Arī 2015. gadā Atraiskredits.com joprojām būs labākais kredītu salīdzinātājs (skat. sākumlapu), kurā pieejami gan mazie aizdevumi ar 0% (īstermiņā), gan lielie aizdevumi. Neskatoties uz Ekonomikas ministrijas centieniem būtiski ierobežot ātro kredītu tirgu, būtiskākie likumprojektu grozījumi iesprūda Saeimas atvilknēs un nav paredzams, ka tik drīz tiks izņemti ārā. Ņemot vērā, ka 2015. gadā Latvijas iedzīvotāju labklājība vēl nebūs strauji pieaugusi un Krievijas noteikto ekonomisko sankciju ietekmē bezdarbs vaētu vēl palielināties, varam prognozēt, ka arī aizņemšanās saglabās savu aktualitāti.

Situācija banku un hipotekāro kredītu tirgū

Atgūstoties no ekonomiskās krīzes radītā pārdzīvojuma, bankas sāks centienus aktīvāk izsniegt hipotekāros kredītus, taču piedzīvos pārsteigumu. Ik katrā Latvijas iedzīvotāju ģimenē vai draugu lokā ir bijis vismaz kāds, kas krīzes iespaidā ir piedzīvojis komercbanku sadarbības izpausmes. Rezultātā, neskatoties uz banku centieniem, kreditēšanas tempu pieaugums būs salīdzinoši ļoti neliels. Lielākie aizdevumi tiks izsniegti cilvēkiem ar augstiem ienākumiem vai uzņēmējiem nekustamo īpašumu projektu attīstīšanai. Pie nosacījuma, ka tiks atviegloti nosacījumi nerezidentu ieceļošanai valstī apmaiņā pret ieguldījumu nekustamajos īpašumos izaugsmi varētu piedzīvot tieši dārgā gala dzīvokļu un ēku tirdzniecība Rīgā, Jūrmalā un dažās lielākajas pilsētās.

Ātro kredītu attīstības jaunumi

Saskaņā ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra mājas lapā pieejamo informāciju pēdējā pusgada laikā savu darbību ir uzsākuši vairāki jauni nebanku kreditori. Savukārt statistika liecina, ka centra veikto aktivitāšu un preventīvo pasākumu rezultātā ir būtiski mazinājies sūdzību skaits par mazo kreditoru darbību. Varam prognozēt, ka ātro kredītu tirgū tas varētu rezultēties kā atgriešanās pie kredītiem jauniešiem. Ātrie naudas aizdevumi no 18 gadiem bez izziņas no darba devēja vēl dažus gadus atpakaļ tika reklamēti gluži vai uz katra stūra, taču 2013. un 2014. gadā to skaits strauji saruka. Ņemot vērā salīdzinošo klusumu un sabiedrības uzmanības ātrajiem kredītiem mazināšanos, jaunie aizdevēji varētu pievērsties tieši pie šīs, perspektīvās mērķauditorijas apguves.