Ideālā pasaule būtu bez naudas, kur katrs spētu piepildīt vajadzības un mērķus bez pārlieku lielas piepūles. Pašlaik nauda joprojām ir apritē un reizēs, kad plānots lielāks pirkums, bet ar savu naudu nepietiek ir vajadzīgs naudas aizdevums. Finansiāli izdevīgākais neapšaubāmi ir kredīts ar zemu procentu likmi, kas ļauj iegūt vairāk naudu, bet tajā pašā maksāt mazāk un saglabāt līdzšinējo dzīves kvalitāti.

Kurš ir izdevīgākais kredīts ar zemu procentu likmi ?

Nav nekāds noslēpums, ka ātrie kredīti internetā ir labs risinājums īstermiņā, jo ļauj aizņemties bez  komisijas maksas procentiem uz 1 mēnesi (skat. atraiskredits.com sākumlapu). No otras puses, ja vajag vairāk par 200 Ls vai zini, ka nevarēsi atmaksāt parādu 1 – 2 mēnešos, tad ātrais kredīts var kļūt nejēdzīgi dārgs.

Salīdzinoši ātro kredītu gada procentu likme bieži pārsniedz simts vai pat divsimt procentus, savukārt ilgtermiņa aizdevumi pieejami ar procentu likmi no 22% gadā ar termiņu vismaz līdz 5 gadiem. Izdevīgākie nosacījumi parasti tiek piedāvāti klientiem ar regulāriem ienākumiem, tīru kredītvēsturi un kredītiem ar ilgāku atmaksas periodu. Lai saņemtu aizdevumu piesakieties kredītam, aizpildiet anketu un pavisam drīz savā epastā saņemsiet individuālu naudas kredīta piedāvājumu. Pirms parakstīt līgumu, obligāti izlasiet to līdz galam un, ja ir kādi neskaidri jautājumi, precizējiet tos pie aizdevēja. Dialogs šajā gadījumā ļoti atmaksājas.

Ja izvēlēts kāds no ilgtermiņa kredītiem, tad paralēli pieteikuma aizpildīšanai ir vērts apsvērt iespēju piesaistīt galvotāju vai aizņemties pret ķīlu. Abi šie varianti – kredīts pret ķīlu vai kredīts pret galvotāju reizēm ļauj būtiski samazināt naudas aizdevuma procentu likmi, iegūt lielāku kredītu un mazāku ikmēneša maksājumu. Protams, pirms spert šādu soli ir vērts katram pašam izvērtēt visus plusus un mīnusus, jo gan galvotājs, gan ķīla palīdzēs tikai tad, ja visas puses līdz galam apzinās finansiālo saistību nozīmi un potenciālās sekas, kas var rasties, ja saistības netiek pildītas.

Vai banku kredīti ir lētāki nekā citi aizdevumi ?

Tradicionāli komercbankas spēj piedāvāt izdevīgākus aizdevumu nosacījumus, tādēļ kredīts ar zemiem procentiem visiem asociējas ar bankām. Tajā pašā laikā reti, kurš ir informēts, ka bankas šobrīd ir ļoti pasīvas un privātpersonu kreditēšanā iesaistās daudz kūtrāk nekā pirms ekonomiskās krīzes. Bankas var saprast, taču šī sapratne vien neko daudz nepalīdz, ja ir vajadzīgs reāls pakalpojums, nevis atrunas.

No otras puses, nevajag ticēt arī šādiem apgalvojumiem pirms tie nav praksē pārbaudīti. Šī iemesla dēļ labākais risinājums ir pieteiktie kādam no iepriekš aprakstītajiem aizdevumiem un uzzināt savas reālās iespējas. Nākamais solis būtu komercbanku piedāvājumu apzināšana, taču jau ar argumentu azotē, ka uzņēmuma XY piedāvājumā ir kredīti ar zemiem procentiem uz n-tajiem gadiem. Iespējams, ka šajā brīdī bankas darbinieks ieturēs pauzi un saruna noritēs jau citā gultnē. Aizņemieties atbildīgi.

t