Šobrīd ātrais kredīts no 20 gadiem nozīmē, ka, sasniedzot 20 gadu slieksni, kļūst pieejami visi ātrie kredīti, kas Latvijā vispār tiek piedāvāti. Aizņemties vari līdz 200 Ls bez ķīlas un īstermiņā arī bez procentiem uz laiku līdz 30 dienām. Uzzini, kurš ir izdevīgākais ātrais kredīts un ietaupi 10 līdz 100 Ls. Ņem vērā, ka īpašais piedāvājums attiecas tikai uz jaunajiem klientiem. Ja kredīts nepieciešams atkārtoti, izvēlies citu piedāvājumu. Izvērtē savu maksātspēju un aizņemies atbildīgi.

Kā iegūstams ātrais kredīts no 20 gadiem?

Ievadā jau norādījām, ka, sasniedzot 20 gadu vecumu, jauniešiem Latvijā kļūst pieejami visi ātrie kredīti. Tas nozīmē, ka arī pieteikšanās procedūra ir tieši tāda pati kā visiem. Lai saņemtu kredītu internetā jāveic sekojošas darbības – (1) jāreģistrējas izvēlētā kreditora mājas lapā (vērts salīdzināt, kurš lētāks). Reģistrācijas procesa laikā būs jāaizpilda vienkārša anketa, norādot vārdu, uzvārdu, mobilā telefona numuru, adresi. (2) Jāpārskaita 1 santīms uz kreditora kontu. Procedūras mērķis ir ļaut pārbaudīt, vai pieteikuma iesniedzējs ir sasniedzis noteikto 20 gadu slieksni (kredīti tiek izsniegti no 18 gadiem), ir patiesais konta īpašnieks, kā arī papildus tiek veikta potenciālā klienta kredītvēstures pārbaude. (3) Izpildot visas nepieciešamās darbības, ātrais kredīts būs pieejams kontā jau tuvāko 10 – 20 minūšu laikā. Atsevišķi aizdevēji vēl papildus lūdz nosūtīt apstiprinājuma īsziņu (apstiprinājums, ka kredīts tiešām  nepieciešams). Visātrāk naudu saņemsiet, ja jums ir konts kādā no šīm bankām – Swedbank, SEB,Nordea, DNB, Citadle, Hipotēku banka, GE Money vai Norvik banka.

Ko darīt, ja neizdodas atmaksāt kredītu savlaicīgi?

Standartā ātrais kredīts no 20 gadiem tiek izsniegts uz 30 dienām (pieejams ar 0%), taču reizēm gadās situācijas, kad naudas kredītu savlaicīgi atmaksāt nav iespējams. Šādās reizēs tiek piedāvāts pagarināt kredīta termiņu uz 7, 14, 21 vai 30 dienām, taču tas nav bezmaksas pakalpojums. Maksa par kredīta pagarināšanu ir robežās no 12,5% līdz 30% mēnesī. Aizņemoties, piemēram, 200 Ls bez komisijas maksas uz 1 mēnesi par kredīta izmantošanu nebūtu jāmaksā nekas, taču par pagarināšanu uz 1 mēnesi, var nākties maksāt 25 vai pat 60 latus. Atsevišķos gadījums kredīta pagarināšana var būt vienīgā iespēja, kā izvairīties no iekļūšanas parādnieku sarakstā, bet par to nedaudz vēlāk.

Kurš var pretendēt uz ātro kredītu?

Ātrais kredīts internetā no 20 gadiem ir pieejams jebkuram Latvijas iedzīvotājam ar: (1) tīru kredītvēsturi (nedrīkst būt kavētas oficiālas parādsaistības un kredītsaistības, drīkst būt aktīvs kredīts bankā vai uzņēmumā), (2) regulāriem ienākumiem. Papildus tam jābūt pieejamam datora ar interneta pieslēgumu, mobilajam telefonam, internetbankai (bankas kontā jābūt 1 santīmam). Mobilais telefons ar interneta pieslēgumu atsevišķos gadījumos var aizstāt datoru.

Kā pareizi atmaksāt naudas kredītu ?

Ir daļa cilvēku, kas uzskata, ka viņiem nekas nepieder un neliekas ne zinis par kredīta atmaksu. Šāda pieeja ir ļoti tuvredzīga, jo gadījumā, ja ātrais kredīts netiek atmaksāts 60 dienu laikā, kredītņēmējs tiek iekļauts parādnieku sarakstā un turpmāk saņemt jebkādu kredītu (ātrais kredīts, patēriņa kredīts, hipotekārais kredīts) būs ārkārtīgi grūti. Apzinīgajiem klientiem ātrais kredīts no 20 gadiem ir jāatmaksā tieši tāpat kā veicot jebkura rēķina apmaksu, t.i. pārskaitot naudu uz kreditora bankas kontu. Katram uzņēmumam ir savas prasības, kas jānorāda maksājuma uzdevumā, taču vairumā gadījumā tās ir šādas – vārds, uzvārds, klienta numurs, līguma numurs. Svarīgi ievērot precizitāti arī rakstot uzņēmuma konta numuru, reģistrācijas numuru un citas detaļas. Pretējā gadījumā kredīts internetā no 20 gadiem nesasniegs savu adresātu savlaicīgi un kreditors ar pilnām tiesībām varēs pieprasīt maksu par saistību nepildīšanu. Ja vēlaties izvairīties no šāda scenārija, esiet precīzi un veiciet maksājumu ne vēlāk kā divas, trīs darba dienas pirms ātrā kredīta līguma darbības termiņa beigām.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt. Ja vajadzīgs ātrais kredīts no 20 gadiem un vēlaties to saņemt bez procentiem, aplūkojiet bezprocentu kredītus. Pirms aizņemies, izvērtē savu maksātspēju. Aizņemies atbildīgi.