SIA “Creditreform” ir 1995. gadā dibināts uzņēmums, kas pārstāv kreditoru (kredītu un līzinga devēju) intereses. Ikdienā cilvēkiem saziņa ar šo firmu notiek vienīgi tajos gadījumos, kad nav savlaicīgi nomaksāts kāds kredīta maksājums vai rēķins. Creditreform piedzen parādus tikai pēc tam, kad ir saņēmusi šādu uzdevumu no uzņēmuma pret kuru jūs neesat nokārtojuši savas saistības.
Kā tikt galā ar Creditreform ?
Uzņēmums “Creditreform” nav labdarības organizācija, bet drīzāk robotam līdzīgs uzņēmums, kas piedzen naudu no parādniekiem pēc trešo pušu pieprasījuma. Viņus neinteresē jūsu stāsti par problēmām vai iemesliem, kādēļ maksājumi nav veikti savlaicīgi. Naudas atgūšana ir viņu vienīgais uzdevums.
Ideālā gadījumā tiklīdz tiek saņemta Creditreform vēstule parādniekam būtu jānokārto savas saistības. Ja tas netiek izdarīts noteiktajā termiņā, uzņēmums iekļauj informāciju par kavējumu savā juridisko vai fizisko personu parādu vēstures datu bāzē. Pieeja šai bāzei ir jebkuram uzņēmumam, kas ir noslēdzis līgumu ar Creditreform. Praksē tas nozīmē, ka pakalpojuma sniedzējs – banka, līzinga devējs, interneta provaiders, mobilo sakaru nodrošinātājs vai jebkurš cits uzņēmums var uzzināt, vai potenciālais klients nav parādnieks. Ja kredītvēsture ir sabojāta, tad pastāv samērā liela varbūtība, ka kāroto pakalpojumu nesaņemsiet, vai saņemsiet krietni dārgāk.
Ja parāds netiek atdots savlaicīgi, Creditreform klienta uzdevumā vēršas tiesā. Tiesas uzdevumi reizēm var vairākkārtīgi pārsniegt paša parāda lielumu. Ņemiet vērā, ka tiesa var pieņemt lēmumu – piedzīt parādu piespiedu kārtā, kas var vēl vairāk palielināt parāda atgriešanas izmaksas.
Kopumā var droši teikt, ka ar Creditreform nevar tikt galā vienkāršiem līdzekļiem, jo attiecībā pret parādiem Latvijas likumdošana neparedz nekādu noilgumu. Situācijās, kad parāda summa ievērojami pārsniedz jūsu maksātspēju un nav izredzes naudu atmaksāt tuvāko gadu laikā, risinājums var būt privātā maksātnespēja. Pati procedūra nav sevišķi lētā, taču, ja parāda summa ir virs 10 tūkstošiem latu, tad to ir vērts apsvērt. Šo iespēju Latvijā ir izmantojuši jau vairāk kā 1000 cilvēki un jūs variet būt viens no viņiem.
Trešais risinājums – kredītu apvienošana – var noderēt apstākļos, kad ir parādsaistības pret vairākiem kreditoriem, kur katrs prasa augstus procentus. Spilgtākais piemērs tam ir ātro kredītu un patēriņa kredītu parādi, kuru soda sankcijas reizēm pārsniedz veselo saprātu.
Cik ilgi informācija par pārkāpumu glabājas parādnieku datu bāzē ?
Saskaņā ar Creditreform sniegto informāciju, dati par aizņēmēja pārkāpumu glabājas Creditreform parādu vēstures datu bāzē 3 gadus no parāda atmaksas dienas. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja parāds tiek atlīdzināts 2014. gada 1. janvārī, tad informācija par pašu pārkāpuma faktu tiks glabāta vēl līdz 2017. gada 1. janvārim. Protams, šis uzņēmums nebūt nav vienīgais, kas vāc datus par klientiem. Daudziem uzņēmumiem ir noslēgti līgumi pat ar 3 vai 4 līdzīgām firmām, taču tām visām noteikumi ir puslīdz līdzīgi.
Mūsdienās kredītvēsture ir liela vērtība, tādēļ ir svarīgi savus parādus nokārtot maksimāli savlaicīgi. Jūs variet uzzināt vairāk par šo uzņēmumu, Creditreform mājas lapā. Veiksmi turpmākajos darījumos.