Naudas aizņemšanās nav patīkams process, tomēr ir reizes, kad savādāk nav iespējams. Šādu situāciju patīkamāku var padarīt pirmais kredīts bez maksas, kas ļauj aizņemties internetā 10 – 200 latus, nemaksājot par to ne procentus, ne komisijas maksu (30 dienas). Ja vajag vairāk, internetā vari aizņemties līdz pat 1000 Ls 10 – 20 minūtēs vai krietni vairāk pāris dienās. Alternatīva – naudas aizņemšanās pret auto.

Naudas aizņemšanās internetā bez maksas

Šobrīd naudas aizņemšanās internetā ir iespējama ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas sasniedzis 18 gadu slieksni. Nav nepieciešama ķīla vai galvotājs, kā arī izziņa no darba vietas. Atliek vien aizpildīt vienkāršu anketu un pārskaitīt 1 santīmu kreditoram (apliecināsi, ka esi reāls cilvēks). Visu izdarot pareizi, pozitīva lēmuma gadījumā naudu kontā saņemsi jau pēc dažām minūtēm. Visizdevīgākais kredīts neapšaubāmi būs, tas kurš ir lētākais. Lai palīdzētu cilvēkiem nepārmaksāt esam izveidojumuši kredītu salīdzināšanas tabulu (skat. atraiskredits.com pirmo lapu), kur var ātri uzzināt, kuram aizdevumam ir zemākās procentu likmes, kurš kredīts tiek aizdots bez komisijas maksas utml. Galarezultāts – ietaupīta nauda.

Protams, kredīts bez maksas nav beztermiņa aizdevums. Nauda ir jāatmaksā 30 dienu laikā. Ja spējat norēķināties savlaicīgi, tad ir jāatmaksā tikai tik, cik aizņēmāties un nekas vairāk. Naudas aizņemšanās automātiski kļūst ievērojami dārgāka situācijās, kad kredīta atmaksa aizkavējas. Pārsniedzot līguma termiņu, aizņēmējam ir jāmaksā komisijas maksa par kredīta pagarināšanu. Atkarībā no aizdevēja minimālā maksa par šo pakalpojumu var būt 12,5 procenti vai gandrīz 30 procenti. Procentu likmes ir augstas, tādēļ ir vērts darīt visu iespējamo, lai naudu atlīdzinātu savlaicīgi.  Vērts pieminēt arī soda sankcijas, kas šī tipa aizņēmumiem var pārsniegt 1% dienā. Kopējais sankciju apmērs gan nekad nepārsniegs 100% no kredīta summas. Tas ir paredzēts Latvijas likumdošanā, bet, ja aizdevējs mēģina iestāstīt, ko citu, sazinieties ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centru, viņi jums palīdzēs.

Naudas aizņemšanās alternatīvas

Otra iespēja iegūt papildus finansējumu ir naudas aizņemšanās pret automāšinu.Auto lombards sniedz iespēju ikvienam ieķīlāt auto un turpināt braukt ar savu auto. Auto īpašnieks var saņemt līdz 90% no auto vērtības 1 dienas laikā, bet ne vairāk kā 15000 Ls. Pirms pieteikties jāņem vērā, ka auto ir jābūt izietai tehniskai apskatei un derīgai OCTA apdrošināšanai. Procentu likmes, aizņemoties pret auto, ir krietni zemākas nekā piedāvā ātrie kredīti un šo risinājumu parasti izmanto tie Latvijas iedzīvotāji, kas nevar iegūt kredītu bankā vai gluži vienkārši vēlas iegūt naudu ātrāk.

Ja neuzticaties kredītiem internetā, vienmēr variet doties uz tuvāko lombardu, ņemot līdzi ledusskapi, dārglietas vai velosipēdu. Procentu likmes lombardā ir vidēji tādas pašas vai nedaudz augstākas nekā aizņemoties internetā, taču, ja nav pieejams internets vai arī esiet aizmirsuši savu bankas konta numuru, lombards var noderēt. Trešā alternatīva, protams, ir neaizņemties vispār vai naudas aizņemšanās no tuvniekiem. Izvēlieties risinājumu, kas atbilst jūsu iespējām un vajadzībām, bet pēc tam, kad esiet pieņēmuši lēmumu, rīkojieties un to nenožēlojiet. Dzīve ir pārāk īsa, lai visu laiku skatītos pagātnē.