A/S “Swedbank” (iepriekš Hansabanka) ir viena no lielākajām komercbankām, līdz ar to likumsakarīgi, ka kredīts Swedbank ir iemantojis lielu popularitāti. Tajā pašā laikā, ja neesiet pārliecināti, ka swedbank kredīts ir jums piemērotākais risinājums, ielūkojieties atraiskredits.com sākumlapā un salīdziniet, kurš patēriņa aizdevums ir jums piemērotākais. 

Kādus kredītus piedāvā Swedbank ?

Uzņēmums  Swedbank līdzīgi kā pārējās komercbankas, kas nodarbojas ar privātpersonu apkalpošanu piedāvā plašu spektru finanšu pakalpojumu, t.sk. (a) kredītkartes, (b) kredītlīniju (overdraftu), (c) patēriņa kredītu, (d) līzingu, (e) hipotekāro kredītu, (f) studiju kredītu un aizdevumu daudzdzīvokļu mājas renovācijai. Atšķirībā no ātrajiem kredītiem, kuru procentu likmes un ikmēneša maksājuma lielums ir redzams pirms kredīta noformēšanas, swedbank kredīta izmaksas iespējams uzzināt tikai tam piesakoties.

Kuri kredīti Latvijā ir izdevīgākie ?

Tas, kurš kredīts būs izdevīgākais lielā mērā ir atkarīgs no (a) individuālajiem faktoriem un (b) aizdevuma nosacījumiem. Attiecībā uz individuālajiem faktoriem ir jāņem vērā tādas īpatnības kā – pašreizējie ienākumi, kredītsaistības un kredītvēstures. Pie aizdevuma nosacījumiem ir jāņem vērā tādas īpatnības kā – kredīta termiņš, aizdevuma summa, aizņēmuma procentu likmes un potenciālās soda sankcijas par saistību nepildīšanu.

Tradicionāli visizdevīgākie nosacījumi ir aizņemoties no tuviniekiem vai draugiem. Attiecībā uz juridisko personu kredītiem (bankas, citi uzņēmumi) var samērā droši apgalvot, ka visizdevīgākos nosacījumus spēj piedāvāt komercbankas. Kredīts Swedbank šajā aspektā neietver nekādas īpašas priekšrocības, ko nepiedāvātu kāda cita banka. Lai izvēlētos izdevīgāko kredītu no banku piedāvājumiem, izvērtējiet savus individuālos faktorus un salīdziniet banku kredītu nosacījumus.

Svarīgi – bankas šobrīd ir kļuvušas daudz piesardzīgākas nekā pirms ekonomiskās krīzes. Piemēram, kredīts Swedbank šobrīd tiek izsniegts, izvērtējot klientus daudz stingrāk. No vienas puses, tas ir labi, jo tiek atsijāti tie klienti, kuru maksātspēja ir apšaubāma. Kā vienā no intervijām plašsaziņas līdzekļiem izteicās Swedbank valdes priekšsēdētājs Māris Marčinskis banka, lemjot par aizdevuma piešķiršanu, skatās vai klientam ir jāatsakās no kādiem ikdienas tēriņiem. Ja paņemot aizdevumu, klientam ir jāatsakās no ikdienā lietotiem pakalpojumiem, tad naudas kredīts, visticamāk, tiks atteikts.No otras puses, ir situācijas, kad cilvēki ir gatavi aizņemties arī apstākļos, kad maksātspēja ir sliktāka nekā vēlas bankas. Šajos apstākļos aizvien lielāku popularitāti iemanto nebanku kredīti. Tiesa, jāņem vērā, ka šie aizdevumi vairumā gadījumu neļauj aizņemties vairāk kā 100 ls, 2000 ls vai 10000 ls.

Kas vajadzīgs, lai aizņemtos no Swedbank ?

Ievadā jau noskaidrojām, ka swedbank klāstā ir virkne finanšu pakalpojumu, no kuriem šoreiz detalizēti apskatīsim tikai aizdevumu patēriņa vajadzībām. Pretendēt uz kredītu swedbank var ikviens LR pastāvīgais iedzīvotājs, kurš sasniedzis 21 gada vecumu un saņem ienākumus vismaz 180 ls apmērā (pēc nodokļu apmaksas). Papildus tam, piesakoties kredītam, ir jābūt ar tīru kredītvēsturi, bet ikmēneša kredītmaksājumi nepārsniedz 30% no ikmēneša ienākumiem. Lielākas iespējas saņemt aizdevumu ir tiem klientiem, kas algu saņem swedbank, bet tas nav galvenais šķērslis. Ja ienākumus saņemiet citā (piemēram, DNB, Nordea, SEB, Citadele, GE Money, Norvik vai Danske bank), bet vajadzīgs kredīts swedbank, tad turpmāko 3 mēnešu laikā būs jānodrošina darba algas ieskaitījumu vai naudas līdzekļu pārskaitījums darba algas apmērā uz swedbank kontu.

Pozitīva lēmuma gadījumā saņemtais kredīts swedbank būs jāatmaksā saskaņā ar aizdevuma atmaksas grafiku (katru mēnesi jāatdod noteikta summa). Ja vajadzīgs lielāks aizņēmums, bet ar pašreizējiem ienākumiem jūs nespējat to saņemt, tad varat piesaistīt galvotāju. Procentu likme šim pakalpojumam iepriekš nav zināma un tiek noteikta katram klientam individuāli. Vairāki citi kredīti salīdzināti atraiskredits.com sākumlapā. Aizņemieties atbildīgi.