Ātrie kredīti internetā gluži kā jebkurš pakalpojums ietver zināmas saistības un atbildību. Šobrīd vairākus ātros aizdevumus var dabūt uz īpašiem noteikumiem, kas paredz iespēju aizņemties no 1 Ls līdz 200 Ls un 1 mēneša laikā atmaksāt tikpat, cik paņemts. Vairāk par šo akciju variet uzzināt atraiskredits.com sākumlapā, bet turpinājumā aplūkosim, kā atdot ātros kredītus.

Reāla pamācība – kā atdot ātros kredītus Latvijā

Pirmais kredīts bez komisijas maksas, atdod mazāk kā aizņemies, kredīts bez procentiem, šie un līdzīgi saukļi ir kā magnēts, kas pievilina jaunus klientus. Konkurence starp aizdevējiem kļūst aizviens stingrāka, bet iespējas klientiem aizvien labākas, tomēr katram labumam reiz pienāk beigas.

Lai darījums būtu veiksmīgs, ir svarīgi atmaksāt aizdevumu noteiktajā termiņā. Ja jums un aizdevējam ir bankas konts vienā komercbankā, tad variet veikt pārskaitījumu pēdējā līguma termiņa dienā, bet, ja bankas ir atšķirīgas, tad ir svarīgi pārskaitīt naudu ne vēlāk kā 2 – 3 darba dienas pirms kredīta termiņa beigām. Šis nošķirums ir būtisks, jo maksājumi vienas bankas ietvaros notiek dažu minūšu laikā, taču starpbanku maksājumi var aizņemt pat iepriekš pieminētās trīs darba dienas.

Mērfija likums nosaka, ka tas, ko tu gaidi vismazāk, visticamāk, arī notiks, tādēļ savlaicīga rīcība var tikt uzskatīta par sava veida apdrošināšanas polisi. Tādas kļūmes kā (a) internetbankas pieejas kodu pazušana, (b) paroles aizmiršana vai (c) internetbankas modernizācija nav nekas neparasts un var notikt visnepiemērotākaja brīdi, taču vainot citus nav vērts. Ja problēma gadās darba dienā, tad vēl visu ir iespējams saglābt, aizskrienot uz tuvāko savas bankas filiāli. Protams, ne vienmēr tas ir iespējams un, ja naudas pārskaitījums nesasniedz adresātu savlaicīgi, tad ir jāmaksā par līguma termiņa pagarināšanu, kas nekad nav lēts prieks.

Ko darīt, ja nevaru atdot kredītus ?

Situācijas, kad kredītsaistības pārsniedz finansiālās iespējas mūsdienās nav nekas neparasts. Ekonomiskās krīzes apstākļos algas un piemaksu samazināšana vai pat darba zaudēšana skāra daudzus. Daļa vieglpārtīgāko izvēlējās izmantot ātros kredītus, kā problēmas pagaidu risinājumu. Viens ātrais kredīts vēl pārsvarā nerada nekādas problēmas, bet, ja paņemti jau trīs vai pat seši aizdevumi internetā, tad nesamaksāto procentu apmērs ar katru dienu aug augumā. Šajos apstākļos ir iespējami divi risinājumi – (a) pārkreditācija jeb kredītu apvienošana un maksātnespēja.

Pirmajā variantā tiek izvēlēta kredītiestāde vai cits aizdevējs, kurš sedz visas klienta iepriekšējās saistības un apvieno kredītus. Galarezultātā aizņēmējam turpmāk ik mēnesi ir jāmaksā tikai viens aizdevums vienam uzņēmumam. Šis variants ir izdevīgs, jo ļauj būtiski samazināt ikmēneša procentu maksājumus un komisijas maksas, kā arī aptur soda procentu uzkrāšanos. No otras puses, tā galvenais trūkums ir prasība pēc nekustamā īpašuma (zeme, māja, dzīvoklis) ķīlas. Ja neesiet gatavi likt uz spēles savu īpašumu vai arī jums vienkārši nav neviens īpašums, taču ir automašīna, kas nav vecāka par 20 gadiem, tad var noderēt kredīts pret auto ķīlu. Naudu var saņemt aptuveni 1 darba dienas laikā, turklāt kredīta aizdevums ļauj turpināt pārvietoties ar savu automašīnu arī turpmāk.

Maksātnespēja ir risinājums, kas tiek izvēlēts apstākļos, kad parādsaistību apjoms ir sasniedzis kritisku masu un parāda atmaksa vairs nešķiet reāla. Vairumā gadījumu maksātnespēju izmanto cilvēki, kas vairs nevar segt hipotekārā kredīta maksājumus vai saistības, ko radījusi uzņēmējdarbība. Privātpersonas maksātnespēja praksē tiek risināta, sniedzot pieteikumu tiesā, kas izskatot visus faktus var pieņemt lēmumu par maksātnespējas ierosināšanu vai atteikšanu. Ja pieteikums tiek apstiprināts, privātpersonai tiek nozīmēts maksātnespējas administrators (uzraugs), kas seko tam, lai tiktu ievērotas maksātnespējas procesa prasības. Jāatzīmē gan, ka bankrota procedūras ieviešana paredz, ka personai katru mēnesi ir jāmaksā atlīdzība administratoram, kas arī ir galvenais šķērslis, lai šo pakalpojumu izmantotu vairāk cilvēku.