Nesen ātrais kredīts no 18 gadiem bez darba vietas pārbaudes bija pieejams  gandrīz vai visiem pilngadību sasniegušajiem jauniešiem. Šobrīd situācija ir mainījusies un aizņemties iespējams tikai, ja ir a) oficiāli ienākumi un b) neesi iekļauts parādnieku reģistros. Tā kā liela daļa jauniešu ir vismaz pagaidu darba vieta jau no vidusskolas pirmajām klasēm, tad atbilstība kritērijiem mēdz būt 100%. Lai darījums būtu Tev veiksmīgs atceries – rūpīgi izvērtē savas finansiālās iespējas un riskus. Aizņemies atbildīgi. 

Saņemt kredītu no 18 gadiem

pieteikties kredītam šeit
Līdz ar izmaiņām likumdošanā ātro kredītu uzņēmumiem vairs nav interese aizdot naudu personām bez ienākumiem. Ja tas tomēr notiek, kredits pieejams no 18 gadiemaizņēmējiem vēlāk ir pilnīgas tiesības pieprasīt samazināt procentu likmi līdz likumiskajiem procentiem (skat. Civillikuma 1765. punktu). Šo izmaiņu kā arī nebanku aizdevēju organizācijas vienošanās rezultātā vairums uzņēmumu aizdevumus internetā no 18 gadiem bez darba vietas rūpīgas pārbaudes vairs nepiedāvā. Tajā pašā laikā Latvijā joprojām ir pietiekami daudzi apzinīgi jaunieši. Mācību un darba apvienošana nav viegla, taču, ja tas tiek darīts, paveras iespējas steidzamos gadījumos aizņemties internetā.

Kā saņemt aizdevumu ? Piesakoties kredītam, anketā jānorāda vārds, uzvārds, epasts, mobilā telefona numurs, personas kods un jāapliecina ienākumu apjoms. Daži aizdevēji papildus lūdz norādīt darba vietu un šaubu gadījumu pat zvana uz turieni, lai pārliecinātos, ka konkrētais klients tur tik tiešām arī strādā.

Reģistrēšanās procedūra tiek noslēgta, pārskaitot 1 eiro centu uz aizdevēja bankas kontu (reģistrācijas maksa). Viss turpmākais jau ir atkarīgs no aizdevēja lēmuma. Iepriekš ātrais kredīts no 18 gadiem tika piešķirts 95% gadījumu. Tagad, ieviešot darba vietas pārbaudi šis procents ir ievērojami sarucis, jo daļa jauniešu, sevišķi studenti šajā vecumā vēl nestrādā.

Ja Tu esi pilngadīgs, tad atraiskredits.com sākumlapā vari atrast, kuri ātrie aizdevumi ir Tev šobrīd pieejami.  

Atskats ātro kredītu vēsturē

2012. gadā ātro kredītu uzņēmums – smscredit un sohocredit piedāvāja ātros kredītus 18 gadu vecumu sasniegušajiem. Jaunieši šo piedāvājumu izmantoja samērā bieži, bet līdz ar izmaiņām likumdošanā, ir notikuši arī būtiski pavērsieni kreditoru piedāvājumos.

Izmaiņas – No 2013. gada 13. februāra ātrais kredīts no 18 gadiem bez darba vietas smscredit un sohocredit nav pieejams. Vajadzības gadījumā iesakām izmantot citus portāla sākumlapā atrodamos kreditorus.

Smscredit lv (skat. salīdzinājumu portāla sākumlapā)

  • kredīts ar darba vietu no 18 20 gadiem līdz 75 gadiem;
  • Ar tīru kredītvēsturi (nedrīkst būt kavētas kredītsaistības vai parādsaistības);
  • Nepieciešams konts bankā un mobilais telefons.;
  • Izsniedz kredītu līdz 200 eur (0%), bez ķīlas, galvotāja;
  • darba laiks no plkst. 7.00 līdz pkst. 24.00.
  • Maksa par kredīta pagarināšanu no 12,5% mēnesī

pieteikties kredītam šeit

Alternatīvas, kā pieteikties kredītam bez darba vietas?

