Kad banka neaizdod naudu un arī tuvinieki nevar palīdzēt, privātpersonu kredīti daudziem liekas gluži vai vienīgais glābiņš. Bieži vien, pat ir vienalga, kas aizdod uz kādiem noteikumiem un kādēļ. Izmisums un vajadzība pēc naudas ir tik liela, ka emocijas ņem virsroku. Šajā brīdī ir izšķiroši svarīgi, ka kāds pasaka STOP un noliek visu savās vietās. Privātperpersonu kredīti jeb aizdevumi no nepazīstamām privātpersonām ir sevišķi bīstami, tādēļ ir svarīgi zināt, kā izmantot tos pareizi. Paralēli portāla atraiskredits.com sākumlapā ir vērts aplūkot lētāko naudas kredītu salīdzinātāju. Pilnīgi iespējams, ka jūsu finansiālās problēmas, vismaz īstlaicīgi ir iespējams atrisināt 15 minūtēs.

Kuri privātpersonu kredīti ir izdevīgākie?

Visizdevīgākie privātpersonu kredīti ir tie īstermiņa aizdevumi, kurus iespējams iegūt no personīgiprivātpersonu kredīti naudas aizdevumi bez ķīlas pazīstamiem cilvēkiem. Iespēja, ka tiksiet piekrāpti darījumos ar svešiem cilvēkiem ir daudzas reizes lielāka. Vēl nesen visos lielākajos ziņu portālos tika publicēta informācija par sievieti, kas izmantojot sludinājumus izkrāpa no cilvēkiem būtisku personisko informāciju ar ko vēlās aizņēmās ātros kredītus vairākos uzņēmumos. Galarezultātā kredīts no privātpersonas pārvērtās par papildus finansiālajām saistībām.

Aizdevumu sludinājumi bieži sola izsniegt kredītu līdz pat 5000 Ls vai 10000 Ls uz ilgu termiņu, ar elasīgu atmaksas termiņu. Praksē, uzsākot sarunu par naudas aizdevumiem, procentu likmes kļūst daudz lielākas, pieejamā summa  mazāka, bet līgums, ja tāds vispār tiek slēgts ir sagatavots vienpusēji un aizstāv tikai aizdevēja tiesības. Protams, ka tas viss ir likuma pārkāpums un vēršoties oficiālās iestādēs tiktu atzīts, ka jums ir taisnība, taču ir kāds bet. Kredīti no privātpersonām parasti ir vajadzīgi cilvēkiem ar nopietnām finansiālām problēmām, turklāt steidzami. Savukārt aizdevējs nav ieinteresēts kompromisam un gadījumā, ja tiek lūgtas līguma izmaiņas draud nekādu kredītu vispār nedot. Šajos apstākļos aizņēmējs bieži piekrīt jebkādiem noteikumiem.

Ja jums ir vismaz 0,01 Ls kontā, neesiet iekļauti parādnieku reģistrā jums ir pieejami dažādi ātrie kredīti (skat. atraiskredits.com kredītu salīdzinātāju) un patēriņa kredīti fiziskām personām. Savukārt, ja jums pieder auto, kas nav vecāks par 20 gadiem, tad jūs pilnīgi noteikti variet saņemt kredītu pret automašīnas ķīlu. Autolombards ļauj saņemt līdz pat 90 procentiem no automobiļa vērtības 1 dienā. Aizņēmums tiek garantēts ar auto, taču jūs saglabājat tiesības pārvietoties ar savu auto visu naudas atmaksas periodu. Paralēli iespējams aizņemties, ieķīlājot māju, zemi vai dzīvokli, taču jāņem vērā, ka tas ir pēdējais bastions, jo, nespējot pildīt saistības savlaicīgi, ieķīlātais nekustamais īpašums var tikt zaudēts.

Kā aizņemties droši no privātpersonām?

Apstākļos, kad esiet tomēr izlēmuši par labu privātpersonu kredītam, ir vērts vēl paturēt prātā, ka cilvēki, kas ir gatavi aizdot naudu nepazīstamiem cilvēkiem ir pietiekami pārliecināti, ka spēs naudas kredītu atgūt no jebkura. Pielietotās metodes, protams, var būt visdažādākās, bet risks sasieties ar kriminālām aprindām, protams, pastāv. Tomēr pieņemsim, ka paveicas un izdodas atrast nezināmu labvēli, kas piedāvā aizdot vēlamo kredīta summu uz jums izdevīgiem noteikumiem.

Lietas kam jāpievērš uzmanība, izvēloties privātpersonu kredītus: (1) nedodiet savu privāto informāciju – bankas kodu un personas kodu pirms darījuma noslēgšanas, nedodiet savus intenetbankas pieejas kodus nekādos apstākļos; (2) uzstājiet uz līguma nepieciešamību un sekojiet, lai līgums būtu sabalansēts un ļautu jums pilnvērtīgi aizstāvēt savas tiesības. Ja līgumā tiek ietverta noruna, ka strīdi var tikt risināti tikai šķīrējtiesā, tas būs nelikumīgi. (Detalizētu konsultāciju par līguma nosacījumiem jūs variet saņemt PTAC) Paralēli, pievērsiet uzmanību tam, lai tiktu precīzi norādīta privātpersonas kredīta summa, procentu likmes, komisijas maksas, soda sankcijas un jebkādas citas izmaksu pozīcijas.

Soda sankcijām ir jābūt samērīgām ar pārkāpuma smagumu, taču bieži soda procenti tiek aprēķināti pat vairāk kā 1% vai pat 3% no neatmaksātās summas dienā. Daudzos līgumos arī tiek paredzētas aizdevēja tiesības bez brīdinājuma atprasīt visa naudas kredīta atmaksu. Šādu punktu būtu no kredītlīguma jādzēš, jo pretējā gadījumā jums nāksies staigāt kā uz naža asmens.

Vairāk informāciju par aizdevēju iespējams uzzināt, iegūstot viņa kontaktinformāciju. Sociālie tīkli un interneta meklētāji var jums palīdzēt noskaidrot vairāk par nezināmo labvēli, taču jārēķinās, ka iegūtā kontaktinformācija var nebūt īsta. Kopumā privātpersonu kredīti vai kredīti privātpersonām ir viena no riskantākajām iespējām kā saņemt papildus finansējumu. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.