Pašreizējā ekonomiskajā situācijā ne visi var dabūt kredītu bez ķīlas un galvojuma. Bankas neizrāda īpašu pretimnākšanu un vēlas būt 100% pārliecinātas, ka klients ir maksātspējīgs. Viens no risinājumiem šādos apstākļos ir galvotājs, bet kur dabūt galvotāju kredītam un, kā to pēc tam nenožēlot, par to turpinājumā.

Kādas ir prasības galvotājam  ?

Ātrais kredīts uz gadu ir pieejams pat 15 minūtēs, taču jārēķinās, ka maksimālā summa, ko šādā veidā vari dabūt ir 1000 Ls. Tajā pašā laikā, ja ir vismaz 3 – 4 dienas, vari pretendēt uz kredītu bez ķīlas. Maksimālā summa, ko iespējams aizņemties ir 7000 Ls, taču jārēķinās, ka šaubīgos gadījumos var tikt prasīts galvotājs. Iespēja aizņemties būs krietni lielāka, ja Tev ir nesabojāta kredītvēsture (neesi iekļauts parādnieku reģistros).

Pamatprasības galvotājam

  • minimālais vecums 20 gadi;
  • ar tīru kredītvēsturi;
  • ar regulāriem ienākumiem (min. 200 Ls/mēn; jo lielāks kredīts, jo lielāku algu vajag galvotājam);
  • ar minimālām vai citām kredītsaistībām;
  • tiek izvērtēti galvotāja izdevumi un apgādājamo skaits.

Kur dabūt galvotāju kredītam ?

Absolūti lielākā daļa kredīta ņēmēju, kam vajadzīgs galvotājs, to atrod savu ģimenes locekļu un radu lokā. Vecāki, bērni, brāļi, māsas, brālēni vai tuvākie draugi, kas ir pietiekami turīgi un/vai drosmīgi, lai palīdzētu ir izvēle Nr. 1. Pats būtiskākais šķērslis, lai dabūtu galvotāju kredītam ir kauns un bailes. Lūgt palīdzību ir grūti, taču iedomājies sevi otras puses vietā. Ja Tev tuvs cilvēks prasītu kļūt par galvotāju un Tu to varētu izdarīt, vai palīdzētu ? Vairumā gadījumu atbilde būs apstiprinoša. Vienlaikus ir svarīgi atcerēties, ka galvošana nav tikai tukši vārdi. Situācijās, kad kredīta ņēmējs vairs nav spējīgs atmaksāt kredītu, saistības ir jāpārņem galvotājam.

Papildus jāņem vērā, ka reizēm par galvotāju ir gatava kļūt arī pašvaldība (studiju vai studējošo kredītiem), bet retās reizēs atbalstu uzņēmējiem var sniegt arī valsts (mezezīna aizdevumi). Absolūti lielākajā daļā gadījumu, tomēr par galvotāju kļūst tuvi, personīgi pazīstami cilvēki. Atbildība, uzņemoties šīs saistības nav salīdzināma ar saistībām, ko rada īstermiņa saistības, piemēram, ātrais kredīts bez maksas (uz 1 mēnesi).

Svarīgi – lūdzot galvotāja atbalstu, esi godīgs. Ja neesi pārliecināts, ka spēsi aizdevumu atmaksāt savlaicīgi, tā arī saki. Nemelo. Labas attiecības ar tuviem cilvēkiem ir daudz svarīgākas par jebkādu finansiālu ieguvumu. Neskaitāmi publiski zināmu cilvēku stāsti un personīgās traģēdijas apliecina, ka nauda nespēj darīt laimīgu. Ja kredīts netiek piešķirts un nevari atrast galvotāju, iespējams, ka tas Tev nemaz nav vajadzīgs. Skan nepatīkami, taču, iespējams, ka, saņemot aizdevumu, iekulsies daudz lielākās nepatikšanās, nekā to nesaņemot.

Būtiskākais par galvotājiem

Esam secinājuši, ka jautājums par to, kur dabūt galvotāju kredītam ir Tavas finansiālās iespējas (spēja atmaksāt aizdevumu savlaicīgi). Galvotājs var būt labs risinājums, ja esi pārliecināts, ka varēsi atdot parādu noteiktajā termiņā, taču slikts variants, ja nevarēsi pats atdot naudu noteiktajā termiņā.