Ātrais kredīts Latvijā ir pieejams jau vairāk kā piecus gadus, taču tikai retais atceras, ka sākotnēji aizņemšanās bija krietni vien dārgāka. Pirmais kredīts bez maksas? Aizmirstiet. Sākotnēji procentu maksājumi par aizņemšanos bija jāmaksā ikvienam. Šobrīd situācija ir mainījusies un ātrie kredīti Latvijā ir pieejami bez procentiem un bez kīlas jau 10 minūtēs. Visi izdevīgākie aizdevumi ir apkopoti atraiskredits.com sākumlapā, bet turpinājumā aplūkosim kāda ir pašreizējā situācija ar ātrajiem naudas kredītiem Latvijas Republikā.

Ātrais kredīts Latvijā bez procentiem – cik reāli ir to saņemt?

ātrais kredīts latvijā bez ķīlas no 18 gadiemSaskaņā ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra sniegto informāciju, pašlaik Latvijā ir reģistrēts 51 uzņēmums, kas ir tiesīgs izsniegt ātros kredītus (nebanku aizdevumus). No visiem šiem aizdevējiem 17 piedāvā naudas kredītus internetā, savukārt no šiem 17 mazāk par 1/3 daļu piedāvā aizņemties bez procentiem. Maksimālā summa, kas iegūstama bez  maksas uz 30 dienām ir 200 Ls, taču praksē vairums izvēlas kredītu līdz 100 Ls.

Ātrais kredīts Latvijā bez ķīlas ir pieejams vienkārši un ātri. Aizpildot pieteikumu kreditora mājas lapā, ir (1) jāpārskaita 0,01 Ls uz kreditora bankas kontu, (2) jāsagaida atbilde un jānorāda vēlamā aizdevuma summa. Ja viss izdarīts pareizi un kreditora lēmums ir labvēlīgs, nauda kontā tiek ieskaitīta 10 – 20 minūšu laikā. Saņemt naudas aizdevumu var ikviens, vecumā no 18 līdz 75 gadiem, pie nosacījuma, ka ir tīra kredītvēsture. Ja esiet iekļuvuši parādnieku reģistrā, tas nav pasaules gals. Daļa aizdevēju izsniedz naudas kredītu cilvēkiem, kuri ir parādnieku datu bāzēs, taču ir novērsuši pārkāpumi (nokārtotas parādsaistības un kredītsaistības). Detalizētāk par to iespējams uzzināt, izlasot kā iegūstams kredīts ar negatīvu kredītvēsturi. Lai arī ātrais kredīts Latvijā daudziem ir kļuvis par visbiežāk izmantoto finanšu pakalpojumu, taču, lai tas būtu izdevīgs ir vērts pirms aizņemšanās salīdzināt, kurš izdevīgāks.

Latvijas ātrie kredīti internetā un cilvēku paradumi

Pašreizējās tendences liecina, ka aizvien vairāk cilvēku aizņemas lielākas summas, taču atšķirība nav tik liela, lai par to uztrauktos. Tāpat, saskaņā ar ātro kredītu uzņēmumu sniegto informāciju šobrīd cilvēki vairāk aizņemas naudu lielākiem pirkumiem, nevis komunālo rēķinu vai hipotekārā kredīta rēķinu apmaksai. Cik lielā mērā ticēt šai informācijai, tas, protams, ir katra paša ziņā. Papildus tam, statistika liecina, ka aptuveni 15% no kredītņēmējiem rodas problēmas ar naudas savlaicīgu atmaksu. Tā rezultātā kredītņēmējiem atliek divas iespējas:

(1) maksāt par naudas kredīta termiņa pagarināšanu,

(2) maksāt soda sankcijas.

Izvēloties pirmo variantu, jārēķinās, ka par līguma termiņa pagarināšanu uz 1 mēnesi būs jāpiemaksā 12% līdz 27% no neatmaksātā kredīta. Ja pagarinājums nepieciešams uz īsāku laiku, to iespējams iegūt (1, 2, 3 nedēļas) un attiecīgi maksāt mazāk. Šī izmaksu pozīcija ir viena no tām, kas ļauj aizdevējiem  nopelnīt visvairāk, taču patērētāju interesēs ir  maksāt par šo pakalpojumu, jo pretējā gadījumā būs jāmaksā soda sankcijas, kuru apmērs var pārsniegt pat 1% dienā. Paralēli, parāda summai sasniedzot noteiktu apmēru parāda piedzinējiem, kas par saviem pakalpojumiem pierēķina vēl savu komisiju. Tā rezultātā, ātrais kredīts Latvijā var kļūt pat 3 – 4 reizes dārgāks nekā sākotnēji aizlienētā naudas summa. Lai pakalpojums būtu izdevīgs, ir vērts pirms aizņemšanās rūpīgi izvērtēt savas vajadzības un spēju atmaksāt aizdevumu savlaicīgi. Aizņemieties atbildīgi.