Diemžēl vai par laimi ne vienmēr saņemam to ko lūdzam. Arī attiecībā uz aizdevumiem darbojas šī pati sakarība un reizēm uzņēmumi atsaka ātro kredītu un patēriņa kredītu piešķiršanu. Turpinājumā aplūkosim biežākos iemeslus, kādēļ tiek atteikti ātrie kredīti un, ko šādā situācijā darīt.

Izplatītākie iemesli kāpēc atsaka kredītu

Saskaņā ar aizdevēju publiski sniegto informāciju, visbiežākie iemesli, kādēļ tiek atteikti ātrie aizdevumi un patēriņa kredīti ir divi. Pirmais – negatīva kredītvēsture – klients iepriekš nav savlaicīgi pildījis parādsaistības vai kredītsaistības un ir iekļauts parādnieku reģistrā. No šādiem cilvēkiem vairums aizdevēju un pakalpojumu sniedzēju vairās vai vismaz būtiski pastiprina pakalpojumu sniegšanas noteikumi. Augstāki procenti, lielāka pirmā iemaksa, mazāka pieejamā kredīta summa – šie ir populārākie paņēmieni situācijās, kad tiek prasīts kredīts ar negatīvu vēsturi.

Otrs iemesls, kad atsaka aizdevumu internetā ir nepietiekami ienākumi. Kredīta pieprasījums bez darba vietas, bez oficiāliem ienākumiem vai vienkārši pārāk maza alga var būt par iemeslu, lai nepiešķirtu aizņēmumu. Viens no variantiem šādās situācijās ir mēģināt aizņemties citā uzņēmumā, samazināt pieprasītā kredīta summu vai vienkārši palūgt aizdevumu draugiem vai paziņām (labākais variants).

Trešais iemesls kāpēc atsaka ātro kredītu ir reģistrācijas procedūras neizpildīšana. Absolūti lielākā daļa aizdevēju, lai verificētu lietotāju lūdz pārskaitīt 0,01 Ls uz kreditora bankas kontu. Ja tas netiek izdarīts, lietotāja profils netiek apstiprināts un naudas aizdevums tiek atteikts.

Ceturtais iemesls, kādēļ atteica kredītu internetā ir kļūdaini norādīta informācija. Jūs būtu pārsteigti, ja uzzinātu, cik bieži klienti sajauc vārdu ar uzvārdu vietām, ievada nepareizu personas kodu vai nenorāda citu prasīto informāciju.

Kā uzzināt kāpēc nepiešķīra ātro kredītu ?

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu aizdevējam nav pienākums atklāt iemeslu, kādēļ atteica kredītu, ar 1 izņēmumu. Negatīva kredītvēsture ir visbiežākais atteikuma iemesls un, ja tas tiešām tā ir bijis, tad aizdevēja pienākums ir par to informēt klientu. Samērā daudzi Latvijas iedzīvotāji nemaz nezina, ka viņu kredītvēsture ir sabojāta un uzdod forumos jautājumu, kādēļ man atteica kredītu ? Teorētiski, nokļūstot parādnieku reģistrā par to būtu jābūt informētam, taču praksē tas ne vienmēr tā notiek.

Visi pārējie iemesli atsakot aizdevumu var netikt izpausti, jo ir saistīti ar uzņēmuma darbību un ir uzskatāmi par komercnoslēpumu. Atklājot šo informāciju kreditors varētu nostādīt sevi pret citiem aizdevējiem neizdevīgākā situācijā, pie nosacījuma, ka šī informācija nāk gaismā.

Kopumā varam droši apgalvot, ka situācijas, kad nepiešķir kredītu ir samērā daudzas un, ja tas ir noticis ar jums, tad ziniet, tas nav nekas ārkārtējs. Atteikumu var piedzīvot gan reizēs, kad izvēlēts ātrais kredīts uz gadu, īstermiņa aizdevums uz 1 mēnesi vai patēriņa kredīts uz 3 gadiem. Ja plānojat aizņemties, dariet to apdomīgi un rūpīgi izvērtējiet savas iespējas atmaksāt aizdevumu savlaicīgi.