Kad vajag aizņemties naudu, vislabāk ir to darīt uz nelieliem procentiem. Tradicionāli viszemākos procentus vai pat aizdot naudu bez procentiem var paši tuvākie cilvēki – draugi,, radi, paziņas, kas gatavi izlīdzēt tikai aiz laba prāta. Latvijas iedzīvotāju vidū gan ir maz tādu, kuru finansiālā rocība ļauj palīdzēt citiem, tādēļ nekas cits neatliek, kā paļauties uz oficiālām kredītiestādēm vai uzņēmumiem.

Izdevīgākie aizdevēji un zemākie procenti Latvijā

Nešaubīgi zemākos procentus kredīta aizdevumam Latvijā var piedāvāt komercbankas. Šobrīd mūsu valstī darbojas vairāki desmiti komercbanku, no kurām zināmākās ir Swedbank, SEB, DNB, Nordea, Citadele, GE Money un Norvik banka, taču paralēli pastāv arī tādas bankas kā Danske, AB. lv, Rietumu banka, Krediidipank u.c. Lielākā daļa no pieminētajām bankām nodarbojas arī ar privātpersonu kreditēšanu, taču, līdz ar ekonomisko krīzi 2008. gadā kredītiestāžu gatavība aizdot naudu ir krasi mazinājusies.

Ja vēlaties aizņemties naudu bankā, aplūkojiet to mājas lapās piedāvātos aizdevumus. Piefiksējiet labākos variantus un tad kādā brīvā brīdī apstaigājiet visas šīs bankas. Lielākā komercbanku koncentrācija ir Vecrīgā, tādēļ savus meklējumus vērts sākt tieši no turienes.

Paralēli vērts apsvērt iespēju aizņemties no kredītu uzņēmumiem. Mazākā procentu likme, ko piedāvā patēriņa aizdevumi ir 22% gadā un naudu iespējams saņemt dažu darba dienu laikā. Salīdzinot ar bankām, procentu likme ir salīdzinoši liela, taču, ja komercbankas neizrāda pretimnākšanu, tad to piedāvājumam ir vien tukšas skaņas vērtība.Izvēloties kādu no nebanku naudas aizdevumiem, naudu iespējams saņemt salīdzinoši ātri un vienkārši.

Daži aizdevēji pat iet tik tālu, ka gatavi aizdot naudu mazāk kā 1 stundas laikā. Tiesa, jārēķinās, ka šādā gadījumā procentu likmes būs būtiski augstākas, pat 10% mēnesī. Ja steidzami vajag naudu uz pāris nedēļām vai mēnesi, tad var noderēt arī īstermiņa kredīts. Portāla sākumlapā esam apkopojuši vairākus piedāvājumus, kas ļauj aizņemties pat mazāk kā 20 minūtēs, turklāt bez ķīlas, bez galvotāja un bez izziņas no darba devēja. Jaunajiem klientiem ir pieejamas īpašas akcijas, kuras izmantojot var dabūt naudu pat bez procentiem (0% komisija) uz 1 mēnesi. Tas nozīmē, ka vari aizņemties naudu tagad, bet atmaksāt no nākamās algas tieši tik, cik aizņēmies, pie nosacījuma, ka izmanto kādu no īpašajiem piedāvājumiem un atmaksā parādu līgumā noteiktajā periodā.

Kopumā var droši apgalvot, ka aizņemties naudu uz nelieliem procentiem ir iespējams, taču tikai pie nosacījuma, ka ir stabila darba vieta, regulāri ienākumi un pozitīva kredītvēsture. Tiklīdz kāds no šiem faktoriem iztrūkst, aizņemšanās kļūst būtiski dārgāka un neatliek nekas cits, kā aizņemties uz augstākiem procentiem. Aizņemieties atbildīgi.