Kad vajadzīga papildus nauda, ir vēlme pirkt zeltu, pārdot zeltu vai veikt valūtas maiņas operācijas, Tavex Lv daudziem ir izvēle Nr. 1.  Pārdot zeltu, protams, ir vienkārši, taču bieži vien īstermiņa vajadzības daudz labāk var atrisināt ātrie kredīti, kas ļauj iegūt līdz pat 200 Ls uz laiku līdz 30 dienām bez komisijas maksas. Visi lētākie patēriņa kredīti, kas pieejami pat 15 minūtēs ir salīdzināti portāla atraiskredits.com sākumlapā. Ja nepieciešama vien neliela naudas summa  pirmais kredīts bez maksas var būt laba alternatīva.

Vai ir vērts izmantot Tavex LV?

tavex lvJa nepieciešams investīciju zelts un gribat to iegūt dažādu pasaules valstu eksotisku zelta monētu izskatā, tad Tavex var būt labs risinājums. Uzņēmums Tavex Latvijā darbojas kopš 2006. gada un ir daļa no starptautiskā koncerna, A/S “Tavid”. Tavex Lv ir noslēgts līgums ar pasaules lielākajiem zelta ražotājiem – Austrālijā, Ķīnā, Šveicē un Austrijā, kas ļauj piegādāt praktiski neierobežotu zelta daudzumu.

Ņemot vērā nestabilitāti pasaules finanšu tirgos, daudzi tveras pie zelta kā pie pēdējā salmiņa, taču sena paruna vēsta – brīdī, kad par konkrētu finanšu produktu vai stratēģiju sāk runāt taksists vai pārdevējs veikalā ir laiks meklēt citu risinājumu. No otras puses, ASV dolāru nebeidzamās papildus emisijas padara jebkuru valūtu aizvien nevērtīgāku, nestabilu un zelts šajos apstākļos tiešām var šķist laba alternatīva.

Tas, ka agri vai vēlu globālā finanšu sistēma piedzīvos pilnīgu sabrukumu reti, kuram rada šaubas, taču jautājums ir par laika ietvaru. Tas var notikt pēc gada, 10 gadiem, 20 vai 70 gadiem. Būtisku satricinājumu mēs jau redzējām 2009. – 2011. gadā, kad sabruka daudzas starptautiska mēroga bankas, bet pārējās paglābās ar valstu atbalstu. Ja tas tiešām notiks, tad preču cenas kļūs daudzkārt augstākas, to pieejamība samazināsies, bet tas, cik lielā mērā zelts kalpos kā bagātības mērs būs ļoti atkarīgs no daudziem faktoriem, sevišķi preču pieejamības. Piemēram, Otrā pasaules kara laikā kilograms zelta varēja būt mazāk vērtīgs kā kilograms desas, taču cerēsim, ka līdz tik apokaliptiskam scenārijam viss nenonāks. Starp citu arī Tavex dibinātājs Alar Tamming ir ārkārtīgi skeptisks par pašreizējās finanšu sistēmas dzīvotspēju un min to kā vienu no iemesliem kādēļ Tavex, paralēli naudas maiņai 20. gs 90-t0 gadu sākumā ieviesa investīciju zelta pārdošanu kā vienu no uzņēmējdarbības formām.

Jebkurā gadījumā, ja vēlaties pārdot zeltu (dārglietas), Tavex lv labprāt to uzpirks par konkurētspējīgu cenu. Iegādātais zelts tālāk tiek nodots zelta uzpircējiem, kuri to pārkausē un pārdod atkal kā jaunu zelta izstrādājumu – dāvanām vai investīcijām. Protams, Tavex LV nav vienīgais zelta uzpircējs un pārdevējs Latvijā, taču tā pieejamie finanšu resursi ir to viennozīmīgi padarījuši par vienu no lielākajiem.

Tavex darbības jomas Latvijā

Tavex savā mājas lapā Tavex LV kā savas darbības stūrakmeņus nosauc četras jomas – valūtas maiņa, investīciju zelta uzpirkšana, pārdošana un zelta juvelierizstrādājumu uzpirkšana. Tavex neuzpērk zelta graudus, pulveri vai neattīrītu zobārstniecības zeltu, līdz ar to, ja esiet zelta raktuvju mantinieki, Tavex jums nespēs palīdzēt. Uzņēmuma filiāles atrodas vairākos tirdzniecības centros Rīgā un strādā katru dienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 22.00. Viens no iecienītākajiem Tavex veikaliem ir Tavex Spice, ko varētu skaidrot ar kurzemnieku un zemgaliešu vēlmi pirms došanās mājas pārdot savus zelta izstrādājumus. Paralēli savu artavu dod arī Jūrmala, kurā apmetušies liels daudzums ārzemnieku. Daļai no šiem cilvēkiem savas uzņēmējdarbības īpatnību dēļ uzkrājumu turēšana zelta stieņos liekas saprotamāka un daudz drošāka nekā glabāšana bankās.

Ja plānojat doties ceļojumā vai darba darīšanās uz ārvalstīm, Tavex LV var palīdzēt veikt naudas maiņu pret praktiski lielāko daļu pasaules valstu valūtām. Paralēli Tavex nodrošina arī skaidras naudas pārskaitīšanu bez banku starpniecības līdzīgi kā to dara Western Union, t.i. ierodoties Tavex tirdzniecības vietā Rīgā, jūs variet iemaksāt, piemēram, 3000 Ls, iegūstot unikālu kodu. Naudu iespējams izņemt jebkurā Tavex valūtas maiņas punktā – Latvijā, Igaunijā, Norvēģijā, Dānijā, Zviedrijā, Somijā vai Beļģijā, turklāt, ja vēlaties naudu šādā veidā variet nosūtīt jebkuram. Komisijas maksas par bezskaidras naudas pārskaitījuma bez banku starpniecības ir 32 eiro plus 1% gadījumos, kad kopējā pārskaitījuma summa pārsniedz 3000 eiro. Tavex  lv varētu būt labs risinājums arī cilvēkiem, kas šobrīd strādā Skandināvijā, ir iekrājuši lielāku naudas summu, bet nevēlas to vest skaidrā naudā vai speciāli atvērt kontu kādā no skandināvu banku filiālēm ārvalstīs.

Kopumā Tavex Lv var droši apgalvot, ka Tavex piedāvātie pakalpjumi – zelta pirkšana, zelta pārdošana, valūtas maiņa un skaidras naudas pārskaitījums bez banku starpniecības agri vai vēlu var noderēt ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Tas, vai tavex lv konkrētajā brīdī ir izdevīgākais piedāvājums ir atkarīgs no konkurentu un tavex rīcības, tādēļ pirms izvēlieties šo uzņēmumu, salīdziniet to ar piedāvājumiem līdzīgās iestādēs.