Situācijās, kad pietrūkst finanšu līdzekļi cilvēki reizēm ir gatavi uz jebko, lai aizņemtos ātri un vienkārši. Daļa iedomājas, ka labs risinājums varētu būt kredīts pret pasi vai autovadītāja apliecību, taču praksē neviens kreditors mūsdienās vairs nevar un arī nedrīkst prasīt klienta pasi, taču vajadzības gadījumā drīkst norakstīt pases datus. Īstermiņā aizņemties papildus naudu pavisam likumīgi piedāvā ātrie kredīti, no kuriem daļa ir pieejama 10 minūtēs bez ķīlas un bez komisijas maksa (0%), turklāt  bez ķīlas un bez izziņām uz laiku līdz 1 mēnesim. Kredītu salīdzinājums pieejams atraiskredits.com sākumlapā.

Saņemt kredītu pret pasi vai autovadītāja apliecību

Saņemt naudu

 

Viena no situācijām, kurā ir jānodod pase vai autovadītāja apliecība ir atpūta pie dabas. Ziemā šādu prasību izvirza slēpošanas trases, izsniedzot klientam slēpes, vasarā līdzīgas prasības var izvirzīt laivu nomas vai ūdensmotociklu nomas vietas. Tomēr nevienai no šīm nodarbēm nav saistība ar kredītiem. Ķīla tiek prasīta, lai nodrošinātu, ka klients vienkārši nenozog slēpes vai laivu un tas ir samērā efektīvi, jo dokumentu atjaunošana ir daudz sarežģītākā un bieži arī dārgāka nekā zādzība, turklāt vainīgo viegli var atrast. Lai saņemtu kredītu internetā nav vajadzīgi nekādi dokumenti, taču ir jābūt bankas kontam, mobilajam telefonam, epastam un internetbankas pieslēgumam (jāpārskaita 0,01 Ls uz kreditora kontu). Procedūra naudas saņemšanai paredz šādu soļu izpildi:

  • salīdzināt visus kredītus;
  • pieteikties kredītam un aizpildīt anketu izvēlētā uzņēmuma tīmekļa vietnē;
  • pārskaitīt reģistrācijas maksu (1 santīms);
  • norādīt nepieciešamo kredīta summu;
  • saņemt naudu (labvēlīga lēmuma gadījumā nauda kontā tiek ieskaitīta 10 – 20 minūtēs).

Kredīta saņemšanai aizdevēji izvirza trīs priekšnoteikumus: (1) vecuma barjera – 18/20 gadi); (2) tīra kredītvēsture, (3) regulāri ienākumi (netiek prasīti visos uzņēmumos). Pats svarīgākais no šiem noteikumiem ir kredītvēsture, jo tieši tā parāda, vai klients pagātnē ir godprātīgi pildījis kredītsaistības vai parādsaistības. Kredits bez darba vietas turpretim ir salīdzinoši viegli pieejams. Daļa kreditoru aizdod arī gadījumos, kad kredītvēsture ir sabojāta, taču iepriekšējie pārkāpumi ir novērsti, taču ne vienmēr. Atrast aizdevēju, kas aizdod naudu šādās situācijās nav viegli atrast, jo nosacījumi ir mainīgi, tādēļ atliek vien pieteikties vairākiem uzdevumiem un cerēt, ka aizdevums tiks izsniegts.

Vienīgais variants, kad tiešām ir pieejams kredīts pret pasi vai pret autovadītāja apliecību ir (1) nelegālie lombardi, (2) privātie aizdevēji. Abi šie risinājumi ir bīstami, taču daļa LR iedzīvotāju tiecas tos izmantot situācijās, kad liekas, visi striķi trūkst. Galvenais trūkums kredītam pret pasi ir neprognozējamība un augstās procentu likmes, jo kreditors saprot, ka aizņēmējs ir praktiski bezizejas situācijā. Paralēli ir vēl viens veidojums, kas izsniedz aizdevumu pret pasi. Nelegālās alkohola tirgotavas veciem klientiem alkoholu uz krīta par to prasot dokumentu. Tādējādi kredīts pret pasi vai pret autovadītāja apliecību šajās situācijās nav nekāds retums, bet, ja jums vajag naudu 10 – 20 minūtēs, izvēlēties ātros kredītus. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt.