Kad plānoties iegādāties mājokli vai auto, ir jārēķinās, ka būs vajadzīga nauda pirmajai iemaksai. Visi uzņēmumi un bankas prasa klientiem nodrošināt līdzfinansējumu vismaz 10% apmērā. Attiecībā uz lietotiem auto šī prasība, protams, ir krietni vieglāk izpildāma nekā situācijā, kad plānots pirkt jaunu mājokli. Viens no risinājumumiem šajos apstākļos ir kredīts pirmajai iemaksai.

Saņemt kredītu pirmajai iemaksai

pieteikties kredītam šeit
Ilgtermiņa patēriņa kredīti internetā ļauj aizņemties no 1 Ls līdz 7000 Ls, ar procentu likmi no 22% gadā. Precīza procentu likme ir atkarīga no vairākiem faktoriem, t.sk. (a) kredīta termiņš, (b) aizdevuma summa, (c) kredītvēsture un pašreizējās (d) kredītsaistības. Vienīgais veids, kā uzzināt sava kredīta nosacījumus ir pieteikties aizdevumam. Piesakoties aizdevumam internetā, kredīta piedāvājums tiek nosūtīts uz klienta norādīto epastu.

Ja kārotajam pirkumam vajadzīgi vien daži simti latu vai arī nauda ir vajadzīga ļoti steidzami, var noderēt ātrie patēriņa kredīti (skat. atraiskredits.com sākumlapu). Atsevišķi aizdevēji piedāvā aizdot naudu pat mazāk kā 20 minūtēs, turklāt bez ķīlas un izziņas no darba devēja.

Kas vajadzīgs aizdevuma saņemšanai ?

Praksē kredīts pirmajai iemaksai ne ar ko neatšķiras no jebkura cita aizdevuma. Atkarībā no izvēlētā risinājuma, minimālais vecums kredīta saņemšanai ir 18 vai 20 gadi, bet maksimālais 60 vai 75 gadi. Gan ātrie kredīti, gan patēriņa kredīti ir iegūstami salīdzinoši vienkārši. Lai aizņemtos naudu vajadzīgs vien (a) bankas konts, (b) internetbankas pieeja, (c) epasts un (d) mobilais telefons. Izvēloties mazāku kredīta summu nebūs vajadzīga ne ķīla, ne galvotājs, ne izziņa no darba vietas. Tajā pašā laikā, izvēloties kredītu virs 2000 Ls, prasības aizdevuma piešķiršanai būs jau stingrākas, ar to ir vērts rēķināties jau iepriekš.

Ko darīt, ja kredīts pirmajai iemaksai tiek atteikts ?

Situācijas, kad patēriņa kredīts pirmajai iemaksai netiek piešķirts ir daudzas. Vairumā gadījumu galvenais atteikuma iemesls ir negatīva kredītvēsture vai nepietiekami ienākumi. Aizdevēji, kuri piedāvā aizdot virs 1500 Ls parasti piedāvā pārskatīt noteikumus, pie nosacījuma, ka tiek piesaistīts galvotājs vai ķīla. Vienlaikus, ir vērts apsvērt arī tādu variantu, kā kredīts pret automašīnas ķīlu. Šis kredīts ļauj ieķīlāt auto uz papīra un turpināt to lietot visu kredīta atmaksas laiku. Maksimālā summa, ko šādā veidā var saņemt ir 10 000 ls jeb ne vairāk kā 90% no auto novērtējuma vērtības.

Aizdevums auto iegādei, mājokļa iegādei vai pat kredīts pirmajai iemaksai ir būtisks lēmums ikviena cilvēka dzīvē. Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem, lai sakrātu naudu pirmajai iemaksai dzīvokļa iegādei Rīgā, Latvijas iedzīvotājiem ir vajadzīgi nedaudz vairāk kā 2 gadi. Protams, pie nosacījuma, ka ienākumi ir 400 Ls – 500 Ls apmērā. Ja ikmēneša ienākumi mājsaimniecībā ir mazāki, tad attiecīgi ir vajadzīgs vēl ilgāks laika periods.

Ņemot vērā iepriekš minēto, var secināt, ka kredīts pirmajai iemaksai ir vajadzīgs gandrīz ikvienam, kas plāno lielus pirkumus. Lai darījums būtu izdevīgs, ir svarīgi rūpīgi izvērtēt savu maksātspēju un finansiālās iespējas atmaksāt parādu savlaicīgi. Aizņemieties atbildīgi.