DNB kredīts – aizdevums no DNB bankas privātpersonām

Kad vajadzīgs kredīts lieliem mērķiem, DNB kredīts nāk kā saukts. DNB banka piedāvā aizdot naudu (1) mājokļa iegādei, (2) mājokļa remontam, (3) būvniecībai un (4) lielākam pirkumam. Raksta turpinājumā tiks aplūkots DNB bankas patēriņa kredīts, taču pirms pieņemt  galējo lēmumu ir vērts salīdzināt, kuri ir lētākie patēriņa kredīti šeit.

DNB kredīts ļauj iegūt 500 Ls – 5000 Ls uz laiku  līdz pieciem gadiem. Procentu likmes ir zemākas nekā ātrajiem kredītiem, taču augstākas nekā dažiem atraiskredits.com apkopotajiem piedāvājumiem (skat. linku iepriekš). Komisijas maksa par kredīta noformēšanu ir 3% – 5% no kredīta summas. Paralēli katru mēnesi ir jāmaksā komisijas maksa ( 3% – 6%) par naudas aizdevuma izmantošanu. DNB šo maksu sauc par uzraudzības maksu, lai arī ir pilnīgi skaidrs, ka tas ir parasts procentu maksājums. Gada griezumā DNB kredīts var kļūt krietni dārgāks nekā cerēts un procentos var nākties samaksāt no 36% līdz pat 72%. Komisijas maksa par kredīta pieteikuma izskatīšanu netiek prasīta.

Var izklausīties neierasti, taču, iespējams, krietni labāka alternatīva DNB kredītam ir aizdevums pret auto. Ieķīlājot auto, var iegūt līdz pat 90% no automašīnas novērtējuma 1 dienā. Procentu likmes ir 32% līdz 45% gadā un kredīts pieejams uz laiku līdz 5 gadiem. Uz autolombarda kredītu var pretendēt jebkurš auto īpašnieks, kura automobilis nav vecāks par 20 gadiem un ir tiesīgs pārvietoties pa Latvijas ceļiem.

DNB bankas kredīta atmaksas termiņi

  • 500 Ls – 1000 Ls = 2 gadi;
  • 1000 Ls – 2000 Ls = 3 gadi;
  • 2000 Ls – 3000 Ls = 4 gadi;
  • 3000 Ls – 5000 Ls = 5 gadi.

Kā pieteikties DNB aizdevumam?

DNB kredīts ir pieejams bez ķīlas un tā saņemšanai nepieciešama (1) pase un (2) bankas konta izraksts par pēdējo 6 mēnešu ienākumiem (ar zīmogu). Ja esiet DNB bankas klients, tad izraksts nebūs vajadzīgs. Uz kredīta saņemšanu var pretendēt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas sasniedzis 21 gada vecumu ir ar regulāriem ienākumiem un pozitīvu kredītvēsturi.

Paralēli DNB patēriņa kredītam ir vērts apsvērt iespēju izvēlēties DNB kredītkarti vai jebkuras citas Latvijas komerbankas kredītkarti. Ar tās palīdzību iespējams neuztraukties par vajadzību pēc papildus finansējuma, jo kredītkarte ļauj iegūt kredītlimitu 2- 3 mēnešalgu apmērā. Naudu iespējams atmaksāt turpat internetbankā un procentu likmes ir zemākas nekā vairumam patēriņa kredītiem, turklāt atkrīt vajadzība vienmēr meklēt papildus finansējuma avotus.

Otra alternatīva ir ātrie kredīti. Portāls atraiskredits.com regulāri apkopo aktuālākos piedāvājumus un publicē tos savā sākumlapā. Izdevīgākie no tiem sniedz iespēju aizņemties līdz 200 Ls bez procentiem uz laiku līdz 30 dienām vai iegūt pat 1000 Ls dažu minūšu laikā. Procentu likmes ātrajiem kredītiem kopumā ir augstākas nekā piedāvā DNB kredīts un patēriņa kredīti kopumā, taču ātrums reizēm ir svarīgāks par citiem faktoriem. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.