Reti, kurš no Latvijas iedzīvotājiem patiešām saprot, kas ir ātrais kredīts, taču to izmanto daudzi. Saskaņā ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra sniegto informāciju 2012. gadā ātro kredītu apgrozījums veidoja vairāk par 140 miljoniem latu. Ilustrācijai varam pieņemt, ka 1,4 miljoni cilvēku katrs ir paņēmuši 100 Ls aizdevumu. Patiesībā kredītņēmēju skaits, protams, bija mazāks un summas lielākas, taču pats fakts paliek nemainīgs. Ātrais kredīts ir strauji kāpinājis savu popularitāti un daļai Latvijas iedzīvotāju kļuvis par pieradumu vai ikdienas nepieciešamību.

Kas ir ātrais kredīts bez maksas ?

kas ir ātrais kredīts internetāRealitātē nekāds ātrais kredīts bez maksas nepastāv. Vienīgais, ko piedāvā ātro kredītu uzņēmumi ir aizņēmums bez komisijas maksas (0%) uz laiku līdz 30 dienām. Naudas aizdevums līdz 200 Ls bez komisijas šobrīd ir pieejams vairākos uzņēmumos, taču šādi nosacījumi ir spēkā tikai jaunajiem klientiem, t.i. aizņemoties pirmajā reizē. Ja vajadzīgs atkārtots aizdevums, tad ir vērts izvērtēt citu kreditoru piedāvājumu, jo galarezultātā iespējams ietaupīt vismaz 10 Ls.

Cik ātrs ir interneta kredīts ?

Saskaņā ar kreditoru sniegto informāciju ātrais kredīts tiek pārskaitīts uz klientu kontu 10 – 20 minūšu laikā, pie nosacījuma, ka klientam un kreditoram ir bankas konts vienā un tajā pašā uzņēmumā. Ja konti ir atšķirīgās bankās, tad līdz kredīta saņemšanai var nākties gaidīt pat vairākas dienas. Tas nenotiek bieži, taču reizēm starpbanku maksājumi var aizkavēties, kā rezultātā nauda iesprūst starp bankām. Lai novērstu šādu iespēju vairumam ātro kredītu uzņēmumu ir bankas konti gandrīz vai visās lielākajās komercbankās. Šāda pieeja garantē, ka kredītņēmējs saņem savus līdzekļus tieši tad, kad tie ir nepieciešami visvairāk.

Ja steidzami vajadzīgi papildus finanšu līdzekļi un nav skaidrība kur aizņemties naudu, ātrais kredīts varētu būt labs risinājums. Pieteikties kredītam iespējams 24 stundas diennaktī, arī brīvdienās, taču nauda reāli tiek pārskaitīta tikai kreditoru darba laikā. Apstākļos, kad ir zināms, ka papildus naudu vajadzēs agri no rīta, ir vērts pieteikties aizdevumam jau iepriekšējā vakarā. Protams, pirms aizņemties ir izšķiroši svarīgi izvērtēt savas vajadzības, kā arī spējas un iespējas atmaksāt kredītu noteiktajā termiņā. Pretējā gadījumā būs jāmeklē nevis, kas ir ātrais kredīts, bet, kas ir slikta kredītvēsture. Aizņemieties atbildīgi.