Brīdī, kad liekas, ka visa pasaule brūk kopā un bez papildus naudas neiztikt, privātie aizdevēji var palīdzēt. Jāatceras gan, ka aizņemšanās no privātpersonām, kas nav personīgi pazīstamas var būt ārkārtīgi riskanti. Salīdzinoši daudz izdevīgāki ir ilgtermiņa patēriņa kredīti, kas ļauj aizņemties pat 7000 Ls uz 5 gadiem bez ķīlas.
Kuri privātie aizdevēji ir izdevīgākie ?
Meklējot privāto kreditoru ir svarīgi mest kaunu pie malas un apdomāt visus variantus. Nešaubīgi visizdevīgākos aizņemšanās nosacījumus spēj piedāvāt paši tuvākie cilvēki – paziņas, draugi, radi. Ja liekas, ka kāds no viņiem varētu palīdzēt, tad izmantojiet šo iespēju. Labāk ir jau sākotnēji lūgt palīdzību tuviniekiem nekā aizņemties citur, nespēt atdot parādu un, tad iet pie tuviniekiem.
Otrs labākais variants, kur aizņemties privāti ir darba devējs, pie nosacījuma, ka ar viņu ir labas attiecības. Darba devējiem parasti ir vairāk nauda nekā padotajiem un gadījumā, ja jūsu ieguldījums uzņēmumā ir svarīgs, viņš varētu jums palīdzēt. Iespējams variet vienoties, ka saņemat avansā noteiktu naudas summu, kas vēlāk tiek atvilkta no algas. Šobrīd likumdošana ir mainījusies un darba devējs aizdot darbiniekam oficiāli vairs nevar. Lai to darītu uzņēmumam ir jāsaņem speciāla nebanku kreditora licence, kas maksā 50 tūkstošus latu, tādēļ ir pilnīgi skaidrs, ka tas nebūs iespējams. Tajā pašā laikā varat vienoties, ka tiek izsniegts privāts aizdevums (privātpersona – privātpersonai), bet no nākamā mēneša darba devējs samazināta mēnešalgu iepriekš noteiktā apmērā.
Biežākie krāpniecības veidi, ko izmanto privātie aizdevēji internetā
Teorētiski un praktiski privātie aizdevēji ir atrodami arī internetā – sludinājumu portālos, rakstu komentāros, taču šis ir bīstams variants. Pirmkārt, vairumā gadījumu šādi privātie aizdevēji tikai vēlas izkrāpt bankas konta numuru, personas datus vai arī prasa pārskaitīt komisijas maksu uz savu kontu aizdevuma noformēšanai. Kad tas ir izdarīts, privātie aizdevēji pazūd ar galiem, bet aizņēmējs paliek pie sasistas siles. Paralēli pastāv arī varianti, kad “privātie aizdevēji” prasa internetbankas pieejas kodus un personas kodu, lai noformētu pārskaitījumu. Visbiežāk šādos gadījumos uz aizņēmēja vārda tiek paņemts ātrais kredīts, nauda no konta izņemta, bet nezināmais labvēlis pazūd. Savukārt kredītsaistības turpmāk ir jāsedz pašam konta īpašniekam.
Visbīstamākais no aizņemšanās veidiem ir privātie aizdevēji, kas piedāvā neticami labus noteikumus. Ja kaut kas jau sākumā izskatās pārlieku labs, tad tas, visticamāk, ir slikts. Daži privātie aizdevumi tik tiešām ir iegūstami no nezināmām privātpersonām, taču aiz kapitāla var stāvēt reketieri vai vienkārši bandīti. Līgums parasti ietver punktu, kas paredz, ka aizdevējs var atprasīt visu naudas summu jebkurā laikā. Sākumā tiek solīts, ka tas jau tikai tāds līguma punkts, kas netiks izmantots. Vēlāk nauda tomēr tiek atprasīta, bet, kad tas nav iespējams tiek aprēķināti soda procenti vai labākajā gadījumā iesaistīti parādu piedzinēji. Sliktākajā gadījumā privātie aizdevēji izmanto metodes, kas ietver fizisku spēku, vardarbību un iebiedēšanu. Aizņemieties uzmanīgi, aizņemieties atbildīgi.