Latvijas iedzīvotājiem internetā ir pieejams gan naudas kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu, gan hipotekārais kredīts. Situācijās, kad vajadzīgs aizdevums bez bankas starpniecības, var izlīdzēt mazie aizdevēji, kuru piedāvājumā ir kredīti līdz pat 130 000 eiro. Apstākļos, kad vajadzīga mazāka summa (līdz 3000 eiro) vērts izvērtēt, vai ātrie kredīti internetā nav izdevīgāki, jo jaunajiem klientiem bieži ir īpašas atlaides. Izvērtējiet savu maksātspēju, aizņemieties atbildīgi.

svarīgi Svarīga informācija – Pirms parakstīt līgumu, ir vērts pieteikties aizdevumam vairākos uzņēmumos. Ja piedāvājums neapmierina, ignorējiet to un izvēlēties sev piemērotāko variantu. Aizņemieties gudri un ietaupiet.

Aizdevējs
Kredīts pret NĪ ķīlu
Kredīts līdz (EUR) Izskata pieteikumu
Mēneša % likme
Vērtējums Aizdevuma termiņš
mintos aizdevums uz 10 gadiemaizpildīt pieteikumu crediton aizdevējs 100000 2-3 stundās pēc vienošanās
bez maksas līdz 10 gadiem
Latcredit kredītsaizpildīt pieteikumu minicredit aizdod naudu 130000 1 dienā pēc vienošanās pēc vienošanās
līdz 15 gadiem
Minicredit kredīts
aizpildīt pieteikumu
15000 30 minūtēs pēc vienošanās bez maksas līdz 5 gadiem

kredīts pret nī ķīlu


 

Piesakoties aizdevumam, Jums būs jānorāda informācija par sevi (ģimenes stāvoklis, ieņemamais amats, ienākumi, izglītība, kontaktinformācija un nekustamo īpašumu (dzīvoklis, māja, zeme). Papildus tam vajadzēs atzīmēt, cik lielu kedītu vēlies saņemt un uz kādu termiņu. Pēc pieteikuma izskatīšanas aizdevējs Jums atsūtīs piedāvājumu uz epastu. Ja līguma noteikumi neapmierina, ir vērts sazināties ar kreditora pārstāvjiem, jo sarunu ceļā ir iespējams panākt labāku risinājumu.

Vērts iegaumēt, ka saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu kredītņēmējiem ir tiesības piedāvāt izmaiņas līgumā. Nekautrējieties to darīt. Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir salīdzinoši liels aizdevums, lai būtu vērts kaulēties un turpmākos gadus maksātu mazāk.

 

Kā notiek kredīta pret nekustamo īpašumu piešķiršana ?

Mūsdienās vairāki aizdevēji ļauj aizpildīt kredīta pieteikumu internetā. Pēc pieteikuma saņemšanas uzņēmuma kredītspeciālisti izvērtē saņemtos datus un pieņem sākotnējo lēmumu par aizdevuma piešķiršanu. Ja summas ir nelielas kredīts, t.sk. pret nekustamo īpašumu tiek piešķirts salīdzinoši ātri. Ja plānots aizņemties vairākus desmitus tūkstošus eiro, ir jārēķinās, ka kredīta pieteikumu vēlāk vēl papildus var izskatīt kreditora pārstāvētā kredītu komisija, kas rūpīgāk izvērtēs visus riskus. Tas automātiski nozīmē ilgāku laiku, līdz naudas saņemšanai, bet samazina riskus, ka nauda tiek piešķirta cilvēkiem, kas to nemaz vēlāk nespēj atmaksāt. Šāda prakse tiek pielietota gan komercbankās, gan nebanku kredītu uzņēmumos. Ja lēmums ir pozitīvs, varēsiet doties uz aizdevēja biroju parakstīt līgumu un nauda jau pavisam drīz tiks ieskaitīta bankas kontā.

Vērts atzīmēt, ka aizņemoties pret māju, zemi vai dzīvokli ir iespējams iegūt aizdevumu ar zemākām procentu likmēm nekā piedāvā ātro kredītu uzņēmumi vai patēriņa kredītu devēji. Tā kā aizdevums tiek garantēts ar nekustamo īpašumu, tad aizdevēja riski ir salīdzinoši nelieli, jo kredīts tiek garantēts ar ķīlu.

Kurš var saņemt kredītu pret ķīlu?

Kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu var saņemt jebkurš Latvijas iedzīvotājs no 18 vai 21 gada vecuma. Papildus, protams, tiek vērtēts, vai aizņēmēja ienākumi un pašreizējās kredītsaistības ļauj nodrošināt parāda atmaksu līgumā noteiktajā termiņā. Pretēji daudzu uzskatiem kreditori nav ieinteresēti pārņemt aizņēmēja māju vai dzīvokli, jo ilgtermiņā viņiem ir daudz izdevīgāk saņemt procentu maksājumus, nevis pašiem censties pārdot īpašumu par tirgus cenu.  Vairumā gadījumu aizdevums tiek piešķirts līdz 90% no NĪ novērtējuma vērtības, taču visam, protams, ir izņēmumi.

