Ja nav darba naudas līdzekļi var ātri vien beigties. Saskaņā ar atraiskredits.com rīcībā esošo informāciju 2012. gada decembrī Latvijā bez darba bija 10,5% Latvijas iedzīvotāju (104`414 bezdarbnieki). Var droši apgalvot, ka mazāk par 1/3 daļu no šiem cilvēkiem bija uzkrājumi, kas ļautu bez bažām dzīvot vismaz pāris mēnešus.

aizdevums ja nav darbaŠajos apstākļos pastāv tikai daži risinājumi – (1) atrast darbu (ienākumu avotu), (2) paļauties uz tuvinieku atbalstu, (3) aizņemties. Pirmie divi varianti viennozīmīgi ir labāki, taču ne visiem tas ir iespējams. Kur paņemt aizdevumu, ja nav darba?  Apstākļos, kad nav pastāvīga darba vieta un nav zināms, kur gūt ienākumus, aizņemties ir ļoti riskanti. Atraiskredits.com apkopo Latvijā pieejamos ātros kredītus un daļa no tiem varētu būt pieejami bez darba vietas, pie nosacījuma, ka ir citi regulāri, oficiāli ienākumi (ES stipendija, pensija, autoratlīdzība, ienākumi no kapitāla u.c.). Plāno aizņemties ? Izvērtē rūpīgi savu maksātspēju un aizņemies atbildīgi.

Kā iegūt aizdevumu, ja nav pastāvīgas darba vietas ?

Atraiskredits.com apkopotie naudas aizdevumi sniedz iespēju aizņemties 20 Ls līdz 200 Ls jau 15 minūtēs bez komisijas maksas un procentiem uz laiku līdz 30 dienām. Tomēr, kā jau ievadā minējām, šis pakalpojums ir pieejams tikai klientiem ar oficiāliem ienākumiem. Izvērtējot kredīta pieteikumus, uzņēmumi ņem vērā trīs faktorus: (a) aizņēmēja ienākumi, (b) kredītvēsture, (c) vecums.

Ienākumi tiek pārbaudīti, izmantojot VSAA un VID rīcībā esošo informāciju. Atsevišķos gadījumos, kad rodas šaubas par klienta maksātspēju var tikt prasīts nosūtīt arī sava bankas konta izrakstu elektroniskā formā. Ja Tev nav pastāvīga darba un nav citi ienākumi, aizņemties internetā, visticamāk, nebūs iespējams. Iespējams, ka tas ir pat labi, jo aizņemties bez reālām izredzēm atdot parādu ir pat bīstami.

Kāda ir kredīta saņemšanas procedūra visiem klientiem ?

Tev nav darba, bet ir citi oficiāli, regulāri ienākumi apmērā, kas ļautu atgriezt parādu noteiktajā termiņā ? Ja atbilde ir jā, tad vari sekot zemāk minētajai procedūrai:

  • jāaizpilda anketa, norādot pamatinformāciju par sevi;
  • jāpārskaita maksa par reģistrāciju (0,01 Ls);
  • jānorāda vēlamā kredīta summa (ar īsziņu vai savā profilā);
  • jāsaņem nauda kontā.

Praksē naudas aizdevums bez darba vietas tiek ieskaitīts aptuveni 10 – 20 minūtēs, pie nosacījuma, ka jums un kreditoram ir bankas konts vienā un tajā pašā bankā un kredītam esiet pieteicies aizdevēja darba laikā. Vairums aizdevēju strādā katru dienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 22.00, taču daļa pat līdz plkst. 24.00.

Ko darīt, ja aizdevums tiek atteikts?

Bezprocentu aizņēmumus ar termiņu līdz 1 mēnesim šobrīd piedāvā vairāki aizdevēji un izvēles iespējas ir samērā plašas (skat. portāla sākumlapu). Iespēja, ka kredīts varētu tikt piešķirts bezdarbniekiem ir salīdzinoši niecīga, jo būsim godīgi, citi ienākumi bez algas ir vien retajam. Iespējams, ka šādā brīdī tiek saprastas tādas dzīves patiesības, kā vajadzība dzīvot dzīvi apzināti – veidot uzkrājumus, nelikt visas olas vienā groziņā, paaugstināt kvalifikāciju u.c. Tas tomēr nepalīdz, ja makā svilpo vējš. Mūsu skatījumā labākā alternatīva šajā brīdi ir aizņemšanās no draugiem vai tuviniekiem.

Ja jums ir labas savstarpējās attiecības, tuvi cilvēki labprāt palīdzēs un aizdos naudu bez procentiem un ar elastīgu atmaksas termiņu. Katram dzīvē pienāk grūti brīži un ir labi, ja kāds var palīdzēt. Kopumā varam secināt, ka aizņemties, ja nav darba vietas ir ārkārtīgi sarežģīti. Tas iespējams vien tajās reizēs, kad ir citi regulāri ienākumi. Agrāk tas bija savādāk, bet šobrīd izmaiņas likumdošanā uzliek aizdevējiem par pienākumu kontrolēt klientu maksātspēju.