Ņemot vērā, ka ātrais kredīts 18 gadīgajiem vairs netiek piedāvāts, jauniešiem atliek paļauties uz saviem sociālajiem tīkliem – draugiem, radiem, paziņām. Ja savstarpējās attiecības ir labas, kredīti internetā nebūs vajadzīgi, jo vienmēr būs kāds, kas varēs izlīdzēt, pie nosacījuma, ka viņam pašam ir ko dot. Iespējams, ka atteikums aizdot naudu bez darba vietas novedīs pie tā, ka vairāk novērtēsim sev tuvos cilvēkus, jo gribot negribot būs jāveido tuvākas attiecības.

Kā parasti notiek kredīta pagarināšana

Ir reizes, kad naudu atmaksāt savlaicīgi nav iespējams. Iemesli un situācijas var būt dažādas, tādēļ ātrā kredīta līguma darbības termiņš var tikt pagarināts. Maksa par šo pakalpojumu parasti svārstās no 12,5 līdz gandrīz 30 procentiem mēnesī, kas ir dauddz. Ja vēlies ietaupīt, pirms aizņemšanās salīdzināt dažādus piedāvājumus, lai atrastu sev noderīgāko un vienlaikus arī izdevīgākos. Ja parāda atmaksa tiek kavēta un līgums netiek pagarināts, aizdevējam ir tiesības pieprasīt soda naudu, kuras apmērs ir atšķirīgs, taču var sasniegt pat 1% no neatmaksātās summas dienā.

Ātrais kredīts un atbildīga aizņemšanās

Pirmais ātrais kredīts bez darba vietas no 18 gadiem daudziem likās īpašs, jo tas bija pirmais solis pieaugušo dzīvē. Diemžēl realitāte pierādīja, ka vairums jauniešu nav gatavi šādām saistībām un parādus bija spiesti segt viņu vecāki. Pats galvenais aizņemoties ir godīgums pret sevi. Izvērtē savu maksātspēju, savas reālas finansiālās iespējas un, tad pieņem lēmumu. Ja joprojām nav oficiāla darba vieta vai citi ienākumi, kredīts Tev nav vajadzīgs un būs pat kaitīgs. Aizņemies atbildīgi.

Maksa par līguma pagarināšanu ir augsta, taču soda sankcijas ir vēl augstākas un atsevišķos gadījumos pārsniedz pat 1% no neatmaksātās summas dienā. Ja vēlaties izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, vienmēr izlasiet līgumu. Tas attiecas uz kredītiem internetā, taču tikpat labi arī uz jebkuru citu līgumu, kas tiek noslēgts un ietver noteiktas saistības un soda sankcijas.

Vienīgais labums, ko, iespējams, radīja kredīts bez darba vietas tiem jauniešiem, kas to pagātnē saņēma ir mācībstunda visam mūžam. Neskatoties uz augstajām procentu likmēm un soda sankcijām, aizņemties ātro kredītu bez pastāvīgiem ienākumiem 18 gadu vecumā bija labāk nekā paņemt hipotekāro kredītu uz 40 gadiem 200 tūkstošu eiro vērtībā un maksāt visu mūžu. Jaunībā jūra liekas līdz ceļiem, bet aizdevēji ir vecāki un zina, ka viss nav tik vienkārši kā izskatās. Nesteidzaties. Šobrīd ir pieejams pat kredīts pensionāriem, līdz ar to ir skaidrs, ka ātrie kredīti Latvijā ir uz palikšanu. Ja neesi pārliecināts, kurš piedāvājums ir labāks, ielūkojies atraiskredits.com sākumlapā. Tur atradīsi visus kredītus, kas pieejami no 18 gadiem.