Iemesli tam, kādēļ banka nedod kredītu var būt daudzi un dažādi, bet visbiežāk tie ir (a) nepietiekami ienākumi, (b) slikta kredītvēsture, (c) nesamerīgi liels pieprasītais kredīts. Ko darīt situācijās, kad bankas nav pretimnākošas, bet steidzami vajag naudu, par to arī turpinājumā.

Ja banka  nedod kredītu, ir citi aizdevējibanka nedod kredītu

Ekonomiskās krīzes rezultātā komercbankas ir ierāvušas astes kājstarpē un vienlaikus piesaistījušas miljardiem latu nerezidentu naudas. Tā rezultātā naudas aizdošana Latvijas iedzīvotājiem un tautsaimniecībai kopumā vairs netiek uzskatīta par vajadzīgu. Ja banka nedod kredītu, bet naudu vajag, tad vari izmantot kādu no šiem risinājumiem:

  • patēriņa kredīti līdz 7000 Ls uz 2 mēnešiem līdz 5 gadiem;
  • ātrie kredīti līdz 200 Ls bez procentiem uz 1 mēnesi;
  • kredīts pret auto ķīlu (uz papīra) līdz 90% no auto vērtības 1 dienā;

Visi šie kredīti ir detalizēti salīdzināti atraiskredits.com sākumlapā.

Atšķirībā no Latvijā reģistrētajām komercbankām, nebanku kreditoriem ir daudz lielāka gatavība riskēt. Šie uzņēmumi salīdzinoši bieži aizdod naudu klientiem, kuriem aizņemties bankā ir nereāli. Tajā pašā laikā būtu maldīgi pieņemt, ka kredīts bez banku starpniecības ir vajadzīgs tikai neveiksminiekiem vai cilvēkiem ar negatīvu kredītvēsturi. Nebanku kreditoru galvenais pluss ir ātrums un elastība. Vajadzīgs kredīts vienas dienas laikā vai pat 15 minūtēs ? To var dabūt. Vajadzīgs kredīts bez ķīlas vai aizdevums bez galvotāja. Nav problēmu. Pat kredīts pret auto ķīlu ir izdevīgs, jo ļauj aizņemties vienlaikus saglabājot tiesības turpināt braukt ar savu auto. Automašīnas ieķīlāšana notiek tikai uz papīra, kas godprātīgiem klientiem nerada nekādus sarežģījumus.

Kā aizņemties bez bankas ?

Jau noskaidrojām, ka tas, ka banka nedod kredītu nav nekas īpašs. Ar šādu problēmu Latvijā saskaras ne tikai iedzīvotāji, bet arī daudzi salīdzinoši turīgi uzņēmēji. Ja vajadzīgs kredīts privātpersonām, vari salīdzināt aizdevumus portāla sākumlapā (ietaupīsi vismaz 20 Ls – 50 Ls). Kopumā, lai aizņemtos tev būs jāveic sekojošas darbības:

  • salīdzini kredītus un atrodi sev piemērotāko;
  • piesakies aizdevumam un aizpildi pieteikuma anketu;
  • seko aizdevēja instrukcijām;
  • saņem naudu.

Apstākļos, kad vajadzīgs vien neliels īstermiņa kredīts (līdz 1 mēnesim) nešaubīgi izdevīgākais ir ātrais kredīts. Tas sniedz iespēju iegūt 1 Ls līdz 200 Ls bez komisijas maksas uz 30 dienām. Saņem naudu šodien un līgumā  noteiktajā termiņā atmaksā tikai tik, cik aizņēmies. Ja neesi pārliecināts, ka 100% spēsi atdod parādu noteiktajā termiņā, izvēlies kādu citu kredītu. Zemākas procentu likmes parasti ir tiem aizdevējiem, kas piedāvā aizdot virs 1000 Ls vai uz laiku virs 2 gadiem. Tiesa, tik izdevīgus noteikumus kādus piedāvā ātrie kredīti jaunajiem klientiem, patēriņa kredīti nespēj piedāvāt. Aizņemies atbildīgi.