Kad pieņemts lēmums par aizdevuma ņemšanu ir svarīgi noskaidrot, kur aizņemties kredītu droši. Dažādi sludinājumu portāli un komentāri ziņu portālos sola aizdot naudu uz fantastiskiem nosacījumiem. Tajā pašā laikā jau sākotnēji ir skaidrs, ka šie piedāvājumi ir krāpnieciski un uzticēties tiem nedrīkst. Kā atrast drošu kredītu un pēc tam to nenožēlot ? Lasi tālāk un pasargāsi sevi no nepatikšanām nākotnē.

Ko darīt, ja nezinu, kur aizņemties kredītu ?

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu ikvienam uzņēmumam, kas piedāvā ātros kredītus, nebanku kredītus vai līzinga pakalpojumus ir jāsaņem īpaša Patērētāju tiesību un aizsardzības centra licence. Pirms šīs sistēmas ieviešanas Latvijā darbojās vairāki simti mazo kreditoru. Šobrīd to skaits ir ievērojami sarucis un tirgū ir palikuši tikai tie, kas spējuši samaksāt 50 tūkstošus latu par licenci. Ja neesi pārliecināts, kurš kredīts ir Tev piemērots, ielūkojies atraiskredits.com sākumlapā un salīdzini visus kredītus. Visi aplūkotie aizdevēji ir saņēmuši licenci un dažos no tiem pat ir pieejams “pirmais kredīts bez maksas”. Izveloties šo aizdevuma veidu, Tev ir iespēja saņemt, piemēram, 50 Ls, 100 Ls vai pat 150 Ls mazāk kā 1 stundas laikā. Saņem naudu un atmaksā 1 mēneša laikā, cik paņēmi.

Situācijās, kad vajadzīga krietni lielāka summa, var noderēt lielie patēriņa kredīti (līdz 10 000 Ls) vai kredīts pret automašīnas ķīlu. Pēdējo no pieminētajiem vari saņemt pat situācijās, kad ir bijušas problēmas ar aizdevuma savlaicīgu atmaksu (sabojāta kredītvēsture) vai arī nav regulāri ienākumi. Protams, lai darījums būtu veiksmīgs, ir svarīgi rūpīgi izvērtēt savas pašreizējās finansiālās iespējas un spēju atmaksāt parādu noteiktajā laikā. Atraiskredits.com iesaka – aizņemies atbildīgi.

Vai norēķini internetā ir droši ?

Piesakoties kredītam internetā, Tev būs jāaizpilda anketa un jānorāda vēlamā aizdevuma summa. Kad tas izdarīts, atliks apstiprināt savu lietotāja profilu. Apstiprināšanas procedūra notiek, pārskaitot 1 santīmu no savas internetbankas uz aizdevēja bankas kontu. Kādēļ tas vajadzīgs ? Internetbanka ir ļoti drošs norēķinu veids. Katra klienta kontu aizsargā trīs līmeņu drošība – (a) unikāls lietotāja kods, (b) parole, (c) kods no kodu kartes vai kodu kalkulatora. Izmantojot šo procedūru, kreditori var būt pārliecināti, ka klients, kas ir pārskaitījis 1 santīmu tik tiešām ir tas par ko uzdodas. Protams, visiem likumiem ir izņēmumi un reizēm kāds neģēlis pamanās nozagt maku ar visām parolēm. Ja tas ir noticis, katrs var vainot tikai pats sevi, jo vismaz savu unikālo paroli makā nevajadzētu glabāt, bet bez tās aizņemšanās ir neiespējama.

Viss iepriekš minētais ļauj secināt, ka norēķini internetā ir droši un, ja steidzami vajag naudu, to var saņemt pat 20 minūšu laikā. Tajā pašā laikā svarīgi atcerēties, ka pieteikties kredītam nevajadzētu interneta kafejnīcā, jo pastāv samērā liela varbūtība, ka tur būs ievietota kāda programma, kas nolasa visu lietotāja ievadīto informāciju. Aizņemies atbildīgi.