Pavisam drīz Latvijā ātrais kredīts būs pieejams tikai eiro valūtā. Lai arī, cik ļoti mums patīk lati, tomēr realitātē mēs jau sen lietojam eiro, tikai tie tiek drukāti uz cita papīra un izskatās kā Latvijas lats. Ātrais kredīts eiro būs iegūstams tikpat viegli kā latos un to varēs saņemt pat bez komisijas maksas (0%) uz laiku līdz 30 dienām.

Kurš ātrais kredīts eiro ir vislētākais ?

Salīdzināt kredītus..

Nav nekāds noslēpums, ka bankas, tirgotāji un krāpnieki cenšas nopelnīt jebkurā brīdī. Pāreja uz eiro visās valstīs ir padarījusi preces un pakalpojumus dārgākus un Latvija nebūs nekāds izņēmums. Galvenie ieguvēji šajā situācijā varētu būt hipotekāro kredītu ņēmēji,  kuriem atkritīs ikmēneša bažas par valūtas konvertāciju. Attiecībā uz ātrajiem kredītiem, atsevišķās pozīcijās, visticamāk, tiks piedāvāts mazāks, bet citās lielāks eiro kredīts nekā pirms tam kredīts latos. Izmaiņas būs saistītas ne tik daudz ar aprēķinu, kā ar labskanību (skat. tabulu zemāk), jo neviens kreditors nepiedāvās aizdevumu, kura vērtība jāraksta aiz komata.

Lati Eiro (precīzs aprēķins) Eiro kredīts (aplēse)
50 lati 71,14 eiro 70 eiro
100 lati 142,28 eiro 150 eiro
200 lati 284,57 eiro 300 eiro
500 lati 711,43 eiro 700 eiro
1000 lati 1422,87 eiro 1400 eiro
2000 lati 2845,74 eiro 3000 eiro
5000 lati 7114,35 eiro 7000 eiro

(Konvertācijā izmantots oficiālais Latvijas bankas valūtas kurss 1 LVL = 0.702804 EUR)

Oficiālā pāreja uz eiro nepadarīs kādu kredītu lētāku nekā citi. Vislētākais un izdevīgākais īstermiņa aizdevums joprojām būs ātrais kredīts. ātrais kredīts eiroŠajā aspektā nav būtiski, vai tiek izsniegts ātrais kredīts eiro vai citā valūtā, bet gan tas, ka ātrie kredīti sniedz iespēju aizņemties bez ķīlas, bez galvotāja un bez izziņas no darba devēja. Apstākļos, kad steidzami nepieciešama nauda ir vajadzīgs ātrs risinājums un ātrais kredīts EUR valūtā neapšaubāmi tāds būs. Svarīgi tikai atcerēties, ka kredīts internetā eiro tāpat kā latu kredīts ir jāatmaksā līgumā noteiktajā termiņā, jo pretējā gadījumā būs jāmaksā par līguma darbības termiņa pagarināšanu un tas nekad nav lēti.

Ņemot vērā, ka maksimālā summa, ko ļauj saņemt ātrais kredīts latos ir 200 Ls, eiro kredīts varētu palielināt pieejamo līdzekļu slieksni. Iepriekš ievietotā tabula liecina, ka 200 Ls kredīts, visticamāk, tiks reklamēts kā 300 eiro ātrais kredīts, bet 100 Ls aizdevums internetā kā kredīts 150 eiro. Paralēli pieaugs arī summa, ko piedāvās ilgtermiņa ātrais kredīts internetā, jo 2000 Ls aizdevums tiks aizstāts ar 2500 eiro vai 3000 EUR kredītu. Attiecībā uz lielākām aizdevumu summām, savukārt varētu tikt novērots pieejamā aizdevuma griestu samazinājums.

Vai ātrais kredīts eiro joprojām būs pieejams 15 minūtēs bez ķīlas internetā ?

Ievadā jau norādījām, ka plānotā valūtas (lats uz eiro) konvertācija nemainīs to kā tiek izsniegts ātrais kredīts internetā. Tādējādi tāpat kā iepriekš ātrais naudas kredīts būs pieejams pat 15 minūtēs bez ķīlas, pie nosacījuma, ka netiks veiktas izmaiņas likumdošanā. Ik pa laikam izskan dažādas idejas par nepieciešamību ieviest kredīta termiņa aizdošanas ierobežojumus, nosakot, ka kredīts nevar tikt izsniegts ātrāk kā 1 dienas laikā. Ja tas tiešām notiks, tad ātrais aizdevums eiro būs pieejams krietni ilgākā laikā un patiesībā nebūs pelnījis šādu nosaukumu. Aizņemieties atbildīgi.