Patēriņa kredīts jūsu mērķu realizācijai

Patēriņa kredīts ir īstermiņa aizdevums, kuru iespējams saņemt bez galvotāja un ķīlas, par nodrošinājumu kalpo klienta ikmēneša ienākumu atskaite. Ņemot vērā risku, kas saistīts ar ķīlas neesamību, šī tipa kredīti tiek izsniegti uz augstākiem procentiem nekā standarta banku aizdevumi (16% – 30% gadā). Maksimālā summa, ko iespējams aizņemties parasti nepārsniedz 10 tūkstošus latu, savukārt kredīta izsniegšanas termiņš robežojas no trīs mēnešiem līdz desmit gadiem.

salīdzināt kredītus

 

 

Naudu iespējams saņemt gan bez nosacījumiem, gan konkrēta mērķa realizācijai pakāpeniski vai visu summu uzreiz. Šī tipa finanšu pakalpojums ir piemērots, lai iegādātos īpaši kārotu pirkumu vai dotos ceļojumā, tiesa tikai pie nosacījuma, ka ir skaidra izpratne un pārliecība par naudas atmaksas iespējām līgumā noteiktajā termiņā. Ja izvēlaties ņemt patēriņa kredītu ņemt uz ilgstošu laika periodu (vairākiem gadiem) ļoti rūpīgi izlasiet līguma nosacījumus. Daudzas bankas un nebanku kreditētāji ietver punktu, kas dod iestādēm tiesības vajadzības gadījumā pārskatīt (paaugstināt) procentu likmes. Šādi precedenti notika 2008. – 2010. gadā, kad samazinoties kredītiestāžu likviditātei un naudas pieejamībai, tās darīja visu iespējamo, lai uzlabotu savu finansiālo situāciju.

Kāda ir maksa par kredīta izmantošanu?

Piesakoties aizdevumam, jārēķinās, ka jums būs jāmaksā par līguma noformēšanu 1,5 % līdz 5% (min. 20 Ls) no kopējās kredīta summas. Piemēram, aizņemoties 3000 Ls, par dokumentu sagatavošanu var būt jāmaksā 45 līdz 150 Ls, kā arī var tikt piemērotas papildus pozīcijas, t.sk. maksa par kredīta apkalpošanu un uzraudzību. Savukārt komisijas maksa variē robežās no 16 līdz 30 procentiem gadā. Tradicionāli zemākas procentu likmes ir bankās (skat. BigBank), taču vieglāki saņemšanas noteikumi ir kredītiestādēs (skat. InCredit). Mūsdienās, pieaugot konkurencei starp uzņēmumiem, šī sakarība vairs nav absolūta, tādēļ ir vērts salīdzināt dažādus piedāvājumus, jo atsevišķos gadījumos nebanku kreditētāji piedāvā pat izdevīgākas likmes nekā bankas.

Jums pieejamais kredīta limits tiks noteikts balstoties uz ikmēneša ienākumiem un uzkrājumiem, kredītvēstures, kā arī pašreizējām kredītsaistībām. Iepriekš kavēti maksājumi var būtiski paaugstināt jums piemērojamo patēriņa kredīta procentu likmi, taču tas nebūs izšķirošais faktors, pieņemot lēmumu par aizdevuma piešķiršanu. Daudz nozīmīgaks būs jūsu pašreizējie ienākumi un to regularitāte, jo tieši šis aspekts noteikts jūsu spēju atmaksāt kredītu.

Parakstot līgumu par patēriņa kredītu, jums tiks piedāvāti divi iespējamie atmaksas grafiki:

  1. proporcionālais – katru mēnesi jāmaksā vienāda naudas summa;
  2. dilstošais – sākotnēji jāmaksā vairāk, taču pakāpeniski ikmēneša maksājums kļūs aizvien mazāks.

Garāku atmaksas termiņš paredz zemākus ikmēneša maksājumus, taču kopējā summa, ko laika gaitā atdosiet aizdevējam var būtiski palielinoties un sasniegt pat vairākus tūkstošus latu. Jums ir tiesības atmaksāt kredītu ātrāk nekā līgumā noteikts, iepriekš par to rakstiski informējot aizdevēju. Par šādu rīcību nevar tikt piemērota papildus komisijas maksa vai soda sankcijas.

Kādi dokumenti nepieciešami kredīta saņemšanai?

Patēriņa kredīta saņemšanai var būt nepieciešami šādi dokumenti – (1) pase vai identifikācijas karte (pieejama no 1. maija); (2) izziņa no darba vietas par ienākumu apmēru vai VID izziņa, (3) VSAA izziņa vai ar zīmogu apstiprināta interneta bankas konta izdruka. Katrs aizdevējs piemēro savus individuālos noteikumus, tādēļ pieprasīties dokumenti var nedaudz atšķirties.

Dokumentus iespējams nokārtot vienas dienas laikā, taču līdz naudas saņemšanai konā parasti paiet vēl 2 – 3 dienas. Ja vēlaties saņemt naudu pēc iespējas ātrāk, reģistrējieties tūlīt. Šī iestāde piedāvā iespēju pieteikties kredītam internetā un aizņemties līdz pat 7000 Ls uz laiku līdz 10 gadiem. Ja neesiet pārliecināti vai patēriņa kredīts ir jums piemērots, aplūkojiet kurš kredīts ir jums piemērotākais portāla sākumlapā. Aizņemieties atbildīgi, izvērtējiet rūpīgi savu maksātspēju un finansiālo disciplīnu.