Vēlies aizņemties, bet negribi barot svešas mutes? Iespējams, pārsteigums, bet šobrīd internetā vairākos uzņēmumos ir pieejams kredīts bez komisijas. Pakalpojums ļauj saņemt 10 Ls līdz 200 Ls uz laiku līdz 30 dienām bez procentiem. Netiek prasīta ķīla, galvotājajs vai izziņa no darba devēja. Jāatmaksā tikai tik, cik aizņēmies. Visus piedāvājumus iespējams salīdzināt portāla sākumlapā, bet turpinājumā aplūkosim iemeslus, kādēļ vispār tiek piedāvāts kredits bez komisijas un kā to izmantot pareizi.

Vai kredīts bez komisijas ir godīgs piedāvājums?

kredits bez komisijas un ķīlas no 18 gadiemĀtro kredītu tirgū Latvijā šobrīd darbojas 17 uzņēmumi, kas izsniedz aizdevumus internetā. No šiem 17 mazāk par trešdaļu piedāvā aizņemties bez komisijas, t.i. bez procentiem. Daļa ir tirgū vadošie uzņēmumi, citi ir jaunpienācēji, kas vēlas ar īpaši izdevīgiem piedāvājumiem piesaistīt jaunus klientus un tas izdodas. Saskaņā ar dažādādiem pētījumiem tieši ātrais kredīts bez komisijas procentiem ir Latvijas iedzīvotāju visiecienītākais. Tomēr ir kāds āķis, kredīts bez komisijas procentiem ir pieejams tikai jaunajiem klientiem, aizņemoties pirmo reizi. Cilvēki ir slinki un, ja pirmajā reizē ir saņemts kvalitatīvs pakalpojums, tad situācijās, kad vajadzīgs atkārtots aizdevums bieži tiek izvēlēts tas pats kreditors. Tieši šis ir tas faktors, uz kuru ilgtermiņā cer nopelnīt aizdevējs. Pēc līdzīga principa darbojas arī lielveikali, kas piedāvā atsevišķas preces par pašizmaksu vai ar nelielu uzcenojumu, lai pievilinātu pircējus. Produktu un preču izvietojums veikalā ir tik pievilcīgs, ka pircējs iegādājas daudz vairāk nekā sākotnēji plānojis un veikals gūst peļņu.

Kredīts bez komisijas ir bezmaksas tikai tajos gadījumos, kad saistības tiek izpildītas savlaicīgi. Ja naudu atmaksāt noteiktajā termiņā nav iespējams, tad pastāv divi varianti – (1) maksāt par līguma pagarināšanu (10% – gandrīz 30% mēnesī) vai (2) nemaksāt un mukt uz ārzemēm. Tā kā ES ir noslēgusi līgumu par noziedznieku apmaiņu ar vairumu Dienvidamerikas valstu, tad otrs variants vairs nav tik pievilcīgs un praksē neviens, protams, arī nemūk, tomēr interneta kredītu saistību nepildīšanai ir pavisam prakstiskas, reālas sekas. Brīdī, kad parāda summa kopā ar soda procentiem pārsniedz 100 Ls vai arī nauda nav maksāta ilgāk par 60 dienām, kreditors ir tiesīgs nodot klientu parādu piedzinējiem un paralēli ievietot informāciju par pārkāpuma faktu parādnieku reģistros. Tiklīdz tas notiek, kredītņēmēja iespējas iegūt atkārtotu aizdevumu strauji samazinās. Ātrais kredīts ar negatīvu kredītvēsturi vēl varētu būt pieejams, taču iegādāties auto līzingā vai saņemt hipotekāro kredītu ar sabojātu kredīta vēsturi ir ārkārtīgi grūti. To izdarīt ir vieglāk, ja aizņēmums tiek garantēts ar auto ķīlu vai nekustamā īpašuma ķīlu, tomēr procentu likmes vairumā gadījumu būs krietni augstākas. Kopumā kredīti bez komisijas ir izdevīgi, taču tikai līdz brīdim, ja tiek pildītas līguma saistības, pretējā gadījumā aizdevums kļūst strauji dārgāks vai pat neizdevīgs.

Kurš ir izdevīgākais kredīts bez komisijas internetā?

Nav jābūt īpaši apdāvinātam, lai secinātu, ka izdevīgākais naudas aizdevums bez komisijas ir tas, kredīts, kuru var iegūt ar viszemākajām izmaksām. Procentu likmes, maksa par kredīta pagarināšanu, pieejamās summas lielums un minimālās vecuma prasības – šie ir svarīgākie faktori, kas jāņem vērā pirms aizņemšanās internetā. Teorētiski to visu būtu iespējams gari un plaši aprakstīt, taču daudz ērtāk ir visu informāciju aplūkot kredītu salīdzinātājā, šī portāla sākumlapā. Kredītu salīdzinājums ir pieejams bez maksas jebkuram Latvijas iedzīvotājam un pieredze liecina, ka to par lietderīgu ir atzinuši jau vairāki tūkstoši kredītņēmēju. Cilvēki, kas ir izmantojuši šo iespēju nav akli sekojuši reklāmām, kas ikdienā mūs pavada uz katra stūra un tādējādi ir ietaupījuši savu grūti pelnīto naudu. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt.