Latvijā daudzi cilvēki ir nonākuši situācijā, kad vajag kredītu, bet bankas nedod. Galvenie iemesli – (a) ienākumi par mazu, (b) aizņēmējs iekļauts parādnieku reģistrā, (c) klients ir ņēmis ātros kredītus. Šajos apstākļos daudziem liekas, ka kredīti no privātpersonas ir gluži vai vienīgā izvēle. Ja vajag naudu, bet nezini, kur dabūt kredītu, lasi tālāk.

Kuri kredīti no privātpersonas ir izdevīgākie ?

Mūsdienās neviens vairs neaizdod par pliku paldies (ar retiem izņēmumiem), tādēļ jāsaprot, ka par kredītu būs jāmaskā. Visi privātie aizdevēji ir iedalāmi trīs kategorijās:

  • tuvinieki (radi, draugi);
  • paziņas (darba kolēģi, cilvēki, kas satikti pāris reizes);
  • nepazīstamas privātpersonas.

Visizdevīgākie kredīta nosacījumi (0%, bez ķīlas, elastīgs atmakas termiņš) ir aizdevumiem, kurus var piedāvāt tuvinieki. Ja tuviniekiem būs attiecīgas finansiālās iespējas un jums ir savstarpēji labas attiecības, tad aizdevumu saņemt nebūs problēmas. Lai izmantotu šo iespēju, ir jāspēj pārkāpt pāri savam pašlepnumam un jālūdz palīdzība. Lūgt ir grūti, dot ir viegli. Ja nespējat saņemties, iedomājieties sevi otra cilvēka vietā. Ja pie jums atnāktu kāds radiniekis vai īpaši tuvs draugs un lūgtu naudu, jūs aizdotu (ja varētu).

Paziņas ir otrā privātpersonu kategorija, kuru vērts izvērtēt, ja steidzami vajag papildus naudu. Darba devējs, darba kolēģi vai pat nejauši satikti cilvēki vienmēr būs uzticamāki nekā nezināmi labvēļi. Jārēķinās, ka šīs privātpersonas jūs nepazīst parāk labi, tādēļ, visticamāk, būs vajadzīgs rakstisks līgums. Tāpat jārēķinās, ka iespējams būs jāmaksā komisijas procenti. Ja paziņas atsaka kredītu, neapvainojieties. Ne visi ir gatavi aizdot naudu gandrīz svešiem cilvēkiem.

Nepazīstamas privātpersonas ir trešā kategorija, kas savā būtībā līdzinās kaķim maisā. Jums var paveikties atrast labu variantu un aizņemties uz saprātīgiem procentiem. Tajā pašā laikā pastāv iespēja, ka tiekat piekrāpti vai arī aizņematies no kriminālām aprindām. Abos šajos variantos “kredīti no privātpersonas” jums nākotnē, visticamāk, būs lamu vārds, jo problēmas būs krietni vairāk nekā potenciālais ieguvums. Viens no veidem kā izvairīties no šādām nepatikšanām ir aizņemties no tuviniekiem vai aizņemties pret auto ķīlu. Pēdējais variants ļauj turpināt lietot savu auto un iegūt līdz pat 90% no auto vērtības 1 darba dienas laikā.

Kas jāzina, lai izvairītos no krāpniekiem ?

Pats galvenais – nekad un ne pie kādiem apstākļiem nemaksājiet aizdevējam pirms kredīta saņemšanas. Internetā ir dažādi piedāvājumi, kas piedāvā aizdot naudu bez ķīlas, taču vispirms prasa komisijas maksu vai maksu par dokumntu noformēšanu. Praksē tas nozīmē, ka aizdvējs savāks jūsu komisijas maksu un vairs nebūs atrodams. Svarīgi arī nevienam nedodiet savas internetbankas pieejas datus, jo, izmantojot tos, ļaundari var paņemt kredītu internetā, bet saistības būs jāsedz jums.

Ja neesiet pārliecināti, ka kredīti no privātpersonas ir jums piemēroti, ielūkojieties atraiskredits.com sākumlapā. Atradīsiet iespēju ietaupīt. Aizņemieties atbildīgi.