Latvijā gandrīz puse iedzīvotāju ir krievvalodīgie un daļa no viņiem saprot tikai krievu valodu. Skatās Krievijas tv, ziņas, lasa avīzes, žurnālus un interneta portālus krievu valodā. Izprotot realitāti, visi ātro kredītu uzņēmumi Latvijā ir ieviesuši savām vietnēm versijas krievu valodā. Tas ļauj krievvalodīgajiem tikt pie kredīta internetā tikpat vienkārši kā latviešiem. Jāņem gan vērā, ka, lai aizņemtos ir vajadzīga (a) pastāvīgās uzturēšanās atļauja, (b) nepilsoņa statuss vai (c) Latvijas pilsonība. Papildus tam, protams, tiek prasīti arī regulāri, oficiāli ienākumi un nesabojāta kredītvēsture.

Neskatoties uz etniskajām un kulturālajām atšķirībām, arī krievi, baltkrievi un ukraiņi Latvijas teritorijā ir pelnījuši iespēju aizņemties maksimāli izdevīgi. Viens veids, kā atrast izdevīgāko piedāvājumu ir ātro kredītu (bistrie krediti) salīdzinājums. Latviešiem atliek vien ielūkoties atraiskredits.com sākumlapā, kur pieejams kredītu kalkulators. Ja runājat krieviski un latviski nesaprotat, Jums jādodas uz citu vietni. Plašāka informācija un izdevīgākie naudas aizdevumi pieejami mājas lapā www.kredit.lv. Apmeklētājiem ir iespēja salīdzināt pakalpojumus pēc svarīgākajiem kritērijeim, t.sk. pieejamās summas, vecuma ierobežojumiem, naudas izsniegšanas ātruma un jaunākajām akcijām. Latviešu un krievu valodā ātrie kredīti tiek saukti tieši tāpat kā krievu valodā – “быстрые кредиты” vai bistrie krediti. Mūsu pētījumi liecina, ka krievvalodīgie dod lielāko priekšroku tādiem uzņēmumiem kā Viasms, Ferratum un Vivus, kā arī nozares jaunpienācējam Ondo. Ilgus gadus iecienītais smscredit šobrīd šķiet ir izsniedzis aizdevumus praktiski ikvienam, kas to vēlējās un vairs nav tik iecienīts, vismaz starp tiem, kas vēlas aizņemties pirmo reizi.

Vai nepilsoņiem kredīti pieejami lētāk ?

Nē. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu ātrais kredīts (bistrij kredit) un jebkurš cits pakalpojums nedrīkst tikt diferencēts pēc tautības. Praksē tas nozīmē, ka pakalpojuma cena būs vienāda gan latviešiem, gan krieviem, gan tūristiem. Citās zemēs, piemēram, Krievijā tūristiem par muzeja apmeklēšanu nereti ir jāmaksā līdz pat piecas reizes vairāk nekā vietējiem iedzīvotājiem.

Cik ātri naudas aizdevums tiek pārskaitīts uz kontu ?

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju aizdevumi internetā uz klienta kontu tiek pārskaitīti mazāk kā 20 minūšu laikā, pie nosacījuma, ka aizņēmējam un aizdevējam ir konts vienā un tajā pašā bankā. Ja bankas ir atšķirīgas, tad līdz kredīta saņemšanai var nākties gaidīt pat divas, trīs darba dienas.

Vai aizdevumi nepilsoņiem ir dārgi ?

Jā. Kredīti internetā ir uzskatāmi par vienu no visdārgākajiem finanšu pakalpojumiem. Standarta komisija ir 10 līdz 30 procenti mēnesī un tas ir aptuveni 10 reizes dārgāk, nekā aizņemoties bankā. Tiesa, jāņem vērā, ka ātro kredītu devēji piešķir naudas aizdevumu nesaslīdzināmi ātrāk nekā komercbankas, turklāt izmantojot savus personīgos līdzekļus.

Kur es varu iegūt papildus informāciju ?

Šobrīd Latvijas iedzīvotāji var uzzināt visu nepieciešamo informāciju par aizdevējiem šajā portālā un Patēretāju tiesību un aizsardzības centra mājas lapā (www.ptac.gov.lv). Krievvalodīgajiem, kam vajadzīgi ātrie aizdevumi – “быстрые кредиты” jāapmeklē http://kredit.lv.

Nepilsoņi – pirms aizņemšanās ļoti rūpīgi izvērtējiet savas finansiālās iespējas. Aizņemieties atbildīgi.