Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju dzīvo no algas līdz algai jeb no rokas mutē. Situācijās, kad rodas papildus izdevumi – slimība, remonts, skola, apģērbs u.c. Lai segtu neparedzētos tēriņus reizēm nākas aizņemties. Šobrīd kredīta ņemšana Latvijā ir kļuvusi par ikdienu gan tiem, kas strādā ārzemēs (Vācijā, Anglijā, Īrijā), gan tiem, kas dzīvo tepat Latvijā.

Kā notiek kredīta ņemšana Latvijā bez ķīlas ?

Nav svarīgi, kurā valstī dzīvojat. Ja spējat izpildīt vienkāršus prieksnosacījumus, tad variet aizņemties internetā mazāk kā vienā stundā. Paņemt kredītu var jebkurš Latvijas iedzīvotājs (ar personas kodu) vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Pirmais kredīts līdz 200 Ls ir pieejams bez komisijas maksas (0% uz 1 mēnesi). Nauda kontā tiek ieskaitīta vidēji 10 – 20 minūtēs, ja aizdevējam un aizņēmējam ir viena un tā pati banka. Patreiz izdevīgākie naudas aizdevumi pieejami portāla sākumlapā, bet, ja vajag lielāku aizdevumu, apskati patēriņa kredītus.

Kopumā gan mikrokredīta, gan patēriņa kredīta ņemšanai ir vajadzīgi daži palīglīdzekļi – (1) bankas konts, kur saņemt naudu, (2) epasts, kur saņemt īpašo kodu, (3) mobilais telefons un (4) internetbankas pieslēgums, lai pārskaitītu reģistrācijas maksu (0,01 Ls). Ja visi palīglīdzekļi ir pieejami, tad kredīta ņemšana ir vien pāris soļu attālumā:

  • salīdzini visus aizdevumus (skat. portāla sākumlapu, iespēja ietaupīt);
  • piesakies kredītam un aizpildi anketu;
  • apstiprini savu profilu;
  • norādi, cik liels kredīts vajadzīgs;
  • saņem naudu.

Ja viss izdarīts pareizi un atbildīsi kredīta uzņēmuma minimālajām prasībām, saņemsi naudu jau pavisam drīz. Galvenais iemesls, kādēļ tiek atteikts naudas aizņēmums ir slikta kredītvēsture. Cilvēkiem, kuri ir iekļauti melnajā parādnieku sarakstā aizņemties internetā bez ķīlas ir salīdzinoši daudz grūtāk. Tajā pašā laikā bez jebkādiem ierobežojumiem ir iegūstams naudas kredīts pret auto ķīlu uz 1 mēnesi līdz 5 gadiem. Izvēloties šo variantu, var turpināt braukt ar auto, bet nauda kontā tiek ieskaitīta pat 1 dienas laikā.

Kura kredīta ņemšana ir izdevīgākā ?

Tradicionāli izdevīgākās procentu likmes un komisijas maksa piedāvā aizdevēji, kas ļauj aizņemties virs 1000 Ls. Minimālā procentu likme šiem uzņēmumiem ir aptuveni 22% gadā. Salīdzinoši ātro kredītu kompānijas prasa vismaz 10% mēnesī, taču to plus ir iespēja aizņemties steidzamos gadījumos. Tāpat vērts atzīmēt, ka ātrie kredīti internetā jaunajiem klientiem vairākos uzņēmumos šobrīd uz 30 dienām ir pieejami bez maksas. Tas nozīmē, ka Tu vari aizņemties tagad un 1 mēneša laikā atmaksāt, cik paņēmi.

Protams, kredīta ņemšana nav nekāda izprieca, tādēļ pret to nevajadzētu izturēties vieglprātīgi. Pirms aizņemšanās obligāti izvērtē savas vajadzības un finansiālās iespējas. Tikai godīga attieksme pret sevi un pārdomāta rīcība ļaus aizņemties izdevīgi. Pretējā gadījumā kredīts nesīs tikai vienas vienīgas rūpes. Aizņemies atbildīgi.