Reizēs, kad vajadzīgs lielāks aizdevums, ātrais kredīts bez procentiem nav izdevīgs un ir nepieciešami patēriņa kredīti uz ilgāku termiņu. Piemēram, kredīts uz 3 gadiem ļauj samazināt ikmēneša maksājumus un aizņemties vairāk nekā būtu iespējams, izvēloties īsāku termiņu. Šī tipa aizdevumi ir piejaami gan bez, gan pret ķīlu. Turpinājumā aplūkosim, kurš naudas kredīts ir izdevīgākais (kā ietaupīt) un kā izvairīties no visrupjākajām kļūdām.

Patēriņa kredīts uz 3 gadiem internetā

Visas Latvijā pārstāvētās komercbankas, kas apkalpo arī privātpersonas piedāvā kredītus uz 3 gadiem, tomēr mūsdienās daudziem banku kritēriji naudas saņemšanai var būt neizpildāmi. Ja nav cita izvēle un aizņemties tomēr vajag, palīgā nāk patēriņa kredīti. Pārsvarā tiek piedāvāts kredīts uz 1 gadu vai kredīts uz 2 gadiem, taču nedaudzos uzņēmumos ir pieejams arī kredīts uz trīs gadiem. Palielinot atmaksas termiņu, automātiski samazinās ikmēneša maksājums, taču ir vērts parēķināt, vai tas ir izdevīgi. Bieži vien, atšķirība ir nenozīmīgā, taču kopējā summa, kas būs jāatmaksā, pagarinot līguma termiņu, var būtiski pieaugt.

Pozitīvi, ka uzņēmumi, kas aizdod virs 1500 Ls neprasa maksu par pieteikšanos vai pieteikuma izskatīšanu. Pēc informācijas saņemšanas kreditors sagatavo individuālu piedāvājumu, kurā iekļauts kredīta atmaksas grafiks, procentu likmes, ikmēneša maksājuma apmeŗs un pieejamās summas lielums, Pieteikuma aizpildīšana neuzliek nekādas saistības, līdz ar to ir vērts aizpildīt anketu pie vairākiem uzņēmumiem. Pēc piedāvājumu saņemšanas tos jānoliek blakus un jāizvēlas izdevīgākais. Paralēli tomēr ir vērts pamēģināt pieteikties kredītam arī savā bankā. Tas, protams, būs krietni ilgāk, jo reti kura banka ļauj aizpildīt pieteikumu interntā, taču atsevišķos gadījumos pastāvīgie klienti var iegūt labāku piedāvājumu nekā tiek ziņots publiski.

Otra alternatīva, kad vajadzīgs kredīts uz 3 gadiem ir auto lombards. Autolombards ļauj saņemt naudu ikvienam Latvijā reģistrēta auto īpašniekam, kura automašīna nav vecāka par 20 gadiem un ir izgājusi tehnisko skati (ir OCTA apdrošināšana). Maksimālā summa, ko vari iegūt auto lombardā ir 90 procenti no auto vērtības, bet ne vairāk kā 15`000 Ls. Pozitīvi, ka auto ieķīlāšana ļauj turpināt braukt ar savu auto visu aizdevuma atmaksas periodu. Jāņem gan vērā, ka kredīts pret ķīlu uz 3 gadiem ir samērā liela atbildība, jo, nepildot saistības, ieķīlātais auto var tikt zaudēts.

Cik maksā kredīts uz trīs gadiem?

Maksa par aizņemšanos uz trīs gadiem ir atkarīga no kredītņēmēja kredītvēstures, kredītsaistībām un ienākumiem. Minimālā procentu likme patēriņa kredītiem sākas no 1,6% mēnesī. Aizņemoties pret automašīnas ķīlu autolombardā, procentu likme ir nedaudz augstāka, taču šī tipa aizņēmumu iespējams saņemt arī gadījumos, kad ir problemātiska kredīta vēsture vai nav pastāvīgi ienākumi. Ja vajadzīgs kredīts uz 3 gadiem var tikt jau sākotnēji aizstāts ar kredītu uz pieciem gadiem.  Kopumā var droši apgalvot, ka aizņemšanās internetā ir liela atbildība, jo tas kāds aizdevums tiks izvēlēts noteiks, cik lielu ienākumu daļu turpmākajos mēnešos atvēlēsiet kredīta saistību segšanai. Kredīts uz 3 gadiem ļauj samazināt ikmēneša maksājumu, taču tā kā aizdevuma summa parasti ir salīdzinoši liela, ir vērts pirms aizņemšanās rūpīgi izvērtēt savas iespējas atmaksāt naudas kredītu savlaicīgi.