Interneta sniegtās iespējas novērtē katrs, kas to lieto. Piemēram, ātrais kredīts internetā ļauj tikt pie papildus finansējuma pat 15 minūtēs. Vienlaikus gan der atcerēties, ka ne viss ir zelts, kas spīd. Šķiet katram ir gadījies redzēt komentārus vai sludinājumus, kas sola aizdot naudu uz neticami zemiem procentiem. Nelegālie naudas kredīti internetā ir mīts. Šāda veida sludinājumu patiesais mērķis ir to publicētāju vēlme iedzīvoties uz bezpalīdzīgu cilvēku rēķina. Kā tas notiek, par to turpinājumā.

Kas ir nelegālie kredīti internetā ?

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu nebanku kredītus var piedāvāt tikai tie uzņēmumi, kas ir saņēmuši attiecīgu Patērētāju tiesību un aizsardzības centra licenci. Lai saņemtu atļauju izsniegt aizdevumus, uzņēmumam ir jāatbilst virknei nosacījumu un prasību, kā arī valsts budžetā jāiemaksā 50 tūkstošus latu par licences saņemšanu. Skaidrs, ka tiem, kas sola nelegālos kredītus šāda licence nav. Vēl vairāk šo solījumu devējiem vispār nav ne materiālu, ne finansiālu, ne tehnisku iespēju šādu finansējumu vispār piešķirt.

Jau raksta ievadā minējām, ka nelegālie kredīti savā būtībā ir vienkārša krāpšana. Izmantojot speciālas programmas, tūkstošiem mājas lapās tiek ievietoti paziņojumi, solot naudas aizdevumus. Piedāvājumi tiek tulkoti daudzās valodās, izmantojot online tulkotājus, līdz ar to tekstā ir daudzas kļūdas. Protams, tas, ka tekstā ir kļūdas jau padara uzmanīgus 95% lasītāju, bet diemžēl ir kāds neliels procents, kas tomēr ļaujas šādiem solījumiem un sazinās ar nelegālo kredītu aizdevumu solītājiem. Ja tas tiek darīts, tad epastā tiek solīti debesu brīnumi, bet, lai piešķirtu naudu jāizpilda vien tāds sīkums – (a) jāpārskaita neliela komisijas maksa (10 $ – 50$) vai  (b) jāatklāj savi kredītkartes vai internetbankas pieejas dati. Izpildot šo aicinājumu, variet būt droši, ka zaudēsiet naudu. Labākajā gadījumā tie būs pieminētie 10$, sliktākajā tiks pilnībā iztukšots viss bankas konta saturs.

Kādas ir alternatīvas ? Kur aizņemties droši ?

Mājas lapa atraiskredits.com ir Latvijas populārākais ātro kredītu un patēriņa kredītu salīdzināšanas portāls. Šeit publicētie un salīdzinātie ātro aizdevumu uzņēmumi ir saņēmuši atbilstošu licenci un darbojas saskaņā ar Latvijas likumdošanas prasībām. Portāla sākumlapā ievietotais aizdevumu salīdzinātājs ļauj atrast sev piemērotu risinājumu ikvienam, kas ir vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Naudas kredītu vari saņemt 10 – 15 minūtēs bez ķīlas un galvotāja. Netiek prasītas arī izziņas no darba devēja. Aizņemšanās procedūra ir pārskatāma un saprotama. Tajā pašā laikā, lai izvairītos no pārpratumiem un nepatīkamiem pārsteigumiem, pirms aizņemšanās obligāti izlasi kredīta līgumu līdz beigām. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savu spēju atmaksāt kredītu savlaicīgi.