Kredīta atmaksas process

Pēc līguma noslēgšanas katru mēnesi Jums būs jāveic kredīta maksājums uz aizdevēja bankas kontu (saskaņā ar kredīta atmaksas grafiku). Jums ir tiesības atmaksāt visu aizdevuma summu arī priekšlaicīgi. Procentu maksājumi var tikt prasīti tikai par attiecīgo laika periodu, kad esat izmantojuši aizdevumu, plus līdz attiecīgā mēneša beigām.

Apstākļos, kad rodas problēmas ar ikmēneša maksājumu veikšanu, klientiem ir iespējams vienoties par kredītbrīvdienām (maksājuma atlikšanu) saskaņā ar līguma noteikumiem. Izvēloties šo iespēju, esiet piesardzīgi, jo tādi pamatojumi kā a) samazināta alga, b) darba zaudēšana, c) pārejoša darba nespēja vai citi apstākļi var būt par pamatu, lai aizdevējs paaugstinātu kredīta procentu likmes. Iemesls ? Saskaņā ar aizdevēju vērtējumu visi šie nosacījumi palielina risku, ka nespēsiet atmaksāt parādu savlaicīgi. Praksē tas nozīmē, ka turīgāki klienti var maksāt mazāk nekā mazāk turīgi.

Lai arī izklausās draudīgi, tomēr problēmu gadījumā vienalga ir labāk uzreiz meklēt risinājumu, nevis “izlikties par beigtu”. Pret šo jautājumu ir jāizturas ļoti nopietni, jo pretējā gadījumā variet zaudēt savu vai savas dzimtas īpašumu.

Aizdevuma atmaksas varianti

Kopumā, noslēdzot līgumu par kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu ir iespējams izvēlēties divus modeļus:

1. Vienlīdzīgs ikmēneša maksājums visa termiņa garumā. Katru mēnesi jums būs jāmaksā tieši tā pati summa, kas līgumā noteikta, tādējādi varēsiet būt droši par to, cik lielas saistības jums katru mēnesi ir jāpilda. Šo maksājuma veidu sauc par izlīdzināto maksājumu, taču tas tiek piedāvāts ļoti reti. Daudz biežāk bankas piedāvā izsniegt aizdevumu, kurā fiksēts pamatsummas maksājums, procentu maksājums + EURIBOR vai RIGIBOR likme. Šādā situācijā vairums izvēlas aizņemties eiro valūtā, jo EURIBOR likme ir zemāka un līdz ar to arī ikmēneša maksājums ir zemāks. Tomēr jāņem vērā, ka saņemot algu vienā valūtā, bet maksājot kredītu citā valūtā pastāv iespēja palikt zaudētājos situācijās, kad  notiek valūtas devalvācija. Līdz šim gan tas Latvijā vēl nav noticis.

2. Kredīta atmaksas periodā tiek maksāti tikai procenti, savukārt līguma termiņa darbības beigās ir jāatmaksā visa summa vienā maksājumā. Šis risinājums ir izdevīgs, ja naudu aizņematies, lai realizētu biznesa ideju vai pirkumu, kas ļaus palielināt jūsu ienākumus, kā arī situācijā, kad paredzat, ka līguma darbības beigās jūs saņemsiet lielāku naudas summu. Ja straujš ienākumu pieaugums nav paredzēts, šis risinājums nebūs jums piemērots.

Atbildīga aizņemšanās internetā

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ir samērā riskants finanšu instruments, kas ietver risku zaudēt savu īpašumu (zeme, dzīvoklis vai māja), taču reizē arī piedāvā iespēju saņemt zemākas aizdevuma procentu likmes, kas ir ļoti vilinoši. Tas ir līdzīgi kā ar hipotekāro kredītu, taču šajā gadījumā klients reāli ieķīlā savu īpašumu, nevis pakāpeniski cenšas izpirkt bankas īpašumu. Taisnības labad jāatzīmē, ka darījumu pasaulē visiem lieliem naudas aizdevumiem  tiek prasīts līdzfinansējums, ķīla un arī galvojums no uzņēmuma vai privātpersonas par apņemšanos naudu atmaksāt, tādēļ šo finansējuma modeli izvēlas tikai tie cilvēki, kas ir pārliecināti par atmaksas iespējām un/vai ir iedegušies par sava mērķa, idejas realizāciju. Izvērtējiet savu maksātspēju. Aizņemieties atbildīgi.