Patreiz kredīti internetā uz 2 gadiem nav kļuvuši par ikdienu, taču tie ir pieejami. Maksimālā summa, ko šādā veidā iespējams saņemt ir 10 000 eiro jeb 7000 Ls. Tas nav ļoti daudz, taču ir pietiekami, lai atrisinātu lielāko daļu vajadzību, kas varētu rasties Latvijas iedzīvotājiem.

Kredīti internetā uz 2 gadiem bez ķīlas vai pret ķīlu

Izvēloties kredītus internetā, vispirms, protams, cenšamies aizņemties bez ķīlas. Tajā pašā laikā ir situācijas, kad aizņemties uz 2 gadiem bez ķīlas nav iespējams. Šādos gadījumos ir iespējami divi varianti – (a) aizņemties pret auto ķīlu autolombardā vai (b) paņemt kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu. Pirmais variants ir maz zināms, taču ļauj iegūt kredītā pat līdz 90% no automašīnas vērtības un vienlaikus turpināt braukt ar savu automašīnu. Ja aizdevēja lēmums ir pozitīvs, nauda bankas kontā tiek ieskaitīta 1 – 2 darba dienu laikā.

Otrs no risinājumiem – aizņemšanās pret nī ķīlu – ļauj iegūt krietni lielāku naudas summu, pat 70% no īpašuma vērtības, taču risks arī ir daudz lielāks. Aizņemoties pret auto, sliktākajā gadījumā tiek sabojāta kredītvēsture un zaudēta auto ķīla, savukārt otrajā variantā tiek zaudēta dzimtas māja, dzīvoklis vai zeme. Nešaubīgi var apgalvot, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju vieglāk būtu zaudēt auto, nevis māju.

Iespējams pozitīvākais šajos abos piedāvājumos ir tas, ka kredīti internetā uz 2 gadiem nav galējā robeža. Tikpat labi vari aizņemties arī uz 3 vai pat 5 gadiem. Pagarinot kredīta atmaksas termiņu, Tu samazini ikmēneša maksājuma apmēru, kas var būt būtiski situācijās, kad katrs lats vai eiro ir no svara. No otras puses, garāks aizdevuma periods gala beigās var būtiski palielināt summu, ko laika gaitā atmaksāsi aizdevējam.

Kurš no risinājumiem ir labāks, kredīti internetā uz 2 gadiem bez ķīlas vai aizdevums pret ķīlu katram ir jāizlemj pašam. Būtiskākais – rūpīgi izvērtē savu maksātspēju un aizņemies atbildīgi.