Tu plāno izvēlēties kredītkarti, lai ērtāk iepirktos internetā, ceļojuma laikā noīrētu auto vai samaksātu par pusdienām restorānā ar atlaidi. Šobrīd kredītkartes Latvijā piedāvā gandrīz ikviena banka, kas apkalpo privātpersonas. Kopā ar atraiskredits.com Tu vari uzzināt, kā atrast izdevīgāko un lētāko kredītkarti Latvijā.

Kas ir kredītkarte ?

Daudzi nemaz nezina, ka visas banku maksājumu kartes nav vienādas un pastāv vairākas variācijas – kredītkarte, debetkarte, naudas iemaksas karte.

Kredītkarte – ir viens no kredīta veidiem. Kartes izdevējiestāde piešķirot Jums kredītkarti, nosaka kredīta limitu, kura ietvaros Jūs varat veikt maksājumus. Jūs varat tērēt visu pieejamo naudu kas ir Jūsu kontā, plus vēl noteikto kredīta limitu.

Svarīgi – izdevīgākās kredītkartes pieļauj tērēt bankas piešķirto kredītlimitu 30 – 60 dienas bez komisijas procentiem. Tas nozīmē, ka jūs varat tērēt bankas naudu un gadījumā, ja atmaksāsiet to līgumā noteiktajā termiņā, jums nebūs jāmaksā nekādi procenti. (Piemērs – kredītkarte ar kredītlimitu 500 Ls. 1. janvārī jūs iztērējat visu limitu, bet atmaksājiet to 29. janvārī. Apsveicam ! Neesiet par aizņēmumi iztērējuši ne centu). Lai atrastu labāko piedāvājumu, papētiet publicēto informāciju banku mājas lapās. Labs sākumpunkts varētu būt SEB, Nordea, DNB un Norvik banka.

Paralēli arī kredītkartēm izšķir vairākas variācijas – visa, visa clasic, visa gold, visa platinum, american express u.c. Nosaukumi ir dažādi, bet būtiskākā atšķirība ir tikai kredītlimitā un kredītkartei piesaistītajās atlaižu programmās.

Debetkarte parasti ir piesaistīta Jūsu bankas kontam, un iepērkoties vai izņemot naudu bankomātā, nauda tiek noņemta no Jūsu konta gandrīz tajā pašā mirklī. Ar debektartes starpniecību Jūs varat tērēt tikai tik daudz naudu, cik tā ir Jūsu konta. Izšķir Visa Electron, Mastercard un EC/MC kartes (pēdējā pārsvarā tikai ārzemēs).

Mūsdienās arī ar parasto debetkarti ir iespējams veikt norēķinus ne tikai parastajos veikalos, bet arī daudzos pašmāju un ārzemju internetveikalos. Agrāk tā bija tikai kredītkaršu privilēģija.

Kopsavilkums svarīgākais, izvēloties kredītkarti

Meklējot sev piemērotāko kredītkarti ir svarīgi izvērtēt piecus faktorus (prioritārā secībā):

  1. vai izvēlētā banka ir ar mieru piešķirt jums kredītkarti;
  2. cik liels kredītlimits tiek piedāvāts;
  3. vai banka piedāvā iespēju lietot kredītlimitu bez procentiem (30, 45 vai 60 dienas);
  4. kādi ir kredīkartes procenti par kredītlimita ilgstošu izmantošanu un kāda ir gada maksa;
  5. vai kredītkarte piedāvā atlaides tirdzniecības vietās.

Ja neesiet pārliecināt, ka kredītkarte ir jums piemērots risinājums, ielūkojieties atraiskredits.com sākumlapā, lai aplūkot ātro patēriņa kredītu piedāvājumus.