Cik drošs ir ātrais kredīts? Cik izdevīgs ir ātrais kredīts? Šie un citi jautājumi tiek uzdoti ik dienas, taču varam jūs nomierināt. Ātrais kredīts internetā ir ļoti drošs. (Uzzini, kurš ir lētākais ātrais kredīts internetā). Tā kā kredītu izsniegšana lielā mērā ir balstīta uz uzticēšanos no abām pusēm par drošību ir jārūpējas arī pašam.  Kreditors aizdodot riskē ar savu naudu un paļaujas, ka saņems to atpakaļ. Kredītņēmējs uzticas, ka norēķini un personas datu aizsardzība tiks uzraudzīta augstā līmenī. Pārsteidzoši, bet šī kombinācija strādā ļoti labi un aizņemšanās internetā ir kļuvusi ārkārtīgi droša.

Kā tiek sekmēts, lai ātrais kredīts būtu droši pieejams?

Ar patēriņa kredītu izsniegšanu Latvijā var nodarboties tikai Patērētāju tiesību aizsardzības centra licenci saņēmuši uzņēmumi. Šobrīd licenci ir saņēmuši 50 uzņēmumi, no kuriem 17  izsniedz ātros kredītus internetā. Lai iegūtu licenci ir jāveic nopietna sagatavošanās, kā arī jāsamaksā 50 tūkstoši latu par pirmreizēju licences iegūšanu. Licence tiek izsniegta uz vienu gadu un maksa par licences pagarināšanu ir 10`000 Ls gadā. Paralēli datu drošības prasību ievērošanu kontrolē Datu valsts inspekcija. Jebkādas sūdzības par ātro kredītu uzņēmumu darbību izvērtē, galvenokārt, Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs, taču atsevišķos gadījumos iesaistās arī iepriekš minētā inspekcija. Pārkāpumu gadījumā uzņēmumiem var tikt atņemta licence un tas būtu ļoti dārgi. Viss iepriekšminētais liecina, ka Latvijā tiek darīts samērā daudz, lai ātrais kredīts būtu droši pieejams.

Ņemot vērā, ka ātro kredītu izsniegšanu regulē Datu Valsts inspekcija (uzrauga datu drošību) un Patērētāju aizsardzības centrs (izsniedz licences un kontrolē) šī uzņēmējdarbības veida kontrolei tiek pievērsta ārkārtīgi liela uzmanība. Iepriekšminēto iemeslu dēļ kreditors ir spiest ievērot ārkārtīgi nopietnus piesardzības pasākumus, bet patērētājs var būt pārliecināts, ka viss notiek, ievērojot maksimāli augstus drošības standartus.  Dažus gadus atpakaļ uzņēmums Swedcredit reklamēja, ka izsniedz ātros kredītus, taču patiesībā tikai iekasēja reģistrācijas maksu (50 santīmus), bet nekādu reālu pakalpojumu nesniedza. Ņemot vērā pārkāpuma nopietnību, kreditora darbība tika ātri apturēta.

Kā aizņemties droši?

Ja vēlaties aizņemties droši, veiciet pieteikšanos kredītam no datora, kurā ir ieinstalēta antivīrusu programma. Interneta kafejnīcas, lai arī ērtas nav tā labākā vieta, kur pārbaudīt internetbanku vai pieteikties kredītam internetā. Ātrais kredīts ir pieejams no 18 gadiem bez ķīlas, taču, lai to saņemtu kreditora mājas lapā ir jāievada tāda informācija kā vārds, uzvārds, personas kods, dzīves vieta, dažreiz arī darba vieta un ienākumu apjoms. Papildus tam, lai pārliecinātos, ka pieteikuma iesniedzējs ir tas par ko uzdodas klientam ir jāpārskaita 0,01 Ls uz kreditora kontu. Šī procedūra ļauj pārliecināties par klienta vecumu, kā arī apliecina, ka pieteikuma iesniedzējs patiešām ir konta īpašnieks. Ja neesat pārliecināti, kuram uzņēmuma uzticēties, aplūkojiet kādu no atraiskredits.com apkopotajiem piedāvājumiem portāla sākumlapā. Visiem mūsu apskatītajiem uzņēmumiem ir atbilstoša licence un tie ir pilnīgi droši.

Papildus apsvērumi

Ātrais kredīts ir drošs un izdevīgs tiem cilvēkiem, kas spēj izpildīt savas saistības noteiktajā laikā. Vairāku uzņēmumu piedāvājumā ir pirmais kredīts bez komisijas maksas, taču tas tāds ir tikai pie nosacījuma, ka naudas kredīts tiek atmaksāts noteiktajā termīņā (maks. 30 dienas). Ja naudas atmaksai nepieciešams ilgāks laiks, ātrais kredīts var aši kļūt neizdevīgs un radīt draudus aizņēmēja maksātspējai. Lai arī situācijās, kad atmaksāt aizdevumu noteiktajā termiņā nav iespējams, var izmantot kredīta pagarināšanu, tas tomēr ir salīdzinoši ļoti dārgi. Maksa par kredīta pagarināšanu svārstās no 12,5% līdz gandrīz 30% mēnesī. Piemērs, 200 Ls ātrais kredīts jāpagarina uz 1 mēnesi. Rezultātā kredītņēmējam jāpiemaksā 25 – 60 lati, kas lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju liktos ievērojama naudas summa. Protams, ātrais kredīts internetā nav vienīgā alternatīva, taču situācijās, kad nauda nepieciešama steidzami (stundas laikā) un nav neviens, kam paprasīt ātrais kredīts ir vislabākā izvēle, pie nosacījuma, ka aizņemieties uz neilgu termiņu un varēsiet atmaksāt aizdevumu savlaicīgi. Aizņemieties atbildīgi.