Saskaņā ar dažādām aplēsēm pēdējā emigrācijas vilnī no Latvijas ir aizbraukuši aptuvni 300 tūkstoši iedzīvotāju. Ne visiem ārzemēs iet spīdoši un reizēm ātri vajag naudu, bet dabūt kredītu ārzemēs bez pozitīvas kredītvēstures vai oficiālas dzīves vietas ir maigi izsakoties sarežģīti. Papildus tam jāņem vērā, ka ātrie kredīti ārzemēs ir daudzas reizes dārgāki un nepiedāvā tādus pakalpojumus kā pirmais kredīts bez maksas un līdzīgas akcijas. Šajos apstākļos daudzi Latvijas iedzīvotāji atceras, ka ātrais kredīts Latvijā ir pieejams daudz vieglāk, taču, lai to saņemtu ir vajadzīgs bankas konts kādā no Latvijas komercbankām. Ne ātrais kredīts, ne patēriņa kredīts netiek pārskaitīts uz ārzemēs reģistrētas bankas konta numuru.

Ko darīt, ja tiek atteikts kredīts, jo bankas konts ir ārzemēs ?

Ievadā jau noskaidrojām, ka Latvijā piedāvātie ātrie kredīti ir pieejami tikai tad, ja ir bankas konts Latvijā reģistrētā bankā. Ja steidzami vajag naudu, bet ir bloķēta Latvijas konta internetbankas pieeja vai arī vienkārši bankas konts Latvijā nav, tad atliek vien sazināties ar radiem vai draugiem un cerēt, ka viņi būs gatavi aizņemties jūsu vietā. Protams, lai tas izdotos ir jābūt ļoti augstam uzticības līmenim, jo mūsdienās reti, kurš ir gatavs aizņemties priekš cita, taču reizēm tas ir iespējams.

Ja atrodas kāds, kas ir gatavs izlīdzēt, tad visātrākais veids kā pārskaitīt naudu uz ārzemēm ir speciālie naudas pārskaitīšanas uzņēmumi – western union, tavex un līdzīgi. Pirms izēlēties konkrētu pakalpojumu sniedzēju ir svarīgi noskaidrot vai attiecīgais uzņēmums ir pārstāvēts gan naudas sūtītāja, gan saņēmēja pilsētā. Piemēram, western union ir gandrīz katrā pasta filiālē Latvijā, taču situācija var būt atšķirīga Anglijā, Vācijā, Francijā, Norvēģijā vai Zviedrijā. Izvēloties naudas pārskaitījumu starp bankas kontiem ir jārēķinās, ka tas aizņems vismaz 3 – 4 darba dienas. Svarīgi atcerēties, ka pirms pārskaitīt naudu ir lietderīgi noskaidrot komisijas maksas un to, kuram tās jāsedz (sūtītājam vai saņēmējam).

Kam ir pieejams ātrais kredīts Latvijā ?

Skaidrības labad der atcerēties, ka ātrie kredīti Latvijā ir pieejami jebkuram LR pilsonim vai pastāvīgajam iedzīvotājam vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Lai aizņemtos ir vajadzīgs (a) bankas konts, (b) internetbankas pieeja, (c) epasts un reizēm arī (d) mobilais telefons. Kredītu 100% var saņemt cilvēki ar labvēlīgu kredītvēsturi un regulāriem ienākumiem. Tajā pašā laikā, ja ir galva uz pleciem, ir pieejams arī kredīts ar negatīvu kredītvēsturi vai bez darba vietas. Aizņemieties atbildīgi.