Pirms aizņemties internetā, daudzi vēlas uzzināt, kādas ir ātrais kredīts atsauksmes. Visbiežāk pirmajos meklēšanas rezultātos parādās ziņas no dažādiem forumiem, kur informācija tiek pausta anonīmā veidā. Nav brīnums, ka vairums atsauksmju ir izteikti negatīvas vai neitrāli pozitīvas. Pirmās raksta konkurenti un dažreiz arī vīlušies klienti, pozitīvas atskauksmes par ātrajiem kredītiem savukārt raksta novērtēto uzņēmumu pārstāvji. Visi lētākie ātrie kredīti salīdzināti portāla atraiskredits.com sākumlapā).

Kā atrast patiesas ātro kredītu atsauksmes?

Vēlme pēc patiesības ir saprotama un gadījumā, ja tiek meklēti ātrie kredīti atsauksmes var būt ārkārtīgi svarīgās. Runa tomēr ir par finansiālu saistību uzņemšanos, kas ir nopietns solis ikvienam aizņēmējam. Atmetot interneta forumus un anonīmos komentārus, atliek kvantitatīvo datu analīze, t.i. dažādu ātro kredītu piedāvājumu salīdzināšana pēc svarīgākajiem faktoriem –  komisijas maksa, maksa par līguma pagarināšanu, pieejamo summa, minimālās vecuma prasības un citi faktori.

Paralēli, ātrais kredīts atsauksmes var mēģināt atrast apjautājot reālus cilvēkus – draugus, paziņas, tuviniekus. Ja attiecības ir labas un ziniet, ka šie cilvēki ir patiesi, pastāv iespēja, ka viņi nemelos. Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju katru gadu Latvijā ātros kredītus aizņemas vairāki simti tūkstoši iedzīvotāju, taču, cik no tiem to stāsta citiem. Ātrie kredīti, lai arī pilnībā legāli un valsts uzraudzīti nav ieguvuši to uzticību un prestižu ko banku aizdevumu, līdz ar to vairums aizņēmēju kautrējas stāstīt, ka ir izmantojuši šo pakalpojumu. Sms credit atsauksmes, via sms atsauksmes vai vivus.lv atsauksmes. Šie ir tikai daži no zināmākajiem aizdevējiem Latvijā, taču daudzi meklē arī open credit atsauksmes, soho credit atsauksmes un bigbank atsauksmes. Nav svarīgi kāds aizdevējs, cilvēki vēlas būt pārliecināti, ka izvēlētais kreditors ir uzticams.

Pats svarīgākais aizņemoties ir pārliecināties, vai kreditors ir ieguvis Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) licenci. Visi mūsu portāla analizētie ātro kredītu uzņēmumi ir saņēmuši atbilstoši licenci, līdz ar to lapas lietotāji var būt droši, ka izvēloties vienu vai otru aizdevēju tiek izvēlēts reāls uzņēmums nevis kaktu kantoris. Nākamais solis jau ir tīri tehnisks jautājums, t.i. izdevīgākā piedavājuma izvēle. Jau minējām, ka katru gadu patēriņa kredītus izvēlas vairāki simti tūkstoši Latvijas iedzīvotāji, bet reālas sūdzības par kreditoru rīcību iesniedz tikai daži (skat. PTAC pārskatu par saņemtajām sūdzībām).

Kā aizņemties un pēc tam to nenožēlot?

Ātro kredītu atsauksmes un lētākā piedāvājuma izvēle ir tikai puse no uzvaras. Pirms aizņemties, ir izšķiroši svarīgi izvērtēt savas spējas un iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi. Atbildīga aizņemšanās var likties tukši vārdi, taču ir vērts tajos ieklausīties. Lai arī ātrais kredīts līdz 200 Ls šobrīd ir pieejams bez maksas (0%), tomēr nauda jebkurā gadījumā būs jāatmaksā. Nepildot uzņemtās saistības, pastāv nopietns risks pārmaksāt (maksāt par līguma pagarināšanu), maksāt soda sankcijas (ja saistības netiek pildītas) un galējā variantā sabojāt kredītvēsturi. Tieši kredītvēstures sabojāšana ir vislielākās briesmas, jo ar sliktu kredītvēsturi nav iespējams iegūt kredītu bez ķīlas. Mājokļa kredīts, auto kredīts vai jebkurš lielāks patēriņa aizdevums, sabojājot kredītvēsturi kļūst par tālu, neaizsniedzamu sapni.