vēlmi nopelnīt, izsniedzot kredītu bez ķīlas. Šiem diviem faktoriem saduroties rodas finanšu produkts – ātrais kredīts. Dažādi ārvalstu pētījumi liecina, ka pat neskatoties uz ātro kredītu augstajām procentu likmēm, kas gada griezumā var pārsniegt vairākus simtus procentu, daudzi klienti ir apmierināti, jo var saņemt kredītu ātri un vienkārši, situācijās, kad nauda ir nepieciešama steidzami. Bankas šādā aspektā ir daudz konservatīvākas un naudu aizdod lēnāk, negribīgāk un pieprasa dažādus pamatojuma dokumentus.

Būtībā pat nav svarīgi, kāds ir iemesls, kādēļ vēlaties aizņemties, ir vērts paturēt prātā, ka ātrais kredīts internetā ir paredzēts tikai kā īstermiņa risinājums un nedrīkst tikt izmantots, lai risinātu ilgtermiņa budžeta plānošanas problēmas, jo procentu likmes ir pārāk augstas. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt. Ja vēlaties uzzināt, kurš ātrais kredīts ir izdevīgākais, aplūkojiet portāla sākumlapu.