Ātrais kredīts neoficiāli strādājošiem Latvijā

Iespēja saņemt lielāku algu aploksnē, nemaksājot nodokļus, ir ļoti vilinoša un to izmanto daudzi. Šai izvēlei gan ir arī savi mīnusi – (a) nav atvaļinājuma nauda, (b) nav sociālās garantijas, (c) nav pilnvērtīgas iespējas pierādīt savus ienākumus, (d) mazas iespējas saņemt aizdevumu bankā vai internetā. Tradicionāli kreditori pārbauda klientu ienākumus VSAA vai VID datubāzē, taču attiecībā uz neoficiāli strādājošajiem tas nav iespējams. Teorētiski gan pastāv iespēja, ka ienākumus var pārbaudīt individuāli vienojoties. Intereses un ērtības pēc vērts aplūkot, kuru pirmo naudas kredītu bez procentu maksas vari saņemt 1 stundas laikā, ja tev ir oficiāli ienākumi.

Pieteikties kredītam ar oficiāliem ienākumiem

Ievadā jau noskaidrojām, kur un kā oficiāli strādājošiem īstermiņā varētu būt pieejams ātrais kredīts bez procentiem. Vienlaikus gan ir skaidrs, ka ne vienmēr mazie kredīti spēj dot to, kas nepieciešams. Apstākļos, kad vajadzīgs kredīts bez bankas starpniecības, bet aizņemties lielas summas bez ķīlas nav iespējams, autoīpašniekiem ir vēl citas iespējas. Šobrīd autolombards piedāvā iespēju aizņemties un turpināt braukt ar savu auto. Maksimālā kredīta summa, ko šādā veidā vari iegūt ir 90% no automašīnas novērtējuma vērtības. Pieteikšanās aizdevumam noris internetā un atbilde par kredīta pieejamību tiek sagatavota aptuveni 30  minūšu laikā (darba dienās). Savukārt aprēķināt, cik lielu summu un uz kādiem noteikumiem vari aizņemties vari 24 stundas dienaktī 365 dienas gadā.

Neoficāli strādājošajiem, kuriem nepieder auto vai arī vienkārši nav vēlēšanās to ieķīlāt, ir vērts apsvērt arī otru alternatīvu. Kredīts pret nekustamo īpašumu ir pakalpojums, kas ļauj iegūt līdz 70% no īpašuma vērtības aptuveni 3 – 5 darba dienu laikā. Aizdevuma galvenais pluss ir zemākas procentu likmes, taču mīnuss ir lielāka birokrātija (nepieciešami dažādi dokumenti). No otras puses, pieteikšanās kredītam neko nemaksā, tādēļ, iespējams, ir vērts vienkārši noskaidrot, ko piedāvā lielo kredītu devēji, nesēžot garās rindās un pat neizejot no mājas. Vērts gan pieminēt, ka gan viens, gan otrs aizdevums pret ķīlu vienmēr sevī ietver zināmu risku. Lai arī procentu likmes ir daudz zemākas, tomēr nepildot saistības pastāv iespēja arī zaudēt auto vai nekustamo īpašumu. Tajā pašā laikā, ja esi pārliecināts, ka zini, ko dari un ienākumi ir pietiekoši augsti un stabili, abi šie varianti var palīdzēt ikvienam, kas strādā neoficiāli.

Godīgums pret sevi un kā nezaudēt naudu

Lielākās problēmas ar kredītiem rodas cilvēkiem, kas rīkojas impulsīvi, neizvērtējot riskus vai vienkārši sev melo. Ja aizņemšanās brīdī neesi drošs, ka spēsi atmaksāt parādus, iespējams, vērts vēlreiz izvērtēt vai aizdevums patiešām ir vajadzīgs. Kredīts ar neoficiāliem ienākumiem tāpat kā jebkurš finanšu darījums paredz atbildību gan aizņēmējam, gan galvotājam, ja tāds tiek piesaistīts. Rūpīgi izvērtē savu maksātspēju un aizņemies atbildīgi.