Naudas aizdevējs hipocredit ir viens no jaunākajiem nebanku kredītu devējiem Latvijā un piedāvā saviem klientiem iespēju aizņemties pret nekustamā īpašuma ķīlu, kā arī izsniedz aizdevumus nekustamā īpašuma iegādei.

Kam pieder Hipocredit lv ?

Ilgtermiņa kredītu devējs hipocredit ir AS  “Trellis Finance” zīmols. Uzņēmums saņēmis Patēretāju tiesību un aizsardzības centra licenci, kas dod tiesības nodarboties ar patērētāju kreditēšanas pakalpojumiem visā Latvijas teritorijā. Licences derīguma termiņš 18.08.2014. – 17.08.2015. ar iespēju to pagarināt. Saskaņā ar Latvijas republikas likumdošanu, lai iegūtu šādu licenci uzņēmumam ir jābūt vismaz 300 tūkstošiem latu, kas šobrīd konvertējot uz eiro jau sastādītu gandrīz 500 tūkstošus eiro. Vienlaikus par licences saņemšanu uzņēmuma ir jāiemaksā valsts budžetā 50 tūkstoši latu. Tas var likties daudz, taču jāņem vērā, ka katru gadu nebanku aizdevēji apgroza vairākus simtus miljonus eiro, līdz ar to šāda summa vairs nešķiet nekas īpašs.

Kas ir hipocredit konkurenti ?

Hipocredit izvēlētā darbības joma nav nekas unikāls. Šādus pakalpojumus Latvijā jau piedāvā vairums komercbanku, kā arī daudzi citu patēriņa kredītu devēji. Mūsu pētījumi liecina, ka kredīts pret nekustamo īpašumu (skat. citu kreditoru piedāvājumu) un ilgtermiņa hipotekārais kredīts dzīvokļa, mājas vai zemes iegādei tradicionāli lētāks ir tieši bankās. Tajā pašā laikā cilvēki, kas nav spējīgi saņemt aizdevumu bankā dēļ neatbilstības izvirzītajiem kritērijiem reizēm izvēlas doties pie mazajiem kreditoriem. Vairumā gadījumu tas nozīmē, ka būs jāmaksā augstāka komisijas maksa un/vai augstākas procentu likmes par parāda atmaksu.

Iemesli šādai atšķirībai ir gaužām vienkārši. Atšķirībā no komercbankām, kurām ir tiesības izsniegt aizdevumus, pamatojoties uz piesaistītā kapitāla apjomu (piemēram, depozītos piesaistot 1000 eiro, banka var aizdot 20000 eiro), nebanku kreditori aizdot paši savu naudu. Risks zaudēt naudu ir daudz lielāks, līdz ar to arī ir likumsakarīga prasība pēc augstākiem procentiem. Hipocredit. lv šajā ziņā nav nekāds izņēmums.

Atceries – ja plāno aizņemties, rūpīgi izvērtē savas finansiālās iespējas. Parāds nav brālis. Aizņemies atbildīgi.